Reklama

Silný reflux

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikola0000
Povídálka 30 příspěvků 01.03.17 10:00
Silny reflux

Dobry den chci se poradit malymu zjistili reflux tyden sme byly v nemocnici blinkal mi obloukem plne kojim daly nam zahustovat mlyko nutritonem a vubec to nepomaha helicid take mame zvysenou polohu take no opravdu vsechno delame co nam pani dochtorka rekla..ale nic nezabira furt blinka po kazdym kojeni bojim se aby nebyl dehidrovany chtela sem se zeptat na umele mleko jestli mu nepomuze? A popripade jake? Skusim vsechno uz mi prestal pomalu i papat pri nejhorsim dnes sup spatky…malemu sou 7tydnu…dekuju za kazdou radu a omlouvam se za gramatiku solim to tu jak blazen

Reklama

Reakce:

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 01.03.17 10:05

@Nikola0000 mala to mela podobne. Zabral az nutrilon ar a velmi dulesdne dodrzovani antireflux opatreni. Vse zvysene - postylka, prehalovak, kocarek vse. Prvni tri, ctyri mesice jsem ji mela temer nonstop na sobe polozenou jakoby kolmo - ja sedela/pololezela na sedacce a ona na brisku na me, jestli chapes ;) a po kazdem jidle aspon 30-40min v klidu. Ted letim s malou plavat, pak klidne jeste napisu, tak se ptej!

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 01.03.17 10:20

@Nikola0000 Doporučuji pokud se rozhodneš pro umělé mléko tak Hipp Ar za mě to bylo pro děti nejlepší mléko díky kterému přestali blinkat

warita
Kelišová 7454 příspěvků 01.03.17 13:12
@Nikola0000 píše:
Dobry den chci se poradit malymu zjistili reflux tyden sme byly v nemocnici blinkal mi obloukem plne kojim daly nam zahustovat mlyko nutritonem a vubec to nepomaha helicid take mame zvysenou polohu take no opravdu vsechno delame co nam pani dochtorka rekla..ale nic nezabira furt blinka po kazdym kojeni bojim se aby nebyl dehidrovany chtela sem se zeptat na umele mleko jestli mu nepomuze? A popripade jake? Skusim vsechno uz mi prestal pomalu i papat pri nejhorsim dnes sup spatky…malemu sou 7tydnu…dekuju za kazdou radu a omlouvam se za gramatiku solim to tu jak blazen

Nemam zkusenosti, moje mala je plne na UM, ale dovoluji si odhadnout, ze po UM to bude jeste horsi. Dokud mas mleko a nevadi ti kojit, doporucuju zustat u MM.

Ja jsem jako miminko blinkala non stop a taky ta, jak popisujes, obloukem to ze mne litalo i metr od postylky. Udajne jsem mela zuzeny vyvod z zaludka, takze mleko nemohlo odchazet do streva a to zpusobovalo ty salvy. Pry se to da resit operativne, ale ono se to casem zlepsi samo od sebe, takze doktori radsi vyckavaji. Mama rika, ze se so spravilo cca 6 mesicu od porodu. Nevim, kolik tvemu mimcu je. Zkus vydrzet.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 01.03.17 13:31

@Soňa Zacharová samozrejme kazdemu vyhovuje neco jineho, ale deti ti asi neblinkaly tolik, jelikoz hipp ar je o dost „tekutejsi“ nez nutrilon ar a moji maly po ar mliku teda blinkani neprestalo, jen toho bylo méně. Preslo to kolem roku. A tim co jsem okolo zazila a zjistovala, tak hipp je nejlepsi mliko na brisko podle me (davala jsem pak od 6m zahustene kasi) ale pro uplny mrne co hodne blinka a nepribira je nutrilon lepsi a neni to jen muj poznatek ;) A vetsine se silnym refluxem deti blindily i pres vsechno min do roka…

@warita ja prave tu zkusenost mam a nejen svou - mm lita mnohem víc, i kdyz das nutriton. Tudiz pokud spatne prospiva je lepsi dat um.

Zakl to je taky dost dulezite jak maly prospiva? kolik nabira? Ma pocurane plenky? Jestli ano pak je na zvazeni kojit a nejak to prezit, ale jestli neprospiva, neres a dej um. Vysetreni na polysterozu (nevim jestli si spate nepamatzju nazev :oops: ) mu delali? To se pak resi operativne a je hned klid. Hlavne opravdu dusledne dodrzuj tu vyvysenou polohu vsude a klid po jidle. Drzim palce, je to narocne :hug:

warita
Kelišová 7454 příspěvků 01.03.17 13:48

Saadet, tak nase mala blije i po Hippu. Sice to nejsou splouchance jako z fontany, ale preci.

Myslim, ze by nebylo spatne zjistit, proc miminko blije. Je to reakce na mliko, nebo se jedna o zuzeny vyvod z zaludka ci jiny fyziologicky problem?? Paklize je to napr zuzeny vyvod, zmena mleka nepomuze.

Dale UM se spatne travi (vime o tom svoje) a AR mleka maji tendence zpusobovat zacpy. Abe to nebylo z louze pod okap.

Zakladatelko. Mam dite na UM. Mame stridave zacpy, prujmy, blinkani, prdiky, bolesti briska. Ted jsme zrovna krmily a mala po nakrmeni rve jako pavian. PROC vi jenom buh. Ted mas problem s ublinkavanim, po zmene na UM se muze situace zmenit k horsimu a budes jeste vzpominat na zlate jenomublinkavani.

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 01.03.17 14:05

A jak prospiva? Ja bych na UM neprechazela.Obe moje deti maji sily reflux, i ten ctyrlety kvuli tomu stale jeste bere leky. Pomohlo jen vyrust.Meli jsme Nutriton i Gastrotuss sirup, nepomohlo. Helicid a podobne ma doted. Od 4 mesicu byl na UM, to asi trochu poohlo od blinkani, ale zas mel zacpu. Lepsit se to zacalo prikrmy, cim vetsi mnozstvi normalniho jidla jedl, tim lepe. Potom taky pomohlo, kdyz zacal sedet a pak chodit. U mladsi, petimesicni, je to podobne, po zkusenosti s prvnim uz delame jen rezimova opatreni a zacali jsme prikrmovat uz po 4.mesici, i kdyz je kojena. Refluxove deti byvaji nachylne na nemoci dychacich cest, prudusky, kasle, zadni rymy, apod..Starsi byl od mimina porad nakopici, mladsi je zatim ok a myslim, ze hodne kvuli kojeni. Proto bych na UM neprechazela.

Nikola0000
Povídálka 30 příspěvků 02.03.17 21:18

Dekuju za rady zkusila sem teda nutrilon ar a ted si jen ublinkl a lepe spi nechtela sem mu davat nutrilon ale jen kojit ale zatim se to zlepsilo prdiky ma kaka taky dobre..na vaze mi prave moc nepribiral a byl dehidrovany… Chci se zeptat jestli mam ted podavat i naky cajicek zkusila sem mu dat feniklovy ale stoho se mu zveda zaludek..tak co jineho? Mleko svoje musim odsavat ale tvori se mi vic

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 02.03.17 21:38

@Nikola0000 cajik nedavej, neni potreba ;) z um ma tekutin dost, ze se ma k um pit je mytus. Resp piti zacni nabizet az s prikrmy. Drzim palce at to pomuze a je lepe :hug:

Nikola0000
Povídálka 30 příspěvků 04.03.17 09:10

Tak nutrilon ar hruza sice si jen ublinkl ale to kakani boze chudacek nemuze se vykadit nevim co mam uz skusit :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama