Jakou teplotu má miminko?

2
22.7.21 19:28

Má teplotu nebo ne?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat vás než pojedeme zítra k lékaři, jsem zoufalá nevím čemu mám věřit. Mám syna (4 měsíce). Kontroluji mu teplotu protože nedávno měl průjem a měl ji trošku zvýšenou i kvůli zubům (37,2) přejdu k věci mám teploměr digitální obyčejný ten za 100 dávám ho maličkému do zadečku a naměřila jsem 38,1 odečítá se samozřejmě 0,5 to vím..manžel přivezl infračervený teploměr ten co se dává do ouška a na čelo ten mi ukazuje 37,0 holky prosím vás čemu mám věřit. Jsem tady na to hrozná mám šílený strach je to naše první dítě tak určitě chápete děkuji všem za rady budu moc ráda za cokoliv :srdce: :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26631
22.7.21 19:33

Proč strach? Zdá se ti horký? Měřila jsi opakovaně? Není to jinak nic hrozného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.7.21 19:35

@pikola Ano měřila jsem několikrát, zdá se mi právě horký než obvykle. Pro mě to teda hrozné je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
22.7.21 19:44

Ja teda věřím teplotě naměřené v zadku, pze bezdotykovy mi měří plus minus stupeň..ikdyby měl 38, není důvod plasit, děti proste mají teploty a horecky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.7.21 19:48

Věřila bych tomu měření v zadečku.

Ty bezdotykové jsou na nic. Schválně si zkus sama změřit teplotu tím obyč digitálním a pak tím bezdotykovým…tam strašně záleží, kam to namíříš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
22.7.21 19:48

Syn mel s kazdym novym zubem tyden 40. Merila jsem vzdy jen v zadecku. Prvni horecky s navstevou lekare a odebranou moci, ale nikdy z toho nic nebylo jen vyrostl zub a konec. Tim nechci rict, ze vse jsou zuby, ale ze ty teploty umi byt hodne vysoke. Po trech hodinach jsem davala nurofen na stridacku s panadolem a v tech nejvyssich jsme se spolu cachtali ve vane aby mu voda byla prijemna. Zadne zabaly nic tim jsem ho nechtela trapit. To same po ockovani, chapu ten strach, ale ty teploty jsou bohuzel bezne. Pokud mu nic jineho neni dr na nem stejne nejspise nic neshleda. A teploty jsem vzdy srazela az pri 38 po odectu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
22.7.21 19:49

Věřte tomu digitálnímu, čelní teploměr je hrubě orientační. Při teplotě nad 38 stupňů podat léky na teplotu (Panadol /Paralen cipek nebo Nurofen sirup třeba…). Zítra kontrola u doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.7.21 19:50

K těm teploměrům, věřila bych více tomu obyčejnému digitálnímu. A vysokou teplotu nemá, možná jen trochu zvýšenou. Nesmí mu ale stoupnout nad 38,5°, do té doby nijak nesnižovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
22.7.21 19:55

Mně třeba stačí ten bezdotykový - cokoliv pod 38 je ok (ne teda třeba na školku, ale netřeba léky ani doktora), cokoliv nad 38 není ok. Detailní stupně rozlišovat netřeba :)
Jinak děti teploty mívají, neplaš, ono to přejde. Kdyby teplota stoupala, poraď se s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
22.7.21 19:57

Proto mám doma dva rtuťáky, fakt že jo. Bezdotykové teploměry jsou dost na nic a umí psí kusy. Už mi tak jeden u dítěte naměřil 36,8°C, zatímco mělo 38,9°C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
22.7.21 20:13

Taky bych věřila tomu v zadečku, dostali jsme kdysi teploměr do uší a ten byl úplně ani nic. Neukázal nikdy žádnou vyšší teplotu než 37. Teď máme bezdotykový z lékárny a tomu se dá konečně věřit. 37,6 po odečtu není horečka, tak bych jen hlídala dále a snažila se dávat hodně pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
22.7.21 20:15
@Adel1510 píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat vás než pojedeme zítra k lékaři, jsem zoufalá nevím čemu mám věřit. Mám syna (4 měsíce). Kontroluji mu teplotu protože nedávno měl průjem a měl ji trošku zvýšenou i kvůli zubům (37,2) přejdu k věci mám teploměr digitální obyčejný ten za 100 dávám ho maličkému do zadečku a naměřila jsem 38,1 odečítá se samozřejmě 0,5 to vím..manžel přivezl infračervený teploměr ten co se dává do ouška a na čelo ten mi ukazuje 37,0 holky prosím vás čemu mám věřit. Jsem tady na to hrozná mám šílený strach je to naše první dítě tak určitě chápete děkuji všem za rady budu moc ráda za cokoliv :srdce: :roll: :zed:

Prestan ho kazdy den preventivne merit, nebo se zblaznis.

Verila bych mereni v zadecku, po odectu zadnou horecku nema. Hlavne mu necpi leky.

Deti mivaji teploty i horecky celkem bezne, telo proste s necim bojuje.
Nad takovych 39 uz jsou to nervy, ale oni to vetsinou normalne zvladnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
22.7.21 20:24

Miminka mívají vyšší teplotu úplně normálně. Ne každé, ale je to běžné. Druhá dcerka měla tak do půl roku pořád okolo 37.5. Vic ne. Ale min jak 37.3 neměla. Až teď okolo 9m má tak 37. Ale pod to nejde. Všimla jsem si toho, protože byla nastydlá a při kontrole to měla pořád tak. A dětský mi řekl, že je to normální. Že pokud je jako vždy, není správa, normální jí apod, nemám si toho všímat, měřit ji a kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26631
22.7.21 21:01
@Luclic píše:
Věřte tomu digitálnímu, čelní teploměr je hrubě orientační. Při teplotě nad 38 stupňů podat léky na teplotu (Panadol /Paralen cipek nebo Nurofen sirup třeba…). Zítra kontrola u doktora.

Na co k doktoroví? Co tam asi tak uvidí po jednom dni zvýšené teploty? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
22.7.21 22:09

A když změříš sebe jedním i druhým teploměrem? Tiplq bych, že digital ti naměří 36,5 a bezdotykový 35 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat