Školka a rodičák

2237
21.12.05 11:25

Školka a rodičák.

Holky maminy,včera jsem se dozvěděla ,ale nechci šířit nějaké bludy,proto se ptám,jestli nevíte co je na tom pravdy,že v lednu mohou děti jen 5× do školky a od února denně na dopol. Údajně to prý říkala kolegyni z práce, paní na sociálce.My jsme ,ale na začátku prosince ve školce podepisovali,že bereme na vědomí,že pokud pobírám rodičák může být dítě denně ve školce od ledna,le jen polodenně.
tak nevím ,mám v tom chaos a nevím co je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.12.05 11:39

Ahoj Anno,

mělo by to platit od 1.12006, pro děti starší tří let, mohou chodit do školky denně na 4 hodiny. Víc ne! A můžeš k tomu pobírat rodičák. Pro děti mladší tří let platí nadále celých pět dní v měsíci.

katka

• Nahlásit
  • Citovat
723
29.12.05 13:08

Anulko , s tou školkou to platí až od února. Zákon je sice platný od 1.1., ale účinnost má právě až od 1.2.2006. Nechápu, proč to udělali naši „drazí“ zákonodárci takhle blbě. Když už se jim jednou povedlo schválit něco v dostatečným předstihu, zase v tom udělají takovýhle chaos. Dělám na sociálce, tak mi můžeš věřit, že to tak opravdu je. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
29.12.05 15:32

Ahoj holky,

mohly byste prosím objasnit, jak to s tou školkou je? Nás se sice školka zatím netýká, takže to moc neregistruju… Od kolika let se může do školky, aniž by matka přišla o rodičovský příspěvěk a na jak dlouho?? Nějak to z předcházejících příspěvků nechápu.. Sice jsem o nějakých změnách slyšela, ale nepamatuju si je přesně, tak to tady radši nebudu psát, abych nikoho nezmátla.

Pa, díky a hezkýho Silvouše :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.12 13:24

Dobry den, nevite jak to je? Mam 2leteho syna v roce 2013bych chtěla aby šel do školky, když ho dam na 4.hod.dene přijdu o rodicak nebo ho budu pobirat i dalsi rok co bude ve skolce? na socialce mi tvrdi ze mi zustane ale ostatni kamaradky(maminky)
tvrdi ze o rodicak prijdu??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
12.9.12 13:29

Takže půjde do školy v kolika letech (měsících)? Jestli mu nebudou 3, tak o rodičák přijdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.9.12 13:30

Právě v tom je ten nový systém rodičáku dobrý že můžeš malého dát do školky a nepříjdeš o rodičák…ale musíš být přehlášená na tom novém systému

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.9.12 13:32

@micelinka právě že od letoška pokud je na novém systému tak může už od dvou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.12 13:39

No malemu budou v 25.kvetna2013 3roky, a jsem ve starem systemu a chtela bych aby sel na ty 4hod.dene do skolky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
12.9.12 13:40

@cizova tak když jsou klukovi 2 roky, tak je ve starým systému, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
12.9.12 13:41

@chmelarova21 tak od 26.5. může jít na 5 dní v měsíci nebo na 4 hodiny denně (snad se nepletu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Takze kdybych sla na novyho systemu vyplaceni tak mi zustane az do jeho 4let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ano stary system

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
12.9.12 13:42

@chmelarova21 můžeš přejít na nový, ale tam už je menší objem peněz a je to 220000 a z těch by se odečetlo, co si už vyčerpala a vydělilo se to počtem měsíců kolik bys ještě chtěla zůstat doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.9.12 13:43

@micelinka ale stačí si zajít na socku a podepsat papíry na přesun do nového systému..sice je to starost navíc ale je to jen pár papírů…teď sem si to vybíhala kvůli tomu že budu ukončovat rodičák o půl roku dříve(nástup na novou mateřskou) a tudíž budu navyšovat měsíční mateřskou aby jim tam nezůstaly prachy(výhoda nového systému :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama