Sirotčí důchod a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 13:21
Sirotčí důchod a mateřská

Zdravím ženy :) Chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s pobíráním sirotčího důchodu během rodičáku? Je mi 23, jsem s druhým prckem na mateřské a od Září bych si chtěla dodělat maturitu :) Na internetu jsem vyčetla, že bych si mohla znovu zažádat o sirotči důchod, který jsem pobírala, ještě když jsem studovala před mateřstvím :think: Máte některá zkušenost prosím? Jde to? Děkuji :mavam:

Reakce:
Ivčis
Závislačka 4054 příspěvků 25.10.18 13:25

Teda to už tady jednou bylo ne?

Pety2
Závislačka 2521 příspěvků 25.10.18 13:39

Musíš být na denním studiu. Jestli si tu maturitu budeš dodělávat denním studiem, tak si o něj budeš moci znovu požádat, do té doby jej pobírat nebudeš.

Pety2
Závislačka 2521 příspěvků 25.10.18 13:41

Jo a pokud se nic nezměnilo, tak nesmíš být vdaná. To pak vyživovacé povinnost pro ženu-studenta přecháuí na manžela a nárok na sirotčí důchod zaniká.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >