Školka je u nás velký problém

Anonymni
14.9.09 10:11

Školka je u nás velký problém

Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti ohledně školky. Našemu malému je 3 a půl roku. Od září nastoupil do školky, první tři dny to bylo skvělý,ani nám nezamával a šel si hned hrát. Pak to začalo,hrozný scény a křik. Všichni říkají abych vydržela,ale mě to trhá srdce. Uvažuji,že bych si ho vzala domů a šel by až za rok. Jsem v pátém měsíci,tak by to nebyl problém. Jenže bydlíme skoro na samotě a nemá tady žádné děti. Nevím co dělat. Jak u Vás dlouho trvalo než si zvyknul? Nebylo by lepší kdyby ho odváděl tatínek?
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

174
14.9.09 10:24

Ahoj,
já radím hlavně nevyměknout a vydržet, protože pak by to byl asi velký problém. Já mám s Vendou to samé, že začátku se pomalu ani nerozloučil a minulý týden už to na mě zkoušel. Je to hrozné nechat tam řvoucí dítě, které volá „mamííííí já chci s tebou domů“. Když ho vodí do školky děda, tak je to bez problémů. Takže pokud máš možnost, aby ho vodil tatínek, tak bych to rozhodně vyzkoušela.
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
9867
14.9.09 10:46

Zeptej se jak se chová po tvém odchodu :) Hodně dětí udělá divadlo pro rodiče a po pěti minutách po nich ani nevzdechnou :) Na druhou stranu jiné pláčí a stýskají se celý den… Podle toho bych se rozhodovala. Taky nevím jakou máte školku, pokud je dobrá, měli by ti poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
14.9.09 10:56

Tak tohle znám a moc dobře.

Liborek začal do školky chodit loni, měl 3,5 roku.
První den v pohodě ani nezaplakal. Druhý den to bylo horší a třetí den my ho rvala učitelka z krku. Domluvili jsme se, že bude chodit před obědem domů, pátky byl taky doma. Byla jsem těhotná, takže to šlo. Když to shrnu, plakal takto skoro celý rok. Teda jen když jsem ho vedla já. Když vedl manžel, ani nezaplakal. Po mém odchodu se prý uklidnil a hrál. Jen se občas zeptal kdy už příjdu, jestli se už doma oblékám, abych pro něj šla.

Uč. mi řekla, že není školkový tip. Že je na něm vidět, že ho to tam moc nebaví. Jinak ho chválí.

Letos neplakal jen první den. Druhý den řev, hysterák, scéna ještě u okna. Pak vedl opět manžel a klid. Letos už tam i obědvá, chodí i pátky.

Učitelka říká, že jak odejdu přestane a jde si hrát. Proti tomu pláči nic nepomůže, motivujeme, zakazujeme, strašíme zabavením hraček, dáváme odměny za neplakání a nic.
Jak vedu já, řve.

Tak hodně sil. Třeba si malý zvykne, zlomí se to a na školku si zvykne. Moc bych vám to přála.

a omlouvám se za dlouhý komentář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
14.9.09 11:04
Lesina píše:
Zeptej se jak se chová po tvém odchodu :) Hodně dětí udělá divadlo pro rodiče a po pěti minutách po nich ani nevzdechnou :) Na druhou stranu jiné pláčí a stýskají se celý den… Podle toho bych se rozhodovala. Taky nevím jakou máte školku, pokud je dobrá, měli by ti poradit.

Souhlas:) Bára chodila první tři dny, pak měsíc doma. A pak vyváděla. Trvalo to teda týden (a pak ješt první týden po Vánocích). Ale učitelka mi řekla, že jak se zavřely dveře, byl klid. Zjistila jsem, že čím víc se zdržuju a čím víc dávám najevo svou, jak to nazvat, „rozhozelost“ tou situací, že je ve školce, moje velká holka, tím horší to bylo, tím větší scény. Takže jsem věci řešila jindy a ne ráno. A byla jsem 4-5m taky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1061
14.9.09 11:34

Ahojky,

Náš malej letos taky nastoupil do školky první den ok pak 2dny plakal a pak zase ok a dnes zase scéna,ale mám pocit,že zkouší co vydžím pač celý vikend mele o školce kdy už tam pujde apod.a pak když řve tak mu řeknu ty hérečko,tak se do toho pláče začne smát,tak co si o tom mám myslet a jakmile vleze do třídy a já zmizim(šmirujici za rohem)je ticho a začne si hned povidat a hrát.a když rpos nej přijdu je vysmatej a pomálu me vynada jako že už tam jsem když si zrovna ted hrál.

vydržet oni decka taky hodne zkouší,je to težké já prvni 2dny taky řvala ,ale vydržet !!!!veřim,že kdyby tam plakal celý den a nebyl k utišení,že by ti učitelky dali vedět,aspon tak to chodí v naší školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
14.9.09 11:50

Ahoj, uplně te chápu. Syn taky dost plakal a me to bylo tal lito, že jsem ho už málem ze školky odhlásila. Ale vydržela jsem to. Odvádí ho tam tatínek a a je klid. Nejhorší bylo, když si zvyknul a poto byl zase hned nemocný. Tak zase nanovo a takhle to bylo pořád až do jara. Tak zkus toho tatinka, jestli to něčemu pomuže. Držim palce :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
14.9.09 11:53

Ahoj, já radím vydržet :wink: měli jsme to se synem podobně :( Chodila jsem 14 dní jak tělo bez duše :cry: ale paní učitelka mi říkala, že když mě syn nevidí, tak už to je pak o.k. Občas ale smlouval, že nepůjde do školky ještě celý další rok :lol: Ale myslím, že děti potřebuje, zvlášť jestli jste na samotě :? Zkuste to odvádění tatínkem :wink: Držím palce, zlepší se to, neboj… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
14.9.09 13:15

Ahoj…

jak psala Lesina, zeptej se co dela po tvem odchodu. Nas Tadeas mel taky (tehdy davno) pohodovej prvni tyden a pak delal sceny, ucitelka ho musela vzdycky drzet a ja utikala rychle pryc. No a dozvedela jsem se, ze sotva jsem zmizela za rohem, bylo po placi a sel si v pohode hrat :wink: Je fakt, ze pokazde kdyz rano takhle vyvadel vyzvedavala jsem ho uz po obede.
Nektery deti proste po nejakem tom tydnu spatne nesou fakt, ze skolka neni jako hriste, jdeme tam kdyz se nam chce, ale ze se tam fakt chodi pravidelne a na pevne stanovenou dobu.
Hlavne se hodne ptej ucitelek a res to s nima, ony maleho vidi cely den a mely by umet rict co delat a pripadne ti treba i navrhnout optimalni reseni. Deti se totiz chovaji uplne jinak v pritomnosti rodicu a bez nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
14.9.09 14:57

Můj syn, jinak velmi společenský, takhle řádil celej měsíc!!!! Musíš vydržet!!! Jakmile si zvykne na děti a učitelky, bude to dobrý. Náš Kuba teď školku miluje!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
14.9.09 15:05

Ach, jo i já mám stejné trápení. Ondra nastoupil 1.9., byl 3 dny, pak onemocněl. Dnes jsme měli jít po nemoci do školky,ale nevydžela jsem a po srdcervoucím řevu a blinkání jsem vyměkla :cry:
Celý víkend se ptal, proč tam musí, co tam bude dělat, že mu bude smutno a nikdy si tam nebude hrát, bude prý jen sedět a čekat až pro něj přijdu. Rve mi to srdce.
Ty 3 dny co tam byl, byli taky hrozné, když jsem odešla, říkala učitelka, že celou dobu seděl ani nepromluvil, nehrál si…,jen se držel učitelky, jinak nezájem. Zkoušíme nechávat prozatím jen do oběda, ale jsem z toho tak špatná, že uvažuji o odkladu do 4 let :roll:
Na druhou stranu hodně zkouší, protože si moc dobře uvědomuje, že když na:,–(í ten svůj řev hraničící s náběhem na zvracení, že ustoupím :? Přesně taky ví, že když byl nemocný, že nemusel chodit, tak teď pořád říká, že má ještě malou rýmečku :wink: takže ještě do školky nemůže.
Tatínek vodit nemůže, dojíždí do práce a jezdí z domu už v 6 h.
Mám vytrvat nebo dát až ve 4 letech :?: Mám strach, ať mu to třeba nezpůsobí nějaké psychické problémy, je to takový malý mamánek :lol: ,ale je mi jasné, že kolektiv potřebuje jako sůl. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
14.9.09 21:28

Podle mě záleží jestli brečí jen ráno nebo není celé dopoledne v pohodě. A jak se chová doma. Loni se nám sešla školka s narozením syna. Dcera se mě budela už v pět, brečela že nikam nejde, celé odpoledne jsem slyšela že nechce do školky, školku jsem odhlásila, nechala ji doma a nelituji. Bylo ji 3,5. Letos šla a v pohodě. Brečí jen ráno, odpoledne se už těší na další den do školky a je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
14.9.09 21:32

Ale jak jsem psala, u nás se sešlo narození syna, dcera hrozně žárlila a začala se i počůrávat. Takže pro nás to tenkrát bylo lepší. Ten rok jsme chodili hodně mezi děti, do MC, na různé kroužky apod.

Sice ráno brečí ale když jdeme ze školky vykládá co dělali, ptá se co dělají teď děti s paní učitelkou. A ráno stepuje už v sedm u dveří a chce jít do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.09 11:55

Já bych ho ze školky vzala, kdybych byla doma. Syn chodil také od 3 let, bohužel jsem musela nastoupit do práce a nezvykl si za celý rok. Učitelky má hodné, jen některé děti prostě nejsou školkové. 3 roky je ještě málo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.9.09 22:35

Já jsem taky dceru(3 roky) odhlásila po 3.dnech ve školce.Řvala,zvracela..no děs.Po mém odchodu o nic lepší.Teď je doma,je o.k. a školku budu řešit moooožná za rok,ale možná až ten rok před školou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama