Neschopenka nebo úřad práce, konec doby určité

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zucok
Nováček 1 příspěvek 22.02.18 12:12
Neschopenka nebo urad prace, konec doby urcite

Dobry den,
rada bych se zeptala a poprosila o radu.
Od brezna 2016 jsem zamestnana se smlouvou na dobu urcitou do konce brezna 2017. Pred timto zamestnanim jsem rok nepracovala (3/2015 az 3/2016). Nyni jsem ve 13. tydnu tehotenstvi a na neschopence od pulky ledna. Chci se zeptat, pokud mi vyprsi smlouva a skonci mi zdravotne problemy napriklad na konci dubna a tim padem mi i ukonci neschopenku, jestli muzu bez problemu na urad prace a budu mit narok na podporu? Na neschopence bych nerada zustavala dele, nez je nutne, z duvodu omezeni vychazek. Predem dekuji za odpoved.

Reklama

Reakce:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 22.02.18 21:28

Zavolej si na call centrum uradu prace, tam ti povi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 16:51
Co mám dělat?

Ahoj, jsem teď v 10tt. Mám smlouvu na dobu určitou do konce dubna. Za poslední dva roky mám odpracováno cca 19. měsíců. Mezitím jsem ale byla 2× na pracáku :?. Holky v práci mi doporučily, abych si zajistila neschopenku, místo abych se hlásila po skončení smlouvy na ÚP. Mě by hlavně zajímalo, zda vůbec budu mít nárok na PPM? Četla jsem hodně příspěvků, ale každý má jiný příběh. Tak jsem z toho všeho zmatená. Také by mě zajímalo, co je tedy pro mě nejlepší po skončení té smlouvy. Moc děkuji předem za odpovědi a vaše zkušenosti. :*

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 07.03.18 17:04

Pro nárok na PPM musíš splnit 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. To splňuješ, pokud máš odpracováno cca 19 měsíců jak píšeš. Druhou podmínkou je, abys nastupovala na PPM z té pojištěné činnosti (zaměstnání), což u tebe nebude, nebo abys nastoupila v ochranné lhůtě - a tady záleží jak dlouho pracuješ v současném zaměstnání, protože ochranná lhůta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

Jinač já bych šla na pracák, nezneužívala bych nemocenskou, když by mi nic nebylo. Navíc na nemocenské máš omezené vycházky. Ale je ještě otázka jak to máš s podporou..Kdys byla na tom pracáku? A čerpala jsi podporu? Případně jak dlouho?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 17:14

@Lendeš No v současném zaměstnání jsem od října 2017, předtím jsem byla měsíc a půl na ÚP. A pak jsem byla na ÚP necelý květen. A po celou tu dobu jsem čerpala podporu, takže mám vyčerpáno necelé dva měsíce, tedy půlku.

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 07.03.18 17:21

Tak to máš v pohodě znovu nárok na podporu celou podpůrčí dobu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 17:26

@Lendeš Takže celých těch 5 měsíců co podpora je, mám znovu nárok jo.? :) ale na PPM, ne.. Jsem z toho celá uzoufaná, všechno se teď tak rychle seběhlo. Nečekaně..

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 07.03.18 17:43

Na PPM taky, protože se vejdeš do ochranné lhůty. Takže po skončení doby určité můžeš na pracák a pak 6-8 týdnů před TP nastoupíš na PPM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 17:53

@Lendeš Tak paráda, moc děkuji na informace :*

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 07.03.18 18:19

A není i nějaká šance, že by ti zaměstnavatel prodloužil smlouvu? Třeba jen do doby nástupu na PPM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 18:21

@Lendeš Dnes jsem se na to ptala vedoucí a říkala, že šance je minimální. Ale že se zkusí zeptat no :roll:

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 07.03.18 18:26

Možná proto, že standardně prodlužují třeba na půlrok/rok, což chápu, že se jim nechce, protože jim tak vznikají třeba náklady na dovolenou, na kterou vzniká nárok během MD, když už jim tam ženská reálně nepracuje. Proto zkus ještě navrhnout to prodloužení jen do nástupu na PPM (tzn. 6-8 týdnů před porodem).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.18 19:54

@Lendeš Pokusím se to nějak navrhnout. Na jednu stranu mě zaráží, to, že mi vedoucí řekla, že šance je minimální, když pořád slyším, jak je málo lidí, a všichni odcházejí.. Přitom si mě chválí, jaká bude škoda az odejdu :( tak snad ta šance nějaká bude to ukecat no..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama