Může mít hlad?

Anonymní
21.7.21 00:54

Může mít hlad?

Už jsem opravdu zoufalá, snad mi někdo řekne, že to má také a zlepšilo se to.. 🙏A hlavně jak.. Mám skoro 19ti měsíční holku, od začátku jsou problémy ze spaním, ale tak nějak si člověk zvykl.. Nemluvím kolem co bylo.. Boj s kojením, kolika, ublinkavani atd atd.. Teď, poslední měsíc možná měsíc a půl je to katastrofa.. Nechce moc jist, když začali příkrmy, bylo to celkem dobrý.. Ale teď cca od léta je to boj, říkala jsem si, že to jsou zuby a pak to teplo, jenže.. Papa jen co chce a co jí chutná to jsou krupky, piškoty, presnidavky a tak dále.. Ne chi ji a snažím ji to nedávat, ať ji normální stravu jako ovoce, jogurty a jídla k obědu a k večeři co by měla jist.. Myslím si, že by byla schopna nejsit celý den.. Ráno ji dám snídani, když ji dám Pečivo s něčím, sní minimum a nechce, je schopna nejsit do oběda, i když ji to dám na stůl aby to měla kdy koliv při ruce a může si zobnout, pak kňourat a chce něco jineho(presnidscku a jinou dobrůtku) tak ji nakrájíme ovoce.. No, kdyz má už hlad, tak si dá, ale jinak moc ne.. Pak je oběd.. Většinou mi jedla hezky omáčky, teď? Raději si dá suché Těstoviny.. Takže k obědu taky moc toho nedá, nic jiného ji nedám, pak jde spát, snažím se, aby do dvanácti už spala a nechávám max do půl druhé.. Pak svačina, to ji dám ovoce, jogurt, někdy si to dá, ale raději by si dala něco jiného, nedávám, aby věděla, že je taky něco jiného.. Nechávám na stole, aby mohla zobat, v šest ji dávám večeři, buď zbytek z oběda.. Kaši, toust zapečený, pečivo.. Kaši mi sní, toust.. Teď ho rozebere a ani Salám a sýr, trochu i pečiva, z oběda? Jak kdy, ale dá pár lzic a nechá.. Pečivo namazane třeba lucinou.. Vydloubne jen lucinu, sní tak max pět kousků pečiva a konec.. Nechám to do doby, než jdeme koupat.. Koupeme teď max v 19:10 aby byla něco před půl osmou v postýlce.. Většinou byla po půle, ale proč jsem to posunula na dřív.. Uspavani katastrofa.. Jsem schopná uspabat hodinu, proto jsem to posunula na dřív, že jsem si myslela, že už je unavená - pretazena.. Vypije mi 300ml mléka.. Byla schopna pít ještě takže teď ji dávám 330ml a vypije celou flašku.. Nestavalo se to, až teď ten měsíc.. Měsíc a půl.. Než usne, je to zázrak, začne se pak vztekat a pláče až má hysterak, začínám ji teď vyprávět nějaké pohádky - písničky (vymyslím si) to ji trochu uklidní a po nějaké době usne, ale muskm ji hodně přemlouvat, aby udělala háji.. Pak konečně usne.. Pak přijde její čas.. 23:30-1hodina o půlnoci.. Vzbdui se s hysterskem, že ji někde utisit, sedne si v postýlce a řve a řve.. Když si ji vezmu, řve.. Do doby, než jdeme dolů a dáme mléko.. Mléka vypije.. Podle toho jakou hodinu se Vzbdui, ale dá tomu 200ml a více.. Max 270ml UM.. Pak je v klidu a usne hned, co jí položím, ale.. Taky se stane, že po chvíli pláče ale dá se utisit a spinká.. Jsem už fakt hotová, vím, můžu být ráda, že se budí jednou, max dvanrst za noc, ale jsem skoro ve 32tt a jsem už opravdu unavená, vstávat k ní, nosit ji.. Uspavat.. Než usnu, je skoro půlnoc, takže jestli spím hodinu a pak jsem třeba dvě hd{NY vzhůru. Někdy se stane, že taky neusne hned a je vzhůru nějakou dobu.. Teď se i stalo, že byla vzhůru tři hodiny a jen knourala, mysliella jsem si, že to už bylo únavou, že byla pretazena. Už nevím co dělat, aby aspoň takhle nebrrxela, bere hysterak, napina nohy, když ji chci vzít za ruku, odstci mi ji a řve víc.. Když si ji vezmu na sebe, řev.. Když ví, že jdeme dolů(dát mlíčko) je klid.. Zkoušela jsem ji dávat i vodu, cucne si a nechce a řve.. Myslela jsem si, že to může být z toho, že má ošklivé sny a do toho zoubky, rostou ji Špičáky a stoličky myslím už poslední z prvních stolicek.. Ale jestli roctpu další, nedokážu říct.. Už jsem opravdu unavená a zoufalá z toho jejího pláče a z toho, že přes den mi nechce jist a pak to určitě v noci dohání s UM.. Přes den mi i dost pije, je schopna vypít i 500ml vody- čaje.. Podle toho, co jí dám.. Jak ji donutit, aby jedla a nedohanela to pak mlickem, ráda bych, aby spala aspoň do tří, jak to bylo.. Někdy spala až i do pěti, šesti.. Ale teď.. Teď je to děs a to uspavani, někdy usnula do půl hodiny.. Z toho uspavani jsem pak unavená a vyčerpaná i já, že dám sprchu a po chvíli jdu spát, ale než usnu, je do hodiny vzhůru.. Už jsem si říkala, že bych jí zrušila poobede spaní, ale přijde mi, že je na to hodně malá, aby už nespala po o.. Je schopna mi spát i dvě hodiny, ale teď ji budim, ptz začalo špatné večerní usínání.. Tak ji to zkracuji, ale zatím je to stejně k prdu.. Jednou vstávala před devátou a tak jsem ji nechala, kdyby byla unavená, občas usne u mě na gauči, ale je to zázrak.. Tak jsem ji šla zkusit uspat po o..} o hodinovém snažení jsem to vzdala, ptz Uspavat po o je taky peklo.. Pak šla spát někdy o půl sedmé, usnula málo po sedmé.. Spaní měla neklidné, ptz byla určitě unavená a pretazena, ale spala do tří čtyř max.. Přemýšlím, že ji to po o spaní zruším, nebo jen max na půl hodiny, ať si zdrimne.. Opravdu mi přijde, že je na to malá, aby už neměla odpolední spánek.. Prt když jde spát lehnu si také, jsem dost unavená z těhotenství a z toho, jak mě v noci dává zabrat.. Mate, prosím, nějaké rady? Tipy.. Nápady, či co jste měli vy a pomohlo? Vyrvavat ji nechci, ptz pláče opravu hodně hystericky, jednou jsem ji nechala a rvala do doby, než jsem přišla a usnula úplně hotová, takže si myslím, že beze mne neusne.. Je zvyklá.. Nevadí mi to, ale to dlouhé uspavani je ubijejici… Za chvíli tu bude další miminko a já jen doufám, že to nebude to samé, ptz holka od mala má špatné spaní, byla schopna spát 20minut a byla vzhůru, takže když jsem potřebovala nabrat sílu, odpočinout si, nešlo to.. Bylo a je to dost náročné, ale stále si říkám, že to může být horší a některé maminky to mají horší.. Ale teď potřebuji vyřešit a nějak potěšit to její uspavani, jídlo a noční pláč..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
239
21.7.21 01:00

Ani jsem to nedočetla, když vidím ten sloh. Jde do zkrátit? Pokud pravidelne jí a pije, nemá hlad. Pokud blbe a dlouho usina, davas ji moc brzy nebo neni tak unavena. :nevim:
Muj syn treba spí ještě občas i 2× denně podle toho jak je ten den aktivní a unavený a dle toho i tak chodí večer spát. Když spí 1×, tak v 20-21h jde spát a když 2× za den tak jde až kolem 22-23h.
A v 19h v létě občas ještě drandíme na motorce a chystame se na veceri a koupani. Takhle za svetla by mi klidne az do rana taky nespal.
Kdyz ho davam az se setmi, kolem 21h tak je do 20minut tuhej a spí do 8 do rána.
Kdybych ho dala driv, tak je kazdou chvili vzhuru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 01:04

@tothova zkrátit to urocze jde, nějak jsem se rozepsala, až z toho vyšel takový sloh 🤦‍♀️ 🙈. Právě že moc nejí, ale pije poměrně dost, mi přijde, jak nejí, v noci to dohání a má hysterak dokud nemá mléko, vody nepomáhá, kdyby měla žízeň, vypije mi 200ml i více.. Uspavani je boj, po o uspavam i hodinu, někdy usne dřív a večer se snažíme uspabst stejný čas, jak je zvyklá a taky boj.. Je psoeldni dobou i protivná, pořád se jen vzteka.. Přemýšlela jsem, že bych denní spánek zrušila, od mala spi a usíná hrozně..

