Reklama

Sýry s plísní dětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 29.03.10 19:57
Sýry s plísní ???

Možná to zní jako zvláštní téma :oops: ,ale mě by zajímalo od kdy je vhodné dávat malým dětem sýry s plísní jako niva,romadur,her­melín… ????? díky :wink:

Reklama

Reakce:

clovek
Extra třída :D 10017 příspěvků 29.03.10 19:59

Klorane dobry dotaz, to by mne taky docela zajimalo. Malymu budou 2 roky, jeste ani jeden neochutnal.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 29.03.10 20:06

jo právě mě by to taky zajímalo,syn měl poprvé hermelím,jen asi dva slabé plátky někdy v prosinci a fakt mu to chutnalo.. :wink: …jenže pak jsem skončili v nemocnici…no a měl nějakou plíseň v pusince :nevim: ,úplně ji měl celou bílou,no fakt to bylo jako plíseň,ikdyž to byla asi shoda náhod a nemá to asi nic s konzumací sýru společnýho i tak mě to zajíma,každý říká vyvarovat se jim,ale hlavní důvod proč,to už pořádně nikdo neví,žeby skrz tu plíseň ???

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 29.03.10 20:14

Podle mě to souviset může, při protikvasinkové dietě jsou plísňový sýry zakázaný…

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 29.03.10 20:14

Nevím od kdy mohou plíseň děti, ale vím proč by jí neměli. Jsem byla poslední dva roky takové malé miminko :lol: . Jsem dva roky po transplantaci kostní dřeně a taky jsme nesměli plísňové sýry a oříšky. Je to kvůli tomu, že jsme byli bez imunity a takové tělo se nedovede poprat s přírodními plísněmi. Před transplantací mi bylo řečeno, že v tuto chvíli by mě zabila čokoláda a nebo jogurt s živýma kulturama. A co by se dělo? Kamarádka je o dva dny dříve po transplantaci a měla děsnou chuť na romadůr, tak si ho dala. Během pár hodin začala zvracet a dusit se. Okamžitě jela záchrankou do špitálu. Takže zkuste kousek a pokud se nic nebude dít, tak bych to neřešila.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 29.03.10 20:33

Já bych jim je klidně dopřála (prakticky normální stravu mají obě tak od dvou let), ale nechutnají jim. Jsou slané, příliš aromatické. Vlašák, hořčice, pršut a klobása z grilu jim taky nejede, ale kyselé okurky, hranolky s tatarkou a smažákem a bramboráky ano. Nemyslím, že normální dítě z plísňáku „oplesniví“, ale jako přínos pro zdravou výživu to taky nevidím. Jiné typy sýrů (čerstvé tvarohové nebo tvrdé např.) mi přijdou vhodnější.

Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 29.03.10 20:50

Já jsem četla v nějakém časopise,že by minimálně do 4 - 5 let děti tyto sýry neměly jíst vůbec.Vyjímkou je hermelín,který je občas možné podat dítěti od 3 let na chlebu s máslem,pokud mu chutná.V žádném případě ne hermelínový salát.
Niva,Romadur apod.specialitky daleko později a i potom jen pro zpestření jídelníčku,ne pravidelná součást stravy.

To jsem četla,sama jsem o tom nepřemýšlela,pro­tože Adámkovi tyto sýry ani pomazánky z nich nechutnají.Má rád ale bryndzu,tu jedl s haluškama okolo 2 let a Emče to taky zachutnalo :mrgreen: Halušky domácí bramborové,bryndza dovážená přímo od dodavatele,čerstvá.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 30.03.10 09:54

NO nám právě ty sýry chutnají,až moc :jazyk: ,ale dávám mu je tak 1-2× za měsíc… :wink:

BaraF prosím tě co je to ,,pršut,, ????? jinak klobásky na grilu taky nejedou,jen jemné párečky a dobrá šumčička…a milujeme polévky…jen mi dochází fantazie ve vaření… :oops:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 30.03.10 15:24
BaraF píše:
Vlašák, hořčice, pršut a klobása z grilu jim taky nejede, ale kyselé okurky, hranolky s tatarkou a smažákem a bramboráky ano.

Tak zrovna u nás pršut frčí! Snažím se nedávat a jíst ho sama potají, ale jakmile mě malá vidí, vyžaduje pršut taky. Miluje ho. Klobásku z grilu okusila minulý týden a taky se olizovala. Tím nechci říct, že ji tím krmím!!! (O kyselých okurkách nemluvím - ty je schopná jíst i k jogurtu ;) )

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 30.03.10 19:26
klorane píše:
BaraF prosím tě co je to ,,pršut,, ?????

Sušeno-uzená šunka krájená na průhledné plátečky původem z balkánu. Italové tvrdí, že ta pravá je jejich parmská, španělé že jejich iberská…já jsem nejlepší vždy koupila v Sarajevu v Centrální tržnici.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 31.03.10 16:40
BaraF píše:
klorane píše:
Sušeno-uzená šunka krájená na průhledné plátečky původem z balkánu. Italové tvrdí, že ta pravá je jejich parmská, španělé že jejich iberská…já jsem nejlepší vždy koupila v Sarajevu v Centrální tržnici.

Aha,tak to jsem nevěděla a ,,slovo pršut,,jsem ještě neslyšela,ale díky za vysvětlení,jo a to musí být taky pěkně drahý ne ????? :dance:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 31.03.10 16:43
klorane píše:
BaraF píše:
klorane píše:
Aha,tak to jsem nevěděla a ,,slovo pršut,,jsem ještě neslyšela,ale díky za vysvětlení,jo a to musí být taky pěkně drahý ne ????? :dance:

Není to zas tak drahý, my domů z uzenin kupujeme jen prosciutto, takže se to dá :-)

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 31.03.10 16:45
janine24 píše:
klorane píše:
BaraF píše:
klorane píše:
Aha,tak to jsem nevěděla a ,,slovo pršut,,jsem ještě neslyšela,ale díky za vysvětlení,jo a to musí být taky pěkně drahý ne ????? :dance:
Není to zas tak drahý, my domů z uzenin kupujeme jen prosciutto, takže se to dá :-)

jéva,se budu pořád ptát… :oops: :?: :?: :?: a co je to prosciutto…asi taky nějaký dobrý masenko,teda u nás jsem to po obchodech nikde neviděla a po olmiku v hypermarketech taky ne…no jsem fakt neznalec,hlavně že jsme masožravci… :mrgreen:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 31.03.10 16:48
klorane píše:
janine24 píše:
klorane píše:
BaraF píše:
klorane píše:
Není to zas tak drahý, my domů z uzenin kupujeme jen prosciutto, takže se to dá :-)
jéva,se budu pořád ptát… :oops: :?: :?: :?: a co je to prosciutto…asi taky nějaký dobrý masenko,teda u nás jsem to po obchodech nikde neviděla a po olmiku v hypermarketech taky ne…no jsem fakt neznalec,hlavně že jsme masožravci… :mrgreen:

to je v podstatě pršut, jen italský výroby a daleko kvalitnější a jemnější než pršut :palec:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 31.03.10 16:48
klorane píše:
janine24 píše:
klorane píše:
BaraF píše:
klorane píše:
jéva,se budu pořád ptát… :oops: :?: :?: :?: a co je to prosciutto…asi taky nějaký dobrý masenko,teda u nás jsem to po obchodech nikde neviděla a po olmiku v hypermarketech taky ne…no jsem fakt neznalec,hlavně že jsme masožravci… :mrgreen:

to je v podstatě pršut, jen italský výroby a daleko kvalitnější a jemnější než pršut :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >