Sinecod a Vigantol

13
23.7.21 08:08

Sinecod a Vigantol

Ahoj holky, bereme kazdy večer Vigantol 1-2 kapičky na kostičky a teď nám malá kašle, má suchý kašel, takže nám doporučili v lékárně Sinecod - je tu napsané dávkování 10kapek 4× denně, není to moc? Mám strach, když ji večer davam tohle plus Vigantol, abych ji nepřelékovala. Nebo to mám radši konzultovat s doktorkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26676
23.7.21 08:13

Ne, určitě ji nepřelékuješ, pokud dáváš sinecod dle návodu a zohledníš věk a váhu dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
23.7.21 08:39

„nepřelékovala“, to si musím někam zapsat ;)
Ne, vitamin D ve Vigantolu nijak neovlivňuje účinnou látku v Sinecodu, nicméně jak je malá stará? Do 2 let bych Sinecod moc nedávala a navíc - suchý kašel u malých dětí je velmi výjimečný, spíš se z toho v 99 % vyklube klasický vlhký kašel. Takže bych přes den spíš dala něco na odklašlávání a Sinecod pouze pokud se v noci budí kašlem. A zvlhčit vzduch (hodit mokrý ručník přes postýlku například).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.7.21 08:41

@unuděná Malé jsou 4 měsíce, ale v lékárně nám paní řekla, že je to ideální :nevim: akorat mi prijde moc těch 10 kapek 4× denně :think:
jinak suchý kasel ma furt a kašlem se v noci budi, celou noc prokašle, je zvyklá spát celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
23.7.21 08:49
@hrub.h píše:
@unuděná Malé jsou 4 měsíce, ale v lékárně nám paní řekla, že je to ideální :nevim: akorat mi prijde moc těch 10 kapek 4× denně :think:
jinak suchý kasel ma furt a kašlem se v noci budi, celou noc prokašle, je zvyklá spát celou noc.

Mno, upřímně to bych ti jako lékárnice úplně nedoporučila.. Suchý kašel u kojenců je obvykle signál, že se jedná o nějakou alergii, ale většinou jde právě o počátek vlhkého kašle. Jak dlouho už se takhle v noci kašlem budí? Byli jste u doktorky? U kojenců bych moc neexperimentovala a nechala jí poslechnout pediatričkou. Ne, že by jí Sinecod na noc něco udělal, ale schválně mrkni do příbalového letáku, dětem do roka se vůbec nedává a do dvou jen na výslovné doporučení lékaře. To už snad radši Fenistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.7.21 08:57

@unuděná u doktorky jsme byli předevćírem, poslechla průdušky a ty měla čistý. Vćera v noci se nevzbudila ani jednou, dala jsem ji na noc právě ten Sinecod. Pak jsem si říkala, jestli jsem nemela pŕedtim radsi zavolat domtorce, tak jsem ji to uz nedala a na dnešek to bylo strašné, celou noc prokašlala.. v příbalovém letáku je napsané davkovani od 2 měsíců, ale pisou, ze se předtím mám poradit s lékařem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
23.7.21 08:57

@hrub.h no a proč nejdete k lékaři? kašel u 4měsíčního dítěte není úplně normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.7.21 08:59

@stinga byly jsme u doktorky, poslechla ji průdušky, řekla ať zvlhčíme vzduch, vyvýšíme postel a chodime s ni hodně na čerstvý vzduch, a ať koupime nějaké kapičky na suchý kašel, že třeba Stoptusin, ale já jsem četla, ze Stoptusin je až od pul roka, tak jsem se zeptala lékarnice a ta doporučila Sinecod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
23.7.21 09:15
@hrub.h píše:
@stinga byly jsme u doktorky, poslechla ji průdušky, řekla ať zvlhčíme vzduch, vyvýšíme postel a chodime s ni hodně na čerstvý vzduch, a ať koupime nějaké kapičky na suchý kašel, že třeba Stoptusin, ale já jsem četla, ze Stoptusin je až od pul roka, tak jsem se zeptala lékarnice a ta doporučila Sinecod

jo aha, tak to je v pořádku, ono to vypadalo, že jsi jen šla do lékárny a něco koupila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
23.7.21 09:22
@hrub.h píše:
@unuděná u doktorky jsme byli předevćírem, poslechla průdušky a ty měla čistý. Vćera v noci se nevzbudila ani jednou, dala jsem ji na noc právě ten Sinecod. Pak jsem si říkala, jestli jsem nemela pŕedtim radsi zavolat domtorce, tak jsem ji to uz nedala a na dnešek to bylo strašné, celou noc prokašlala.. v příbalovém letáku je napsané davkovani od 2 měsíců, ale pisou, ze se předtím mám poradit s lékařem..

Tak jí ho dávej, ale tak třeba ješte dvě noci a pak zkus zase bez něj. Pokud by to bylo pořád blbé, bylo by na místě vyšetření na alergologii či plicním, opravdu to není úplně normální. Přes den nekašle vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.7.21 10:20

@unuděná přes den skoro ne, oproti noci je přes den naprosto zdravá, zkusím ji teda jeśtě dávat ten Sinecod a kdyby nepomohl, v pondělí zajedu pro jistotu znova k dr., děkuju holky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
23.7.21 10:22
@hrub.h píše:
@unuděná přes den skoro ne, oproti noci je přes den naprosto zdravá, zkusím ji teda jeśtě dávat ten Sinecod a kdyby nepomohl, v pondělí zajedu pro jistotu znova k dr., děkuju holky..

Jojo, to bude nejlepší. Nemá v postýlce něco, co by ji mohlo dráždit? Třeba nějakého staršího plyšáka nebo naopak něco vypraného v novém prášku/aviváži? Plíseň na stěně? (promiň, že se tak blbě ptám, spíš jen proto, aby ses zamyslela, zda tam nemůže být nějaký alergen). A zkus jí vyvýšit matraci pod hlavou, zda to nepomůže. Může to být i reflux, který ji v poloze vleže dráždí.. Když spí přes den, tak nekašle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.7.21 10:32

@unuděná no, jelikož je manžel alergik na prach, tak každý den všechno vytřepávám, jednou za mesic peru a suším v sušičce peřiny, polštáře, obden utírám prach apod.. plíseň tam není.
Přes den spí buď venku v kočarku, nebo doma v sedátku a to kašle výrazně méně, třeba jednou max dvakrát za dvouhodinový spánek, ale ona toho zrovna vćera moc nenaspala, byla taková podrážděnější :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
23.7.21 10:33
@hrub.h píše:
@unuděná no, jelikož je manžel alergik na prach, tak každý den všechno vytřepávám, jednou za mesic peru a suším v sušičce peřiny, polštáře, obden utírám prach apod.. plíseň tam není.
Přes den spí buď venku v kočarku, nebo doma v sedátku a to kašle výrazně méně, třeba jednou max dvakrát za dvouhodinový spánek, ale ona toho zrovna vćera moc nenaspala, byla taková podrážděnější :?

No tak uvidíš, snad se to přes víkend zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat