Sipo, automatické platby a nedostatek peněz

Anonymní
9.9.21 08:26

Sipo, automatické platby a nedostatek penez

Mám problém. Na účtu nemám dostatek peněz, přijdou mi v úterý jenže zítra se mi má automaticky strhnout částka co každý měsíc. Neco tam mám, ale částka co se má odečíst je vyšší. Co se stane? Bude žádost ve frontě a až dojdou peníze tak as strhne? Nebude za to pokuta? Kontokorent nastaveny nemám

Vím že když je to trvalý příkaz, tak se odloží do doby ať tam peníze buodu, ale jak je to u plateb co se strhavaji automatický nevím. Dekuhi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
610
9.9.21 08:39

Strhnou, co tam mas. Zbytek az dorazi penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.9.21 08:41

Dekuju. Mam raiffeisenbank a na strankach ksem nasel, ze kdyz se neprovede z duvodu nedostatku penez, opakuje se s predpokladem doplnění zustatku 20. den v mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
9.9.21 08:51

Určitě bych si to ohlídala, protože ne vždy se zbytek peněz zaplatí. Nastavila bych placení až po výplatním termínu, aby byla jistota, že budou peníze k dispozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25494
9.9.21 09:47

Co vím, tak si nestrhnou nyní nic a zkusí si za nějaký čas sáhnout znova. Pokud by i pak nebyl dostatek peněz, dojde upozornění, aby se zaplatilo. Hlídej si to v bankovnictví, zda to zmizelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.9.21 09:51
@Anonymní píše:
Mám problém. Na účtu nemám dostatek peněz, přijdou mi v úterý jenže zítra se mi má automaticky strhnout částka co každý měsíc. Neco tam mám, ale částka co se má odečíst je vyšší. Co se stane? Bude žádost ve frontě a až dojdou peníze tak as strhne? Nebude za to pokuta? Kontokorent nastaveny nemámVím že když je to trvalý příkaz, tak se odloží do doby ať tam peníze buodu, ale jak je to u plateb co se strhavaji automatický nevím. Dekuhi

Automaticky se znovu nic nestrhne.az ti přijdou prachy, pošli je jednorázově.. a příště si dej pozor, aťas na účtu dost. Jinak pokuta z prodlení není hned, pokud to řešíš včas a sama, bude to v Klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.9.21 09:52
@Macci40 píše:

Tohle není pravda. Pokud jde o jediný souhlas k inkasu, tak se nestrhne nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5612
9.9.21 09:54

Nestrhnou vůbec nic. Jakmile je nedostatek peněz, neodejde nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3572
9.9.21 10:16
@Macci40 píše:

Buď celou částku, nebo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2768
9.9.21 10:46

Záleží co to je. Třeba sipo, kde mám nájem a všechny zálohy kolem bydlení, tak se v případě nedostatku peněz nestrhne vůbec nic, ale vzhledem k tomu, že mají v měsíci tuším tři termíny automatického strhávání, tak se mi to strhne v tom dalším termínu. Ale třeba splátka úvěru, tam se mi stalo párkrát, že si strhli co bylo, a zbytek za ty dva dny, až dorazily peníze…ale šlo o tutéž banku, jakože úvěr mám u téže banky co účet. Kdyby šlo o úvěr v jiné bance, tam by asi nestrhli nic, ani na žádnej druhej pokus, to bych si musela pohlídat a poslat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
9.9.21 11:56

Banka má na SIPO několik termínů. Např. ČSOB pracovní den před 15. a 23. dnem v měsíci. Když nejsou peníze na účtu ani poslední termín, platba se neprovede a musí se zadat jednorázovým příkazem. Ten je zpoplatněný v dalším měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat