Škola při práci

19.2.16 03:59

Škola při práci

Zdravím vás,

Chtěl bych se zeptat, nemá někdo zkušenost dodělávání si školy při práci (nemyslím tím dodělání si jen maturity ale celého vzdělání - i kdyby jen učňák, rád bych si dodělal za čas maturitu), asi se divíte proč nemám žádnou další školu, stalo se to kvůli finančním starostem naší rodiny, musel jsem jít do práce, aby jsme vše zvládli a nyní jsme si na větší peníze nějak zvykli, jde o to, že kdybych šel zase jen do školy, nebudeme mít finance na pokrytí 5ti členné rodiny. Nevíte, eventuelně jak by se to dalo zařídit? Nelze například jít na denní studium s tím, že si budu chodit jen dodělávat známky (nevím jestli dle zákona je nutné mít splněnou docházku). Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tunrida
19.2.16 06:02

Spousta škol nabízí možnost dálkového studia s docházkou např. o víkendu nebo jednou týdně. Vzdělání si teď doplňuje spousta lidí. Stačí se porozhlédnout ve tvém městě.

• Nahlásit
  • Citovat
1166
19.2.16 06:09

Přesně tak, většina škol nabízí dálkové studium. Já dodělávala dálkově jak maturitu (měla jsem učňák ale chtěla jsem úplně jiný obor, takže jsem znovu dělala dálkově střední, denně to bylo na čtyři roky, já dálkově musela 5 let) a pak jsem si udělala i vysokou. Bylo to sice někdy o nervy, vše skloubit, ale rozhodně se ti to do budoucna vyplatí a vrátí se ti to :-) Chce si jen na internetu zjistit, které školy v okolí tuto možnost nabízejí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
19.2.16 08:44

Já jsem dělala dálkově střední školu při práci, bylo to rozdělené do pěti let, do školy jsem chodila v sobotu. Ukončeno maturitou. Náročné, ale pro svobodného člověka bez dětí v pohodě. Spolužačky už i děti měly, ale dost trpěli na nedostatek času na nic… Bude to ale už 10 let, tak nevím jaké možnosti jsou dnes. Přeju hodně štěstí, ať se ti ve škole daří :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
58662
19.2.16 08:52

@matyasvane dej si dálkové studium, budeš tam trávit pár dní v měsíci plus zkoušky. Bohatě stačí. rozhodně se to vyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 09:33

Ahoj :mavam: Delam si uz patym rokem skolu dalkove. Zacala jsem, kdyz jsem byla jeste s detmi doma, ale po pul roce jsem sla do prace a tam mi vysli vstric. Skola je jednou tydne a beru si neplacene volno, protoze mam kolektivni praci a naddelavat to nejde. Spoluzaci si to ale musi naddelavat. Je to primo obor dalkovy. Co potrebujes jeste vedet? Pohledej na internetu a dozvis se vic. Kdyby jsi chtel jeste nejake info klidne ti poradim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.16 09:43

Jo a ucnak byl dalkove na 3 roky a nastavba taky, ale vetsinou to byva na dyl.

• Nahlásit
  • Citovat
3
19.2.16 12:28

Určitě se to dá dálkově studium + práce. Bývalý manžel si takhle dělal výuční list, můj bratranec maturitu večerně a já jsem dálkově vystudovala vysokou školu :-) Je to vždy o domluvě v té dané škole. A případě se zaměstnavatelem. u střední většinou jdou večerní nebo třeba 1× za měsíc či 14dní v pátek… U vysoké to jsou většinou víkendy nebo pátek/sobota. Je to náročnější, ale jde to… Takže přeji hodně štěstí a trpělivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.16 16:24

Mě by nejvíce vyhovoval dálkový účňák, ale bohužel jsem u nás žádný nenašel (Plzeň). :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
19.2.16 17:42
@matyasvane píše:
Mě by nejvíce vyhovoval dálkový účňák, ale bohužel jsem u nás žádný nenašel (Plzeň). :/

A mohl bys při práci dělat praxi? Na učňáku vychází praxe nějak skoro půl napůl, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama