Školka na 2 dny v týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malyprinc12  07.04.16 14:25
Školka na 2 dny v týdnu

Dobrý den, maminky, je tu některá, která dala dítko na méně dní v týdnu do školky? Jak to šlo? Bylo to v pohodě nebo jste časem zjistily, že to takhle prostě nejde a je nutné mít každodenní režim tzn. dávat 5 dní v týdnu? Jak to snášely vaše děti?
Děkuji i za názory ostatních a hlavně ZKUŠENOSTI…děkuji

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 63889 příspěvků 07.04.16 14:33

No moje zkušenost je taková, že to dítě příliš pak nezapadá do kolektivu. Takže za mě je lepší každý dentřeba jen na dopoledne. První dítě chodilo 2-3 týdně celé 3roky školkovské docházky, mladší chodí denně a prostě je to rozdíl.

Hoa Mai
Kelišová 5168 příspěvků 3 inzeráty 07.04.16 14:33

@malyprinc12 Můj syn takhle chodí už víc, než rok. Resp. začal v 16 měsících jedno dopoledne týdně, po 5 měsících začal chodit na dvě dopoledne týdně a teď poslední měsíc (je mu 28m) chodí jednou týdně jen na dopo a jednou týdně i se spaním. Je to úplně bez problémů, malý se do školky těší, určitě taky proto, že ji nemá denně a je mu vzácnější. Zároveň nemá problém s mým odchodem, protože i tak ještě stále tráví většinu času se mnou a tak se mu po mně nestýská. Ve školce obědvají a chodí spát dříve, než my doma a syn s tím nemá žádný problém. Ve školce jí a spí se zbytkem dětí, doma tak, jak je zvyklý. S kolektivem taky problém není, ale možná je to tím, že tam takhle chodí více dětí, takže to asi berou jako normální.

pikola
Neúnavná pisatelka 17901 příspěvků 07.04.16 14:37

Lepší něco než nic :mrgreen: malá chodila na tři dny a v pohodě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60475 příspěvků 3 inzeráty 07.04.16 14:40

@malyprinc12 Já u obou dětí mez 2 a 3 rokem… a naprostá spokojenost - hlavně ze strany dětí, které to nesly podstatně lépe, než když teď mají chodit každý den. Protože ty 2 dny v týdnu pro ně byly příjemná změna, každý den je povinnost. To s kolektivem co píše @terinka4444 je pravda, ale zas u těch malých je to ještě fuk, u větších je krom kolektivu problém i to, že běžně mají nějakou činnost na více dní a pak o část přijde.

iiiv
Extra třída :D 10431 příspěvků 07.04.16 14:59

Já to tak plánuji od září, když to malý bude zvládat tak přidám na více dní.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31459 příspěvků 07.04.16 15:44

Jo, je to v pohodě, moji 5 dní nebyli snad ani jednou. nejstarší předškolák chodí 3-4 krát týdně, a menší 4 letej tak 2 krát, max 3 krát, víc nechce, vždycky se den předem může rozhodnout, jestli půjde.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 3 inzeráty 07.04.16 16:25

Můj chodí 3× týdně a přijde mi to tak akorát pro něj i pro mě, těší se tam, ale zároven je rád pak 5 dní v kuse doma. Nemá problém, že by nezapadl do kolektivu, je společenstký, ale myslím si, že u starších dětí to problém být může…ale až tak u těch předkoškolních

lentilka248
Kelišová 6388 příspěvků 1 inzerát 07.04.16 17:18

@malyprinc12 syn chodí na 1-2× týdně od 20m a v pohodě, těší se tam, je tam spokojený..teď od září( budem mu 2,5 roku) bude chodit 2× týdně, já budu doma na MD..

Aliik
Echt Kelišová 8178 příspěvků 07.04.16 19:13

Starší dcera chodila od 3,5 do 4,5 na tri dopoledna tydne do soukrome skolky a jo, spokojenost, zvykla si. Ted posledni dva roky pred skolou uz chodi denne do statni, cca pulku dni beru po obede.
Mladsi chodila mezi 2-3 rokem take na 2-3 dopoledna do soukrome, a ted od 3 let chodi do statni, ale kdyz mam patek volny, necham si ji doma, uvita zkraceny tyden ;)

miska.887
Kecalka 335 příspěvků 27.02.18 11:01

Ahojky, tak o uplne stejnem modelu uvazuju i ja :) kam jste do skolky chodili a na kolik vas to vyslo? :)

Ilona.Mak
Kecalka 144 příspěvků 09.04.18 18:40

@miska.887 Ahoj­ky, za mě je nejlepší školka v Praze Trojská labuť :) Mám s ní osobní zkušenost, takže vím, o čem mluvím. Je tam velmi pěkné prostředí, příjemný personál a hlavně možnost té částečné docházky :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vše, co potřebujete vědět o půstu: Zhubnete, nebo vám zničí zdraví?

Znáte všechny přínosy a rizika půstu a detoxikačních kúr? Budete po nich ve... číst dále >

Nová poradna: Zeptejte se na klíšťovku

Očkovat, nebo neočkovat? A když, tak v jakém ročním období? Na otázky ohledně... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do... číst dále >

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění,... číst dále >

Reklama