Reklama

Školka - Praha 12, reference

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VendulaB.
Stálice 88 příspěvků 01.09.09 12:56
školka - Praha 12, reference

Ahoj všichni,
chtěla jsem se zeptat na zkušenosti ze školek na Praze 12 - Kamýku. Nově jsme se přestěhovali na Cílkovu a čeká nás výběr. Pár jich tu okolo je, ale neznám moc maminky starších dětí, co už tam chodí a jak jsou v nich děti spokojené. předem díky moc za názory,
vendula

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

handule24
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 02.03.13 18:23

Ahoj Vendy,
kterou jste nakonec vybrali a jak jsi spokojena? Díky Hanka :kytka:

VendulaB.
Stálice 88 příspěvků 16.04.13 20:46

Ahoj,
kluci nakonec chodí do MŠ Hvězdička v Liškové a spokojeni jsme. Minulý rok se vyměnila ředitelka a je to změna k lepšímu. jen letos brali málo dětí.
 V

ntkv
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 2 inzeráty 24.01.14 11:07

Ahoj, chtěla bych poprosit, kdo máte dítě nebo měli jste ve školce Pohádka, angelka nebo větrníček. Napište mi prosím sem nebo do zpráv vaší zkušenost. děkuju.

kolik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.14 23:08

Taky se pridam, ma nekdo nejake zkusenosti s MS Oaza nebo MS Vetrnicek?

Taris
Stálice 94 příspěvků 09.04.14 03:17

Dcera chodila tři roky do MŠ Větrníček do třídy U Soviček. Jsou tam bezvadné paní učitelky a také moc hodná paní ředitelka. Za nás tedy spokojenost. :)

kolik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.14 07:11

@Taris Super, diky za reakci. Muzu se zeptat, kdy to bylo? Proste jestli tam chodila jeste loni, nebo uz je to par let. A jeste bych se zeptal, jak je to vyreseno s nejstarsimi detmi, ktere se maji pripravovat na nastup na ZS? Jde mi o to, ze Vetrnicek ma tridy smisene 3-6 let a ja jsem slysel, ze to je problem, protoze ta priprava tech deti v poslednim rocniku neni tak intenzivni jako ve skolce, kde maji tridu deti 5-6 let.

Taris
Stálice 94 příspěvků 09.04.14 19:26

Ještě tam chodila loni, teď je prvňačka. Líbílo se nám tam prostředí, velká zahrada, bazének, blízkost lesa, kam děti chodívaly na procházky..
Ve Větrníčku je možnost dát dítě do třídy pouze pro předškoláky, tuším, že to jsou ježečci. Mají snad i upravenou třídu jako ve škole.
My jsme ale tuto možnost nevyužili, protože jsme byli moc spokojení ve třídě stávající. Paní učitelky tam totiž dávali dětem každodenní úkoly a práce podle věku. Předškoláci si procvičovali písmenka, ruku a měli složitější úlohy. Takže přeškolní příprava rozhodně nebyla problémem a byla dostatečně kvalitní. Nevím, kam pak chcete dát dítě to ZŠ. Ale nedaleko MŠ Větrníček je ZŠ Zárubova, která pokračuje v programu „Začít spolu“ a mají tam i takový přípravný klub pro budoucí prvňáčky, tuším že jednou týdně. Tak ať dobře vyberete :-)

@kolik píše:
@Taris Super, diky za reakci. Muzu se zeptat, kdy to bylo? Proste jestli tam chodila jeste loni, nebo uz je to par let. A jeste bych se zeptal, jak je to vyreseno s nejstarsimi detmi, ktere se maji pripravovat na nastup na ZS? Jde mi o to, ze Vetrnicek ma tridy smisene 3-6 let a ja jsem slysel, ze to je problem, protoze ta priprava tech deti v poslednim rocniku neni tak intenzivni jako ve skolce, kde maji tridu deti 5-6 let.

kolik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.14 20:27

@Taris Moc diky, hodne mi to pomohlo. Do ZS spis nekam bliz k domovu. Vetrnicek mame 4 zastavky autobusem.

Kamic
Stálice 88 příspěvků 15.04.14 11:01

My jsme vcelku spokojení v MŠ Oáza. Ale stejně je to vždy z 99 % o učitelkách a to dopředu většinou nevíš.

kolik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.14 22:44

@Kamic Ahoj, no „vcelku spokojeni“ rozhodne nezni moc nadsene. MS Vetrnicek nabizi program Zacit spolu, takze nakonec jsme se rozhodli pro ten. Diky za reakce.

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 15.02.15 20:45
Jak jste spokojení ve Větrníčku?
@kolik píše:
@Kamic Ahoj, no „vcelku spokojeni“ rozhodne nezni moc nadsene. MS Vetrnicek nabizi program Zacit spolu, takze nakonec jsme se rozhodli pro ten. Diky za reakce.

kolik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.15 23:26

@vodolejka Ahoj, prestehovali jsme se… takze dcera chodila do Vetrnicku jenom tri mesice. Je tam bajecna reditelka. Ucitelky jsou vesmes taky fajn, ale nektery jsou lepsi a nektery jsou horsi. My jsme tam meli jednu takovou milou babicku a jednu takovou velmi dominantni. Dcera nechtela ve skolce spat a ani se tam netesila. Ze zacatku ano, potom to ovsem opadlo. Nyni chodi od ledna do skolky v novem miste bydliste a je to o dost lepsi. Dcera se do skolky tesi, se spanim tam nema problem a dokonce, kdyz jsme ted byli tyden na horach tak rikala, ze se ji po skolce styska.
V tom Vetrnicku jsme dostali pocit, ze se tam netesi prave kvuli ucitelce/ucitelkam. Treba doma, kdyz nechtela po obede spat, tak jsme se na ni trochu zlobili, at uz kouka spat a ona rikala, ze ji to mrzi, ze bude koukat do steny, tak jsme se ji ptali coze??… a ona rikala, ze ji ucitelka ve skolce rikala, ze jestli nebude spat at mlci a kouka do steny.
Ale jak rikal, reditelka naprosto skvela a program skolky taky. Myslim, ze dobry :)

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 28.02.15 22:42

Děkuji moc za odpověď. Zrejme malého přihlásím jinam, protože z učitelek co vidím na zahradě s dětmi mám bohužel podobný pocit…

KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 06.03.15 08:25

Tak i já se přidám se svou troškou do mlýna, pravděpodobně naše děti chodili do stejné třídy. Mám zkušenost již s druhým dítětem, u prvního první rok nic moc, obrázek nebo něco vytvořeného v šatně max. 1× za 14 dní, besídky v řadách bez hnutí a zpívání za doprovodu klavíru a sem tam do toho básnička. Druhý rok ale přišla do třídy nová paní učitelka a najednou byla plná šatna nových věcí, syn chodil do školky radostněji a ráno zjišťoval, kdo že tam bude a když slyšel, že nová paní učitelka, tak si prozpěvoval a do školky běžel. Pak jsme udělali velkou chybu a dali ho na poslední rok do předškolní třídy, po měsíci v té třídě mi syn jako předškolák visel v šatně na noze a brečel, ať si ho enchám doma, podotýkám, že toto nedělal ani jako tříletý, takže obrovský šok, řešila jsem s učitelkou, trochu se zlepšilo, ale stejně se tam synovi moc nechtělo, v té době jsem byla posledním rokem na RD, tak jsem si ho občas nechávala doma nebo po obědě, ale nešlo to moc často, byla jsem částečně pracující. Přišlo rozhodnutí u dcery, opět jsme chtěli do Větrníčku ale zpátky do původní třídy a to se nám povedlo. Dcera tam chodí už druhým rokem a stejně jako syn mladší pani učitelku miluje. Bohužel na konci září nastal obrat a to se spaním u pani učitelky „babičky“ jak píše vodolejka, dcera s eúplně zakousla a pokud tam měla být na spaní s ní, celé dopoledne ve školce brečela, nehrála si a visela na noze své oblíbené paní učitelky, podařilo se nám s manželem skloubit práci tak, že s „babičkou“ spala jen 1 x za 14 dní, takže nebyla tolik vystresovaná, pak přišel listopad, začaly první nemoci, prázdniny, dovolená a tak od půlky listopadu až do začátku února spaní ve školce s „babičkou“ nějakým zázrakem vyklouzla, v únoru se tak stalo a opět hrozný problém a to jsme na to dceru týden připravovali, že to tak bude, že se nedá nic dělat, že už je velká a statečná holka, ráno do školky šla sice zaraženěji, ale tak nějak to ustála, ale před obědem opět ve školce řev. Tak jsme se domluvili s mojí mámou a dceru holt bude vyzvedávat po obědě ona, když to jinak nejde. Proč ale taková šílená panika spát s učitelkou „babičkou“ dcera má jsem nakonec zjistila. Vzpomněla jsem si, že mi daná učitelka někdy v září říkala, že jí dcera neusnula a teprve nedávno mi došlo, že od té doby se takto zakousla. Jak se mi podařilo zjistit učitelka" babička" nutí děti ležet i když neusnou a to až do 14:30 a vyžaduje po nich zavřené oči a bez hnutí, vzhledem k tomu, že dcera je hyperaktivní, tak to pro ní muselo být velice obtížné, ani já bych 2 hodiny bez hnutí se zavřenýma očima jen tak nedala. Mladší paní učitelka ale děti, které neusnou, tak cca po hodince odpočinku nechá potichu vstát a nechá je u stolečku malovat, dělat pracovní listy, tak aby nerušily spící děti.
Jak jsem se pak ptala různých kamarádek, které mají děti v různých školkách po celé Praze, ono si člověk nevybere, záleží na jaké učitelky narazí. V této třídě je problém paní učitelka „babička“, která tak sice na rodiče působí, ale ve skutečnosti se k dětem chová úplně jinak bohužel, na rozdíl od druhé paní učitelky, která je přímá jak k dětem tak k rodičům, ale tak to přeci má být, žádné přetvařování, k tomu výsledky její práce jsou neskutečné, kolik toho s nima vytvoří, vymyslí, udělá, jaké úžasné besídky dokáže s dětmi natrénovat, besídky jsou vždy nějak tématické, k tomu tedy rodiče musí dodat kostým dle požadavku, většinou se jedná o triko a punčochy v dané barvě, takže nic náročného, paní učitelka si to pak sama dotvoří, nalepí hvězdičky, přišije bambule a tak, besídky jsou plné hravých písniček, tanečků, básniček, děti mají oči plné zářivých jiskřiček, jak jsou šťastné a baví je to. Takže za sebe mohu Větrníček doporučit, ale jen tuto jednu třídy, pak ještě jedna by mohla být asi OK, ale tam byli děti jen párkrát a vždy jen na půl hodiny maximálně, zbývající 3 třídy nedoporučuju z vlastní zkušenosti s některou učitelkou v dané třídě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >