Jaké používáte silikonové formy na pečení?

1089
4.3.05 13:01

Silikonové formy na pečenie

Ahoj vospolok,

už dlhší čas pozorujem v obchodoch silikonové formy na pečenie - na muffiny, srnčí chrbát alebo len takú „výstelku“ do normálneho plechu, no majú fakt kadečo. Láka ma, že pri pečení netreba formu vymastiť a vysypať múkou a že sa na formu cesto neprilepí. Lenže - myslím si svoje o konzumnej západnej spoločnosti a o marketingových namotávkach :wink: Tak by som bola rada, keby sa mi niekto ozval, kto má s nimi skúsenosti, keby som sa dozvedela aké tie formy skutočne sú 8)
Dík!

pekárka (večná začiatočníčka) Schamka a Danko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jankaa
4.3.05 13:32

Ahoj schamka,
docela ráda peču, a tak jsem si pořídila i silikonovou formu na bábovku. Jsem s ní moc spokojená, protože se opravdu nemusíš patlat s vymazáváním a vysypáváním a bábovka pak nebývá ani tak vysušená. :D A na povrchu je taková hezky lesklá. Jen možná jedno upozornění. :? Nikdy jsem jí neměla tak krásně hnědou jako je z kameninové formy. Zůstává žlutá až trošku nahnědlá.
Peču v ní opravdu hodně, a když to dávám do trouby, tak pod to dám plech, protože je to takové vratké.
Je pravda, že mám jednu formu po mojí prababičce a na tu nedám dopustit. Ale s ní si vyhraju, jen když mám čas. Je to pracné na vymazání, protože je taková kroucená, ale za to po upečení je fakt „k nakousnutí“ :D Takové formy se ale podle mne už nedělají :( .

Tak hezké pečení :wink:
Jankaa

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
4.3.05 14:49

Ahoj Schamko,
moje mamina hodně peče a dlouho váhala, jestli si tu silikonovou formu má pořídit. Nakonec jí ji koupil můj taťka a mamak, ač je hoooodně konzervativní, v ní peče ostošest a nemůže si ji vynachválit. U nás se bábovka pekla vždycky jenom občas - v hliníkové formě a pokaždé se nechutně přilepila. Ze silikonu vypadá fakt úžasně a je s ní míň práce. Já jenom pořád čekám kdy se objeví nějaká odborná studie o škodlivosti pečení v silikonu…? Zatím jsem totiž slyšela jenom samou chválu.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
288
4.3.05 16:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
4.3.05 17:05

Ahoj Schamko,

taky jsem se silikonovejma formama moc spokojena. Mam babovku, tu uz jsem nekolikrat otestovala a super, je uplne obycejna neznackova a babovka je z ni pekne hneda a leskla. Jeste mi mamka koupila medvidka pro holky, ale zatim jsem ho nedelala. V utery jsem si koupila primo od Tefalu takovou podlozku na vyvalovani, je silikonova, testo se na ni nelepi a je tam rastr s obdelnikama a kruhama, takze se podle toho bude snadno vyvalovat presny tvar na danou formu ci plech. No a nejlepsi na tom je, ze se to pak jen otre a zmucla do supliku :lol:
Svagrovy jsem predloni k vanocum koupila dortovou formu, ale ve znackovem obchode a byla docela draha, jenze ona ma asi divnou troubu, kdyz ji chce otevrit, tak je to vlastne takovy suplik, na dvirkach je hned pridelany rost a trochu to cukne a tim se ji pokazde to testo zdrclo. nabizela jsem ji, ze tu formu odskousim ve sve troube, ale zadna odezva, takze ji asi lezi v supliku a nic, no je to jeji vec.
Ja osobne jsem moc spokojena a doporucuju.
Super peceni laskomin preje
Monca a moncicaci 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
8.3.05 21:37

Holky, diky za vase odpovede.
Myslim, ze si teda casom nejaku tu formicku zadovazim a pripadne obdarujem mamu, svokru, sestru, … celu familiu :wink:
sch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.05 13:50

Forma na muffiny

Ja mam 2 formy na muffiny a taky jsem s nima spokojena, hlavne proto, ze se daji snadno vyloupnout jeden po druhem a nemusi se klepat s celou formou. Delam do nich nejen pecene muffinky (babovicky), ale i zelatinove nebo zmzlinove a to je pak taky pochutnanicko :-)
Hezke peceni a jedeni preje Janicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
26.9.05 14:59

Zrovna dneska v Sama doma byl test těchto forem! POZOR!!! Některé formy obsahují obrovské množství olova!!! To zjistili při tom testování a i je to hodně překvapilo, protože olovo fakt nečekali. Některé formy při pečení zapáchaly, ale některé samozřejmě prošly. A Doporučují je vymazávat, protože testovaly bez vymazávání a často měli problémy při vyklopení.
Takže babo raď, některé prostě zdravotně závadné jsou jiné ne! Šťastný výběr při nákupu 8)
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
26.9.05 15:06

Taky jsem videl cca pred 3 mesici v poradu CT Cerne Ovce test silikonovych forem. Rikali tam, ze velky pozor na formy Tescoma, obsahuji pry velky obsah tusim olovenych pri:,–(. Tyto jedine formy vysly z testu jako zdravotne nevyhovujici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
26.9.05 15:10

Ahoj holky,
moje sousedka si koupila formu modrou ,prý něco přes 100,– a prý že s TESCOMY ,což je holý nesmysl TESCOMA má formy na bábovku jen šedé a oranžové a už ta cena mi neseděla a měla bábovku „krásně“ modrou.Šla ji samozřejmě úspěšně reklamovat,půjčila mi na pečení bábovku z Tuperware -super,ale za ty prachy. No tak půjdu asi do TESCOMY -za body ze spořitelny.Tak bacha na obyčejné silikonové náhražky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
26.9.05 17:03

Ahoj,
já mám silikonovou formu na bábovku, je super, ale vymazávám ji(nevysypávám). Když ji nevymažu, tak bábovku vyklápím dost špatně a forma jde pak hůř umýt. nemám ji dlouho, je od Tescomy. Dělám něco špatně, že ji musím vymazávat?
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
13.10.05 18:03

AHoj!
Já mám silikonovou formu od Femaxu,ale mám takový malý „technický“problém-asi po dvou použitích mi ta forma nějak uvnitř zhnědla a nejde to vůbec umýt.Dělá vám to taky?A čím to mám případně „vyčistit“?Díky za případné rady.E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.05 18:46

Ja bych ve slavne forme od Tescomy, ktera vylucuje olovo teda nic nepekla. To bych si radsi dala tu praci s vymazanim klasicke nezavadne formy.
A dostat formu na peceni jako darek-no to bych se asi picla! A nekoho tim obdarovat? No to uz vubec ne!

• Nahlásit
  • Citovat
9868
13.10.05 19:24

A co se slavne podepsat? :twisted: :evil: :evil:

Silikonovou formu taky mame, taky nam zahnedla a taky se nam trhala babovka pri vyklapeni.

Zahnednuti neresim, podle me to nijak nevadi, ale s trhanim babovky jsem si pohrala a testovala. Pomuze nevyklapet babovku hned, chce to nechat trochu vychladnout a pak jde vyklopit bezvadne. Holt je treba se s kazdou novinkou naucit zachazet.

Ted, kdyz mame holky, se chystam koupit jeste nejake male formy - treba na mufinky nebo me zaujaly ty medvidci - to by se mi libilo. Nemate nektera odkaz?

Ja desne nerada vymazavam plech nebo formu na babovku :roll:

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
13.10.05 19:43

Jo,tak to jsem ráda,že nejsem sama(s tím hnědnutím).Jinak pěkné formy na mufiny a medvěda(ale většího)mají v makru.Měla jsem odkaz na objednání přes net,tak jestli ho najdu :oops: ,tak ráda přepošlu.A ještě mám skvělého pomocníka na vymazávání plechu(někdy ho holt musím bohužel použít)a sice olej ve spreji-je fakt super.E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama