Sirotčí důchod - přepsání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbara780
Nováček 10 příspěvků 26.02.18 09:49
Sirotčí důchod - přepsání

Ahoj, za chvilku mi už bude 18 a douvěděla jsem se, že od 18cti mi muze chodit sirotčí důchod na me, rekla jsem mame, ze o tom vim a ona, ze si ho na sebe urcite přepisovat nebudu, ze z ceho pak bude zit a ze muj straší bratr to taky neudelal. Cetla jsem si o tom neco na internetu, ale vubec se v tom nevyznam, ma na tohle pravo? Taky jsem nasla, ze k tomu potrebuji bankovní ucet, ale ten zadny nemam a ze to vyřízení trva 3 mesice, mel nekdo podobnou situaci? Mohly by jste mi prosim trochu poradit? Mama mi rikala, ze by mi mel potom projit dopis domu jestli souhlasim s tim, ze penize budou dal chodit na tenhle ucet, ale na internetu jsem nic takoveho nenasla..Jsem z toho zmatena. Sice bydlim u mamky, ale nevidim duvod, aby penize nemohly chodit me, kdyz muzou a znam spoustu „případu“ kdy jeden z rodičů normalne dava alimenty svym diteme a nenechávají si je..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Soňa Zacharová
Závislačka 3271 příspěvků 26.02.18 09:52

@Barbara780 mamka má právo do 18ti pak už je to na tebe. Za mě ho automaticky socialka přepsala

Uživatel je onlinevertunka
Závislačka 4140 příspěvků 26.02.18 09:53

Sirotci duchod opravdu muze chodit na tvuj ucet a nebo slozenkou na tvoje jmeno.

Jeste studujes? Kapesny ti mamka nedava? Na brigady nechodis??

Barbara780
Nováček 10 příspěvků 26.02.18 09:56

@vertunka ano studuju, jeste rok mi zbyva. Kapesny mi nedava a na brigádu nechodim, s tou brigádou se nechci vymlouvat, ale vetsinou je tezky ji sehnat a za nejaky slušný penize se vracet az v 10h vecer domu, to bych skolu zas nedavala.

Anonymní  26.02.18 10:03

Že někomu chodí alimenty jako kapesné, neznamená, že Tobě bude chodit jako kapesné sirotčí důchod. Je to částka, která je potřebná pro živobytí. Budeš si z této částky platit jídlo, nájem, služby k nájmu, služby, které Ti poskytuje máma a věci běžné potřeby? Pokud ano, tak si to nechej přepsat.
Víš s jakým rozpočtem žijete, kolik máma utratí, kolik ušetří?
Můj otec byl vdovec od mých pěti let (+ jeden starší sourozenec) a co vím, tak za tu dobu do mých 18-ti let utratil skoro všechny úspory, co měl v době smrti mamky.

Inko kvůli rodině.

Markéta80
Hvězda diskuse 38208 příspěvků 26.02.18 10:07

@Barbara780 jenže sirotčí není kapesné ale aby se z toho poplatilo pro Tebe co je třeba nebo si necháš sirotčí a zaplatíš z toho část na bydlení, stravu…

Ennny
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 26.02.18 10:07

No klidně si to nech přepsat na sebe, ale počítej s tím že po tobě mbude chtít mamka polovinu z nakladu na bydlení -ty peníze jsou přesně na toto není to kapesné ;)

Barbara780
Nováček 10 příspěvků 26.02.18 10:14

Tady mi jde spis o princip, co by jako mama delala, kdyby ji ten sirotčí důchod nechodil? Ma pritele, žijeme ze 2 platu. Nájem neplatime.. Klidne bych ji z toho část davala, ale je tady ta moznost, ze by to chodilo me, je to tak nastaveny, tak nevim v cem by byl problem.. @Ennny @Markéta80

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 26.02.18 10:14

Otázka je o jakou částku se jedná. A jaké má tvá mamka příjmy.

Vyřízení účtu trvá přímo v pobočce banky 1 hodinu. Od 18 let si peníze posílat nechat můžeš, ale pokud budeš žít doma, tak bych se domluvila s mamkou kolik ji budeš platit nájem, služby a jídlo. Sirotčí důchod je totiž i kompenzace toho, že chybí další příjem nebo alimenty.

Barbara780
Nováček 10 příspěvků 26.02.18 10:16

@fia80 Chapu.. Uvítám vsechny nazory, proto jsem sem taky napsala. Jenze zadnej dalsi příjem totiz nechybí, mama ma uz dost dlouho pritele, ktery s nama zije.

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 26.02.18 10:17

Když ji nebude chodit sirotční důchod, tak už nebudeš studovat, ale pracovat. Když budeš pracovat a bydlet doma, tak budeš přispívat na bydlení a jídlo. Takže tvoje mamka místo sirotčího důchodu dostane jinou finanční kompenzaci.

Otázka je - o jaké částce se tady bavíme.

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 26.02.18 10:18

Nemůže ti třeba šetřit na budoucnost nebo na dovolenou? Záleží, zda mají s přítelem rozdělené finance nebo ne.

Markéta80
Hvězda diskuse 38208 příspěvků 26.02.18 10:19

@Barbara780 tak se zkus domluvit s mámou jestli Tobě na účet a kolik jí z toho dáš např na stravu, oblečení… nebo kolik by Tě z toho mohla dávat jako kapesné ;). Sirotčí je na běžné výdaje pro dítě když není jeden z rodičů.

BaMaK
Závislačka 2746 příspěvků 5 inzerátů 26.02.18 10:20

@Barbara780 Pokud budes chtit, muzes si ho prepsat na sebe, ale jak pisou holky, mela by sis dobre rozmyslet co udelas a jestli to udelas proti vuli mamky. Mely byste se domluvit. Studujes, nepracujes, takze te mamka zivi…krome prav o ktere se tady hlasis mas i povinnosti. Zkus se domluvit s mamkou, ze by sis chtela vyzkouset hospodarit s penezi, ale ze ji budes urcitou castku davat.

Soňa Zacharová
Závislačka 3271 příspěvků 26.02.18 10:20

@Barbara780 S principu máma má nárok do 18ti, pak už je to čistě na tobě jako dospelém člověku zda budeš přispívat na domacnost nebo to utratíš za vzdělání.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama