Školka a rodičák

2237
21.12.05 22:51

ŠKOLKA A RODIČÁK

Holky ,můžou na celý měsíc děti do školky ,když beru rodičák už od ledna na poloden nebo až od února,kolegyně tvrdí,že ji řekla baba na socce ,že je to až od února,tak nevím na čem jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.12.05 22:43

Dítě od tří let může od února navštěvovat školku na 4 hod denně a přitom
může rodič pobírat rod.příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
7640
4.1.13 11:38

Starý rodičák od 2010
Mám starou variantu rodičáku, který mi končí ted v březnu, kdy dcera bude mít 3 roky. Naskytla se možnost jí dát od února do školky, můžu ji dát na 5 dní v měsíci podle starých pravidel, aniž bych přišla o peníze? a od dubna už by začala chodit celodenně. Díky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
4.1.13 11:39

Můžeš ji dát celodenně už te%d, od prosince to měnili ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
4.1.13 11:41

A mám nějakou ohlašovací povinnost na sociálce nebo to vyřídí školka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
4.1.13 11:42

@slavuska1 no to zřejmě nemůžu, musela bych přejít na novou variantu rodičáku a to už teda dělat nebudu. Já jen jestli při staré variantě stále platí jen 5 dní v měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
4.1.13 11:44
@pannda píše:
@slavuska1 no to zřejmě nemůžu, musela bych přejít na novou variantu rodičáku a to už teda dělat nebudu. Já jen jestli při staré variantě stále platí jen 5 dní v měsíci.

Neplatí, můžeš pracovat normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
4.1.13 11:49

@mag do práce se vracím oficiálně v březnu, do té doby jsem tedy myslela, že ji dám postupně od února do školky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
4.1.13 11:55

No můžeš ji tam dat dle libosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
4.1.13 12:08
@slavuska1 píše:
Můžeš ji dát celodenně už te%d, od prosince to měnili ;)

Co měnili? Že dítě starší 3 let, nemusí chodit jen na 4 hodiny denně, ale na celý den? Kde to psali? ;-) Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
4.1.13 12:17
@Sunnyess píše:
Co měnili? Že dítě starší 3 let, nemusí chodit jen na 4 hodiny denně, ale na celý den? Kde to psali? ;-) Díky za info.

Docházka do školky se nesleduje u dětí starších dvou let a to ani u starých rodičáků.

je to upraveno v přechodných ustanoveních z. č. 331/2012 Sb., kterým se mimo jiné měnil zákon o státní sociální podpoře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
4.1.13 12:56

Já se připojím…takže když teď půjdu s mladším synem k zápisu a oni ho přijmou. Tak může od září, když mu bude necelých 2,5 roku, normálně celodenně do školky se sestrou nebo až od února, kdy mu budou 3 roky? Co se vám zdá i lepší? Chodí vůbec takto malý děti do školek? A když půjde od února, musím platit od září školkovné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5799
4.1.13 14:06

Staženo ze stránek MPSV (dole) - http://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

Rodič, který se rozhodl, že bude i nadále pobírat rodičovský příspěvek „postaru“ v pevných částkách do tří nebo čtyř let věku dítěte, nebude omezen celkovou částkou rodičovského příspěvku 220 000 Kč, nemůže zvolenou výši dávky změnit. Ostatní podmínky nároku na rodičovský příspěvek a jeho výplatu, včetně souběhu rodičovského příspěvku a příspěvku na péči nebo možnosti umístit dítě starší dvou let do předškolního zařízení bez časového omezení, platí pro všechny příjemce rodičovského příspěvku stejně, bez ohledu na právní úpravu platnou v době vzniku nároku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
7.1.13 21:19

Oni sice povolili dítě od dvou let, ale která školka tak mladé dítě vezme. dnes jsem se ptala jak mám postupovat, když synovi budou tři v únoru 2014. Bylo mi naznačeno, že mám smůlu a budu půl roku doma navíc. Prý když mu nebudou tři v září, tak ho nesmí příjmout. Mě to ale nesedí…tak co ty děti kterým jsou tři v listopadu, prosinci…ty jsou doma rok navíc. Ani nemluvila o držení místa. Prostě mi řekla, že dítěti musí být tři do září, jinak mi nevezme. K čemu tedy slouží ta novela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
7.1.13 21:48

@Bunnies Třeba k tomu, že dítě můžeš dát do jeslí nebo do soukromé školky a pobírat RP dál, novela nestanovuje povinnost děti brát, ale možnost je umístit do kolektivního zařízení, aniž bys přišla o RP.

Mně malou vzali ve 2,5 letech. Záleží na školce, na zřizovací listině, na podmínkách, které si stanoví zřizovatel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama