Škola a miminko

Anonymní
3.6.21 13:03

Škola a miminko

S přítelem bychom chtěli dítě do dvou let, budu mít po maturitě, kombinované studium na Hradecké zdravce. Nyní zařizujeme bydlení a myslím, že se to zvládnout dá. Když mi bylo 16 starala jsem se tři čtvrtě roku o bratrance od úplného miminka. Teta byla v nemocnici s jejich starším synem. V tu dobu jsem chodila do prvního ročníku a měla jsem zařízené individuální studium. Chodila jsem na zkoušky s malým problém v tom nikde nebyl.
Co si o tom myslíte? Přijde Vám to brzy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7312
3.6.21 13:06

Že bys měla dospět, pak přemýšlet o dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22388
3.6.21 13:07

Tak brzy asi není, ale starat se o miminko a uživit ho, jsou dvě různé věci. Já bych radši šla na rok do práce, ať mám nárok aspoň na mateřskou a nasetrim něco bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
3.6.21 13:13
@Anonymní píše:
S přítelem bychom chtěli dítě do dvou let, budu mít po maturitě, kombinované studium na Hradecké zdravce. Nyní zařizujeme bydlení a myslím, že se to zvládnout dá. Když mi bylo 16 starala jsem se tři čtvrtě roku o bratrance od úplného miminka. Teta byla v nemocnici s jejich starším synem. V tu dobu jsem chodila do prvního ročníku a měla jsem zařízené individuální studium. Chodila jsem na zkoušky s malým problém v tom nikde nebyl.
Co si o tom myslíte? Přijde Vám to brzy?

Brzy na co? Starat se o miminko jsem zvládala už v 10 letech (mám o 8 let mladší sestru), uživit ho a udělat mu potřebné zázemí je ale věc druhá. Rozhodně bych na tvém místě nastoupila alespoň na rok do práce. Budeš mít praxi, něco našetříš, dostaneš mateřskou. A taky svatba by nebyla od věci. S přáteli si děti nedělám :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
3.6.21 13:17

Jestli chceš jednou pracovat v oboru, který vystuduješ, asi by bylo lepší jít po maturitě aspoň na čas do práce. Jestli hned po škole zůstaneš doma s dítětem, pak třeba s druhým, tak by to pak s hledáním práce tak dlouho po škole a úplně bez praxe mohlo být dost komplikované.

Co se týče financí, tak musíte vědět s přítelem, jestli byste to z jeho platu a tvého rodičáku utáhli. Já jsem třeba po maturitě měla našetřeno minimum, takže bychom museli mít hodně utažené opasky, ale u vás to samozřejmě může být jinak. Navíc jsem já osobně v devatenácti fakt nebyla zralá na dítě, ale to taky nemusí být tvůj případ.

Obecně bych řekla, že není dobré děti odkládat moc dlouho, ale pořizovat si je hned při první příležitosti taky nemusí být ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
3.6.21 13:27

Každý to má jinak, na mě by to brzo bylo.. ale pokud se na to musíš ptát, tak asi moc připravená nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
3.6.21 13:33

Za me, a ted slapnu mnohym na kuri oko, je. Vsechny holky kolem me, ktere mely dite kolem te dvacitky, si driv nebo pozdeji zacaly kompenzovat nevyradene mladi. Deti vecne u babicek, ony po navstevach, vineckach, festacich. A taky to byly holky ktery si dite strasne praly a predstavovaly si to trochu jako ty, ze je to jenom o tom starani. Jenze tak to neni, dítě by nemelo mit dite. Bez nejdriv neco odpracovat, vydělat, neco zazit, vybudovat a dospet. Za pet let se otocis a usmejes se, jaky jsi byla jeste dite v tomto veku. Na tom neni nic spatneho, prehnana naivita a odvaha jit do vseho po hlave k tomu veku patri a je to ok. Ale tomu diteti bys mela byt schopna predat i neco vic, moudrost, trpelivost, nejake vedeni a jistotu. A to proste 90 % lidi v tvem veku neni schopna. Vzdyt ti jeste porad dozrava mozek a osobnost, vubec nevis, kde a kym budes za tri roky. Deti klidne dva roky pockaji, netlac ten zivot moc rychle dopredu, za chvili si budes prat, aby se aspon na chvili zastavil a vratil. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
3.6.21 13:39

Hele dá se to, já taky otěhotněla hned po maturitě ale neplánovaně, být tebou zařídila bych si napřed to bydlení, práci ať máš nárok na mateřskou a hlavně ať se máš kam vrátit a pak teprv bych do toho šla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9599
3.6.21 13:51

Aspoň 2 roky bych odpracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35025
3.6.21 13:54
@Anonymní píše:

Co si myslím? Že jsi trollak a pisalek, protože pokud jde teta do nemocnice, musí své dítě svěřit dospělé osobě, zletilé. Jinak si zahrává se zákonem. Je to i podmínka čerpání rodičovského příspěvku, aby osoba, která pečuje, byla zletilá.

A Ty z titulu hlídání bratrance nemáš nárok na individual ve škole. Tím spíš by mohli volat socialku.
Na zkoušku je problém vzít vlastní dítě, natož cizí mimino. Stejně tak dosáhnout individuálu na střední škole není automatické ani při vlastním miminu.

Zkus to, prosím Tě, lakovat jinde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1869
3.6.21 14:15
@Anonymní píše:

Je rozdíl mít vlastní dítě a doma mámu a svoje ;). My taky měli v péči neteř, ale byl tam brácha + máti. A ano přijde mi to brzo. Běž do práce, nauč se pracovní návyky a pak řeš mimco ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25951
3.6.21 14:23

Teď je ti kolik, a kdy maturujes? Chceš studovat dál? Jako zdravotnice bys měla, VŠ, plus zkusit i praxi, aspoň dva roky.
Takže za mě.. počkej. Není to taková Hurvínkova válka jak to může vypadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64439
3.6.21 14:54

Vlastní bydlení, rezerva na účtu, stabilní práce.. Pak dobrý.. Uživit dítě není to samé, jako o něj chvíli pečovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26617
3.6.21 15:24

Když mi bylo 16 starala jsem se o.. :mrgreen: to určitě, musela jsi ho živit, nakupovat a starala se o něj 24/7..
Kolik ti je teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10161
3.6.21 15:51
@pikola píše:
Když mi bylo 16 starala jsem se o.. :mrgreen: to určitě, musela jsi ho živit, nakupovat a starala se o něj 24/7..
Kolik ti je teď?

17 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat