Škola v cizině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
11.11.14 23:26

škola v cizině

Dobrý den, mám prosbu…
Stěhujeme se za manželem do UK, mám 4 letou dcerku a 10letého syna. Už jsme v Uk žili, ale to ještě syn neměl povinnou školní docházku v ČR, jak je to když se tam odstěhujeme, ale trvalý pobyt budeme mít furt v ČR, musíme dojíždět do ČR na přezkoušení? Děkuji za info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
merde
11.11.14 23:43

Ne, nemusite. Pokud jste v zemi EU, tak zkousky povinne nejsou. Staci dokladat vysvedceni z britske skoly

• Citovat
  • Nahlásit
12928
11.11.14 23:45

@skotka2 Zaleží,co chcete bud to bude jezdit na přezkoušení a pak může zpátky nastoupit v čr nebo se definitivně odstěhujete z čech a vykašlete se na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
11.11.14 23:47

Už se do ČR nechci vracet, chceme tam už zůstat, ale trvalé bydliště nám zůstane v ČR… nevadí to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
11.11.14 23:49

I pokud by jste se vraceli bez pravidelneho rocniho prezkouseni, tak je mozne absolvovat srovnavaci zkousky. Ale v pripade navratu je pak samozrejme potreba, aby dite melo znalosti na ty jednorazove srovnavacky.
Pokud se vracet nechcete staci jen dokladat vysvedceni na skolu, kde jsou deti v CR registrovane.

• Citovat
  • Nahlásit
40
11.11.14 23:51

Tak to jsem ráda, děkuji za info… Musím vše nahlásit na socialce? Pobírám příspěvěk na bydlení, na děti a ještě pár měsíců budu mít rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
11.11.14 23:54
@skotka2 píše:
Tak to jsem ráda, děkuji za info… Musím vše nahlásit na socialce? Pobírám příspěvěk na bydlení, na děti a ještě pár měsíců budu mít rodičák.

to nevim presne, ale predpokladam, ze ano. Hlavne nesmi byt ta sama davka pobirana soubezne ve dvou statech a je potreba informovat kazdou instituci o vsech prijmech. Jak to bude s rodicakem nevim, snad poradi nekdo jiny

• Citovat
  • Nahlásit
25160
12.11.14 06:57

@merde Měli by jezdit na přezkoušení z češtiny, dějepisu, občanky. ostatní se započítá ze školy ze zahraničí. Musí mít také spádovou českou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
12.11.14 07:22

@jahuhudka ne, nemusi, doslo ke zmene. Diky tlaku z EU, protoze tento zakon byl diskriminacni. My byli na zkouskach jednou a pak uz ne.

• Citovat
  • Nahlásit
merde
12.11.14 07:25

Žák, který plní povinnou školní docházku v zahraničí, může na žádost zákonného zástupce konat zkoušky z vybraných předmětů ve své kmenové škole nebo ve škole při diplomatické misi České republiky. Výjimkou jsou evropské školy, kdy žák zkoušky nekoná.
ZDROJ http://www.msmt.cz/…ici-zakladni

• Citovat
  • Nahlásit
40
12.11.14 13:29

Děkuji Vám mockrát :potlesk: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12928
12.11.14 13:34

@merde Sice evropské školy mají vyjímky, ale v praxi to funguje jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
12.11.14 14:18

@annaei v praxi to funguje tak, jak si to zaridis. Kdyz chces jezdis na zkousky, kdyz ne, tak nejezdis, pokud se presto vratite, slozite nostrifikacni zkousky

• Citovat
  • Nahlásit
12928
12.11.14 14:24

@merde Nějak tak, ale z Evropské školy by člověk měl přejít bez zkoušek a já zkoušky dělat musela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merde
12.11.14 14:28

@annaei no jo, je jasny, ze v praxi to neni vzdy jednoduchy. To jsi delala zkousky do zahranicni skoly nebo do ceske?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat