Silná bolest během menstruace, jak si pomoct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika. Al
Kecalka 191 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 08:27
Silná bolest během menstruace, jak si pomoct?

Ahoj holky, prosím pomoc… Menstruaci sice mívám krátkou asi 4 až 5 dnů, ale první 3 dny doslova umírám. Nejenže mám menstruaci hodně silnou (většinou balík a půl vložek na den) ale mám strašné bolesti. Šílené křeče, nemůžu se kolikrát postavit, těžko to rozdychavam. Když jsem doma je to fajn, mám po ruce teplou sprchu, postel a bolesti v klidu rozdycham (hlasitě) ale v práci je to opruz :,( pracuji s lidma a když mě chytnou bolesti je to strašné aby si ničeho nevšimli. A když jdu na velkou tak skoro brečim. Už nevím co s tím. Beru algifenove kapky, ty trošičku pomůžou, ale žádný zázrak. Čeká mě za pár měsíců laparka, na ultrazvuku není vidět nic co by to mohlo způsobovat.
Nemáte někdo zkušenosti jak si pomoct při takové bolesti?
Jinak piju i bylinkové ženské čaje…

Reakce:
Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 22.07.19 08:33

Kontryhel, doplnovat horcik, obcas mi pomohli dva brufeny, nicmene se mi stavalo ze jsem prvni den i usla vycerpanim a muselo to odeznit samo. Nic mi nepomohlo natolik abych si rekla, jooo ted jsem v pohode :? Ja tedy trpela takto jeden den vetsinou, tak se to dalo prezit. 3 dny si to neumim predstavit. Menstruace byla v pohode, kdyz jsem brala kdysi antiko, ale to uz bych dnes do sebe necpala.

Anet131
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 22.07.19 08:38

@Nika. Al Ahoj :mavam: mě pomohla až laparka, kde mi odstranili spoustu ložisek endometriozy… taky jsem kolikrát klečela zkroucená u postele a brečela bolestí :? Jenže endometrioza se udělala brzy znova, ale naštěstí ne v takové míře, takže jsem taky brala Algifen a pak uz se to dalo zvládnout :) držím palce, ať je brzy po problému :hug:

lachtanice86
Echt Kelišová 8663 příspěvků 22.07.19 08:38

Nemáš endometriozu? Problémy jsem měla stejný a byla to endo. Pokud ano tak kontryhel to zhoršuje. A sama si nijak nepomůžes.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 22.07.19 08:43

Brala jsem vitamín E a začala jsem cvičit na prokrvení dolní části břicha. Kombinovala jsem posilování břicha, pánevního dna a orientální tanec na uvolnění. Do dvou měsíců jsem byla bez bolestí.

Levixka
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 22.07.19 08:54

@Nika. Al Nemám endometriozu ani nic podobného, ale taky sem trpěla, nejednou sem brečela.. Mě pomohlo srovnání kostrče, antina (což není ideální řešení), hořčík a slabé léky na uvolnění svalstva a prostě jen vydržet, kolikrát sem byla na injekci proti bolesti, protože ta bolest mě ochromila natolik, že mě spadl šíleně tlak a při vstávání sem šla ihned k zemi… Algifen, ani ibalgin, nic nepomohlo.. Hrozila laparka, ale pomohlo výše zmíněné.. Držím palce, ať je to brzo lepší!

ludmilaadamkova
Závislačka 2935 příspěvků 22.07.19 09:15

Ibuprofen, nahrivaci polstarek, zkroucena poloha v posteli… pomohl zmena ziv stylu mouka cukr mimo zakysanych vyrobku vse pryc

azaleila
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 43 inzerátů 22.07.19 09:50

Přijde mi to jako endometrioza… po laparo bude určitě lépe… do té doby bych zkoušela kontryhel…

Nika. Al
Kecalka 191 příspěvků 1 inzerát 22.07.19 10:56
@azaleila píše:
Přijde mi to jako endometrioza… po laparo bude určitě lépe… do té doby bych zkoušela kontryhel…

Páni nahoře psala, že kontryhel může zhoršit situaci když je to endometrioza. No já sice nevím jestli to je endo, ale také nemůžu otěhotnět :nevim: tak musím hold počkat do října na laparku.

Váš příspěvek
Reklama