• Citovat
  • Nahlásit
239
21.7.21 01:18

Třeba jsi nervozní ty a ona potom taky. Mam taky 19m syna, ale kazde dite je jine. Reknu, ze se jde spat a sám vyrazí do postele. Pred spanim si precteme knizku, povidame, pusinkujeme se, drbu mu zada, napije se od prsa, proste hezka chvilka a za chvili spí. Vidim jak se sám osamostatňuje víc a víc, když na to netlačim. Kdyz usina dlouho, tak se zeptam, jestli chce jít a sám si rekne, ze ano nebo ne… klidne ho necham jeste chvili si jit hrat, bud pretáhl nebo proste spal dlouho odpoledne. Neresim to, nic se nedeje. Ale odpoledne bych ji spát jeste dávala, aby nebyla unavená, je malá. K dispozici má v posteli vodu ve flašce.
Jinak s tim jidlem, davala bych ji jist pravidelne. On nas malej taky polovinu sni a zbytek nechá, ale porad prakticky neco jí. K snidani treba omeletu, mleko, svacina banan nebo jogurt, obed, svacina, jogurt, behem dne dostane nejake ovoce, zeleninu - beztak si jen parkrat kousne, namazu mu chleba, vecere polevka, krupicová kaše, ale i maso atd… proste ji vse a pravidelne, aby hlad nemel. Kdyz jsme dlouho venku, tak ji jen ty kapesní věci jako brumíky, presnidavky, namazany chleba a vetsinou nemá čas :lol: večeri sní potom celou. A pije v lete také víc, nez obvykle.
Jinak navecer mu klidne delam i slabe kakao a potom jeste MM. A spí jak dudek az do rana, obcas se v noci vzbudi a napije se vody a spi dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16589
21.7.21 01:21

Dle toho sáhodlouhého žvaně… ehm, chci říci, přesného popisu… máš úplně normální dítě. Vše, co popisuješ, je celkem přirozené jeho věku a časem se upraví… a že Tobě za chvíli přijde druhé, njn… to holt budeš muset zvládnout., když sis to tak krátce po sobě zařídila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
21.7.21 05:28

Ahoj, jake mléko dáváš? Umělé nebo kravske?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
21.7.21 05:31

Aha už čtu že UM. Zkus jí ho před spaním nedávat, dej jí třeba polévku, klidně každý den tu kterou má ráda a s chutí a bez caviku jí sní a to UM jí dej až v noci když se vzbudí. Naše malá má 18m a dělala to samé, pak jsem přestala dávat mléko před spaním a je klid. Tak zkus, za zkoušku nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
21.7.21 05:37

A s tím spaním naše malá je on mimina naučný usínat sama, přečtu pohádku nebo pustím a odcházím. Každopádně mi přijde že tvoje malá spí odpledne málo, naše spí od 12 do 15 cca. Večer hodí cca v 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5519
21.7.21 06:43

Vypije ti v noci půl litra UM, a pak přes den uzobává. Takže dát večer max. 120-150 UM na spaní a v noci nedat… obrň se… vydrž dvě tři noci, musí si zvyknout že nebude, my ve dvou rušili mléko nad ránem. Taky se to dceři nelíbílo… ale zvykla si. A nenechávala bych to uzobavání. Prostě jídlo 5× denně a konec. Nebo dej klidně jen 4× denně… snídaně, oběd, svačinka, večeře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 06:58

Fuuuuu to je dlouhej sloh o ničem :lol: může mít hlad, tak jí dej častějš to co ji chutná a uvidíš, jestli se to zlepší. Malá jeden čas jedla jen párky, těstoviny posypaný cukrem, krupičku, jogurt a jeden druh polívky, časem zjistila, že není na škodu ochutnat i něco jinýho co jsem si uvařila já a postupem se její obzory zlepšily, ale obyčejný uvařený těstoviny má pořád nejradši - aspoň nemusím vymýšlet nic složitýho, když se mi nechce vařit :lol:
Místo x litrů mlíka na noc ji zkus dát ty polokaše co se dají vypít z lahvičky, třeba ji to víc zasytí a bude klidněji spát, mlíko pak jen v noci trochu když se vzbudí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 07:04

… jinak teda pořídit si druhý, když jsi takhle hotová z jednoho - to bude chtít hodně pevný nervy/nebo hodně vína :lol: v tomhle případě bych si asi pozvala nějakou hlídačku na pár hodin pokud nemáš poblíz rodinu nebo kamarádky na pomoc a šla se v klidu pořádně vyspat, protože z toho jak píšeš je to pomalu na nervový zhroucení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 07:18

@Nickjmeno dávám ji to, co jedla, ale teď to jist nechce.. Kaše ji dávám také, sní toho někdy dost a stejně se v noci budí, i mléko ji zahustuji kaši a je to stejný.. Když Teda toho přes den moc nedá.. Většinou jim s sní, aby nejela sama, ale k ničemu.. Poslední dobou nechce jist ani ten jogurt.. Říkám si to samé, zda necítí, že se tu neo změní.. Či může mít ty ošklivé sny, ptz se vzbudí a hroznej řev a vidím na ni, jak je unavená a spala by.. Ale prostě si nelehne a nejde spinkat.. I když jdeme spát, ptám se jí, jdeme dělat haji? Vezme pyžamo a jde.. Takže bych řekla ze ví, co po ní chci.. A to druhé dítě.. Nebylo úplně v plánu.. Chtěla jsem ho déle, abych si malou užila více a měla na ni i více času atd..

• Citovat
  • Nahlásit
12782
21.7.21 07:20

Prijde mi, ze to straaaasne hrotis.

Prvorade - kdyz je uspavani krize, tak proste neuspavam, pockam, az bude dite ospale a pak usne skoro hned.
To same nebudim, at se vyspi jak potrebuje.
Holt usne v devet deset vecer, no a co.

Kolik ma zubu…? Pokud porad malo, tak holt jeste moc jist nebude.
Porad je to kojenec. V tomhle veku jsem uplne bezne kojila. Neji-nakojim, hotovo. I v noci.
Tak ji proste dej mliko a nenervuj se.

Zbytecne pak z toho mas kovbojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 07:23

@Lucie1906 spala mi taky dlouho, ale pak v noci byl boj.. Tak zkouším ji to denní spaní zkracovat, jestli to k něčemu pomůže, ale.. Evidentně ne 😏. Když ráno vstáva dlouho, je to pak boj ji uspat odpoledne až někdy i na hodinu.. Pak spí do tří až déle a večer neusne.. Či se v noci budí častěji.. Zkouším tak nějak teď vše, co by ji pomohlo k lepšímu usínání. Na konci měsíce ji chci dát do pokojíčku aby si zvykla spinkat jinde, než přijde další mimčo, tak třeba se to změní k lepšímu.. 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
173
21.7.21 07:29

Stejne si to vsetko musis vyskusat ty a zistit, co zafunguje u vas.

Ja mam 19 m syna a dost podobny rezim. Na obed chodieva spat okolo 12 a uspavame v naruci (lebo je to chvila, ked sa chce fakt tulit a je to bozi). Uspavala som tak aj cele tehotenstvo. Spi, dokym chce, niekedy hodinu, niekedy aj tri, nechavam ho.
Vecer zaciname uspavaci ritual medzi siedmou a osmou. Riadime sa nim, nie hodinami. U nas je signal to, ze zacne hadzat hrackami. Tiez este dostava na noc mlieko. Ak dobre vychytame moment, zaspi s poslednym duskom. Ak nie, uspavame aj hodinu (ale to sa uz teraz nestava).
Pozor, dolezite :D : Dlzka uspavania je priamo umerna nervozite osoby, s ktorou zaspava, takze sa fakt treba hodit do kludu. Uzit si ten cas s dietatom…
V noci tiez este dostava jedno mlieko a ja s tym problem nemam. Odburat by to urcite slo, ale mne sa to v nasej situacii vidi zbytocne. Nerobilo mi problem ani tehotnej vstat a to mlieko nachystat, vzdy hned zaspal. S prebalenim aj odskocenim na zachod nam to zabralo 2 minuty :nevim:
Po narodeni druhorodeneho mava teraz noci nepokojnesie, budi sa s placom aj 4-5krat. A druhorodeny skoda reci… Takze to mame podelene, so starsim spi tatinek a ja mam nocnu s mladsim.

Ono by to slo urcite riesit nejakymi tvrdsimi zasahmi, „naucit“ dieta spat same, bez mlieka, celu nic. Internet je na to plny roznymi navodmi. Ja na to gule nemam a vyhovuje mi viac „empaticky“ pristup k detom. byt, tam pre nich, ked to potrebuju.

To iste mame aj s jedlom. Mam par zasad a pravidiel, cez ktore nejde vlak, ale inak syn je, kedy chce a co chce. Nastastie mame kus, ktory ma rad zeleninu aj ovocie, takze to neznamena, ze by bol cely den na chrumkach a kapsickach… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat