Zaručený recept na velikonočního beránka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malina7
Závislačka 2856 příspěvků 30.03.10 20:04
Velikonoční beránek

Ahoj holky,
hledám zaručený recept na velikonočního beránka, pomůžete mi?
Hledám recept od kuchařky, která nemá domácí pekárnu a která má formu beránka dvoudílnou - příklopnou.
Ráda bych něco na způsob biskupský chlebíček. Ten kupovaný beran alá biskupský chlebíček je fakt hnus, tak bych ráda konečně něco svého, něco, co je opravdu osvědčeného.
Děkuji moc předem za tipy.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
sandrik
Neúnavná pisatelka 19948 příspěvků 30.03.10 20:21
MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 30.03.10 20:33

Ahojky, já dělám buď klasické těsto na bábovku oříškovou. A nebo mám vyzkoušený tento recept:
1 hrnek hladké a 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 prášek do pečiva, vaniklový cukr, 2 vejce, 1 smetana (může být i jogurt), 1/2hrnku oleje.
Suroviny promícháme, pokud by to bylo tužští ředím to mlékem. Naliju do vymazané a vysypané formy, Peču na 170°C něco přes půl hodiny, ale zkouším špejlí až to je :-) :palec:
Tak hodně zdaru :mrgreen:

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 31.03.10 07:21

200g Hery,300g cukru.4 vejce,šálek horkého mléka,100g kokosu,1 lžice spařených rozinek,2 lžice kand.ovoce,300g polohrubé mouky,1 prášek do pečiva,citr.kůra,vanilkový cukr,tuk a hrubá mouka na vymazání formy. Změklý tuk,cukr a žloutky šleháme do husta,postupně přidáme mléko,kokos,rozinky a kand.ovoce.Podle potřeby přidáme ještě trochu mléka.Vmícháme mouku z práškem do pečiva a z bílků ušlehaný tuhý sníh.Nalijeme do vymaštěné a vymazané formy a předehřáté troubě upečeme při 180°asi 45min.Z tohoto množství mám v pohodě 2 menší beránky nebo 1 beran + 1 biskupský chlebíček.Záleží na velikosti formy.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 31.03.10 14:28

Ahoj, když máte tu dvoudílnou příklopnou formu, tak to do té těsto dáte do té hlubší části a přiklopíte mělčí a ono to do té mělčí formy samo vyběhne? Nebo to pečete nadvakrát a slepujete? Já budu letos vyrábět poprvé v téhle formě a nevím jak na to :oops:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 31.03.10 14:35

Gino, ano, do té hlubší a přiklopit, vyběhne to.

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 31.03.10 15:16
makina píše:
Gino, ano, do té hlubší a přiklopit, vyběhne to.

jojo :-)

Malina7
Závislačka 2856 příspěvků 01.04.10 19:17

S tou dvoudílnou formou mě to také napadlo, jestli to vůbec vyběhne do té druhé poloviny, tak jsem ráda, že ano. Budu v neděli doufat :-)

sandrik
Neúnavná pisatelka 19948 příspěvků 01.04.10 20:10

mě to vyběhlo vždycky bez problémů ;)

Malina7
Závislačka 2856 příspěvků 05.04.10 09:07
mamina44 píše:
200g Hery,300g cukru.4 vejce,šálek horkého mléka,100g kokosu,1 lžice spařených rozinek,2 lžice kand.ovoce,300g polohrubé mouky,1 prášek do pečiva,citr.kůra,vanilkový cukr,tuk a hrubá mouka na vymazání formy. Změklý tuk,cukr a žloutky šleháme do husta,postupně přidáme mléko,kokos,rozinky a kand.ovoce.Podle potřeby přidáme ještě trochu mléka.Vmícháme mouku z práškem do pečiva a z bílků ušlehaný tuhý sníh.Nalijeme do vymaštěné a vymazané formy a předehřáté troubě upečeme při 180°asi 45min.Z tohoto množství mám v pohodě 2 menší beránky nebo 1 beran + 1 biskupský chlebíček.Záleží na velikosti formy.

Ahojky, tak jsem dělala Tvůj recept a maximální spokojenost, akorát jsem vynechala ten kokos a dala tam o 50-60g mouky více (já moc kokos v těstu nemusím), a chutná přesně jak kupovaný (tedy ten co dělali kdysi dávno, ten poctivý). Ještě jsem ho polila mléčnou-čokoládovou cukrářskou polevou.
Tak si chrochtáme :-)))
Moc díky
yvn

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 06.04.10 17:05

Díky za pochvalu ,jsem ráda že chutnalo.

Anduli
Závislačka 3425 příspěvků 07.04.10 10:23

Holkýýý, já jsem dělala obyčejného piškotového beránka, mám malou keramickou formu po babičce, tu ze dvou dílů, poctivě jsem to vymazala,vysypala hr. moukou a stejně se, mrcha, potrhal, nešel vůbec vyklopit! :evil: Tak je fakt, že jsem ho já nedočkavka z té formy dolovala, dkyž byl ještě horký, to jsem ho asi měla nechat vychladnout, coo? :roll:

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 07.04.10 10:27
Anduli píše:
Holkýýý, já jsem dělala obyčejného piškotového beránka, mám malou keramickou formu po babičce, tu ze dvou dílů, poctivě jsem to vymazala,vysypala hr. moukou a stejně se, mrcha, potrhal, nešel vůbec vyklopit! :evil: Tak je fakt, že jsem ho já nedočkavka z té formy dolovala, dkyž byl ještě horký, to jsem ho asi měla nechat vychladnout, coo? :roll:

Já dělám taky klasika piškotový, hrnečkový. V dvoudílné formy, a vyklopil se pěkně, vyklápěla jsem ho tak 5minut co jsem ho vyndala z trouby. Když to nejde, zkus mokrou utěrku dát na formu, někdy do pomůže. :mrgreen: No a někdy nepomůže nic :mrgreen: ale stejně se sní :-)

Anduli
Závislačka 3425 příspěvků 07.04.10 11:20

MikaSipa, tu mokrou utěrku jsem taky zkoušela a těsto drželo jak přibité.. :-) Ještě mě napadá - jak děláte piškotové těsto? Mně mamka vždycky vtloukala do hlavy, že se to dělá podle počtu vajec krát 3 mouka, cukr. Příklad: 3 vajíčka, 90g mouky, 90g cukru.
Tak nevím, jestli to není blbost a nedělám to celé roky blbě, moje mamka zrovna není excelentní cukrářka.. :mrgreen: Nic proti, mami, jestli to čteš… :srdce: :lol:

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 07.04.10 12:36
Anduli píše:
MikaSipa, tu mokrou utěrku jsem taky zkoušela a těsto drželo jak přibité.. :-) Ještě mě napadá - jak děláte piškotové těsto? Mně mamka vždycky vtloukala do hlavy, že se to dělá podle počtu vajec krát 3 mouka, cukr. Příklad: 3 vajíčka, 90g mouky, 90g cukru.
Tak nevím, jestli to není blbost a nedělám to celé roky blbě, moje mamka zrovna není excelentní cukrářka.. :mrgreen: Nic proti, mami, jestli to čteš… :srdce: :lol:

V kuchařkách jsem to taky tak vyčetla, my doma děláme co váží vajíčka tak tolik mouky (polohrubé) a cukru.
Jinak já dělám někdy těsto na šlehčkovou bábovku, to se mi také osvědčilo: 1/4l smetany, 1/4l cukru, 2 hrnky pol. mouky, 4 vejce a prášek do pečiva. Jenom zamíchat nic nešlehat. Je to rychlé a dobré :mrgreen: A už jsem tu někde výše psala hrnečkový recept. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama