Miminko večer hystericky pláče

Anonymní
21.7.21 22:14

Miminko večer hystericky pláče

Dobrý den maminky, chtěla bych poradit ohledně 10 týdenní dcery. Cca od 3 týdne nás trápí večerní pláč. Do 5-6 týdne jen plakala, pak pláč vygradoval až v hysterický pláč až se zalyká a je fialová než se uklidní. Někdy je to od 18-20, někdy pláče už od 16. Hod. Ne v kuse, někdy se uklidní u prsa, nebo při chování. Od porodnice jsem sem tam dokrmovala Kendamilem denně cca 60 ml a ne po každém kojení. tak jsme si mysleli, jestli ji netrápí prdíky. um jsme změnili na Nutrilon, zkoušela jsem vysadit i Vigantol, žádná změna, pláč pořád stejný. Teď poslední 3 týdny um odmítá. Kvůli zánětu prsu měsíc kojím z jednoho prsu, tak jestli nepláče kvůli hladu? Teď během 3 týdnů přibrala 600g. Nebo málo spánku? Přes noc spí cca 10 hod, přes den max 4 hodiny. Děkuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
817
21.7.21 22:21

My to meli podobne, takhle vecer kolem pate plac do koupani, vyresil to satek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2048
21.7.21 22:24

Prdíky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
21.7.21 22:27

U nás to bylo velmi podobně. A byla to kojenecká kolika :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4406
21.7.21 22:29

Zkusila bych změnit mléko a nasadila biogaiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
21.7.21 22:32

Večerní pláč bývá v tomhle věku častý. Měli jsme to samé - mezi pátou a sedmou neutišitelný řev každý večer. Nemyslím si, že to nutně musí mít nějaký zjistitelný důvod.

U nás v nejhorším pomáhalo svléknout úplně donaha a nechat vykopat. Po třetím měsíci to ustalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4600
21.7.21 23:02

U nás to stejné..byla to vecerni kolika. Zabralo až speciální mléko s nastepenou bílkovinou a espumisan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32783
21.7.21 23:35

Když zadas do netu „večerní pláč miminek“, vyjedou to stovky odkazů.

Kdo nezažil, nevi, o co jde. Každý den zhruba ve stejnou hodinu hystericky pláč se zalykamim. Má to asi 1/3 děti. Proč, to nikdo neví. Pomáhá houpání a drndani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53736
22.7.21 00:17

Obě moje děti to tak měly. Pravidelně, jak se vracel muž z práce, pak mě litoval, že jsem doma celou dobu s plačícím miminkem, a ono bylo přitom přes den naprosto zlaté :) Jak už zmíněno, hodně pomáhalo nošení v šátku, ale ani tak nebylo díto zrovna v optimální náladě. Prý tak zpracovávají informace z celého dne, kdo ví. Přešlo to časem samo. Pokud ti dítě za tři týdny nabere 600 g a má normálně počůrané plenky, hlad mít opravdu nebude. Chyba není na tvé straně, tohle se prostě stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
22.7.21 04:46

U nás to samé, byla to kolika. Projevuje se přesně takhle vpodvečer/večer neutišitelným pláčem. Začali jsme před každým kojením dávat espumisan (baby calm to ještě zhoršoval) a kapky biogaia. Pak pomohlo svléknout do plenky a jemně fénovat a nahřívat bříško (pozor aby se miminko nespálilo), dále přikládat na bříško nahřívací polštářek a masírovat bříško. A důsledně nechávat odříhnout a pokládat buď na bříško nebo do pozice na tygříka, aby se strěva uvolnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
22.7.21 05:30

Prdíky ny to bylt neměly, začne plkaz bezdůvodně a pak i přestane. Bio gaiu dávám co začala plakat, takže nějakých 7 týdnů. Um už taky nijak nepije.
Koliku jsem měla spojenou právě s bolením břiška a prdíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
22.7.21 05:34
@Pauline9 píše:
Prdíky ny to bylt neměly, začne plkaz bezdůvodně a pak i přestane. Bio gaiu dávám co začala plakat, takže nějakých 7 týdnů. Um už taky nijak nepije.
Koliku jsem měla spojenou právě s bolením břiška a prdíky.

A ty na pár týdenním miminu poznáš, že ho bolí/nebolí bříško? To by mě zajímalo, jak… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
22.7.21 06:00
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky, chtěla bych poradit ohledně 10 týdenní dcery. Cca od 3 týdne nás trápí večerní pláč. Do 5-6 týdne jen plakala, pak pláč vygradoval až v hysterický pláč až se zalyká a je fialová než se uklidní. Někdy je to od 18-20, někdy pláče už od 16. Hod. Ne v kuse, někdy se uklidní u prsa, nebo při chování. Od porodnice jsem sem tam dokrmovala Kendamilem denně cca 60 ml a ne po každém kojení. tak jsme si mysleli, jestli ji netrápí prdíky. um jsme změnili na Nutrilon, zkoušela jsem vysadit i Vigantol, žádná změna, pláč pořád stejný. Teď poslední 3 týdny um odmítá. Kvůli zánětu prsu měsíc kojím z jednoho prsu, tak jestli nepláče kvůli hladu? Teď během 3 týdnů přibrala 600g. Nebo málo spánku? Přes noc spí cca 10 hod, přes den max 4 hodiny. Děkuji za reakce

Nám pomohlo vysadit Vigantol. Efekt klidného miminka do 48h :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
22.7.21 06:01
@Thomassss píše:
A ty na pár týdenním miminu poznáš, že ho bolí/nebolí bříško? To by mě zajímalo, jak… :think:

Měla jsem za to, že prdíkem by si snad ulevila a přestala plakat ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
22.7.21 06:26
@Pauline9 píše:
Měla jsem za to, že prdíkem by si snad ulevila a přestala plakat ne?

Prdíky u dětí jsou obecný termín, neznamená to, že dítě prdí :? Právě naopak.
Jde o to, že dětem nefunguje peristaltika střev a mají střeva zaplynovaná, tlačí je to a bolí. To jsou ty koliky - a zpravidla se projevují hlavně navečer, večer, kdy dítě hystericky řve, přes den bývá klid.
Takže zkus vše, co jsem ti psala výše.
Samozřejmě problém může být i jinde, třeba chce dítě jen více kontaktu s tebou atd., to vše musíš vyzkoušet. Ale sázela bych na ty koliky. Můžeš zavolat i pediatrovi, něco ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat