Školka, nemoc- nechat doma??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 26.11.10 17:20
Školka, nemoc- nechat doma??

Ahoj, potrebuji poradit. Uz jsem teda zoufala, protoze nas maly, co nastoupil v zari do skolky, marodi teer co tyden, ale opravdu pravidelne, je to bud ryma, nebo ryma a kasel, vetsinou bez teplot. Ted dobral minuly ctvrtek atb, bo mel skaredy kasel,ale jen z nachlazeni udajne, a dnes uz ma zase rymu :cry: a zacina kaslat. Dnes byl teda doma,ale nevim co dal. nam totiz doktor uz minule rekl, ze by doporucoval, pokud to jde ho nechat do vanoc doma. Nevim zda to ma cenu, jestli to pak nebude zase vse na novo, ze bude mesic doma.
mate zkusenost s takovouhle nemocnosti??Kdy to skonci ?? :-?

Reakce:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 26.11.10 17:23

Verus,a kdyz to dobral ve ctvrtek,sel v pondeli do skolky nebo kdy?Po atb by mel byt aspon tyden doma..

Jinak tohle je velmi casty jev po nastupu do skolky.U nas to bylo tak,ze prvni rok uplne v poho,skolil nas druhy,treti uz byl zase dobry..

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 26.11.10 17:29

Cenu to má v tom, že bude alespoň chvíli dobrej. Až se vrátí do školky, bude to velmi pravděpodobně nanovo. Kolik mu je? Čerstvý tříleťák? Je to v podstatě normální, byť k uzoufání, řeším totéž, z posledních čtyřech týdnů byl ve školce dohromady 4 dny, teď už je 14 dnů doma a pokračujeme, protože pořád není ok. Asi přijdu o práci.

Bibi1
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 26.11.10 17:44

Ahoj.Když mi loni nastoupil syn do školky,byla to tragédie.Přesně jak říkáš.14 dní ve školce,odpadnul­.A pořád dokola. :-x Bohužel.Školka je začarovaný kruh.Protože jsou matky,né zodpovědné jako třeba ty,které bohužel dávají do školky děti s teplotou nebo pomalu zápalem plic.A prijde jim to normální.Učitelky je třeba hned posílají domů,ale to už třeba stačí,aby to mezi nimi lítalo. :mrgreen: Prostě si mrňousek musí vybudovat imunitu,i když to je náročné,sám.Já mám děti dvě,takže to pak chytá i to mladší,a to je pak teprve maso. :mrgreen: Ale pokud by to šlo,tak bych mu tu imunitky nepodrážela antibiotiky.Sa­mozřejmě pokud to není bezpodmínečně nutné. :srdce: Držím pěsti. :kytka:

Příspěvek upraven 26.11.10 v 17:45

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 26.11.10 17:45

Věrko-máme to obdobně jako ty,já už na to prdím.Teď až se uzdraví tak pomastí a bude chodit i s rýmou.Já ho totiž jinak nechávám doma a jen co se vrátí tak už v šatně všichni chrchlají a pšíkají)přitom vím že ty matky jsou doma na mateřský s druhým děckem) :zed: :zed: Když ho budu nechávat pořád doma tak se nikdy nepromoří.Takže dokud nebudou teploty a nějaký ošklivý kašel tak prostě bude chodit.

Jsem už z toho vážně něšťastná,pořás di měním služby,hlídají babičky abych si nebrala OČR :-?

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 26.11.10 18:07

Ahoj, řeším to samé a teď už dávám Honzíka i s rýmou do školky, nechávala jsem si ho doma, ale učitelka řekla, ať ho klidně přivedu, že rýmu tam mají všichni a že ten první rok si tím musí projít. Já jsem sice doma, ale je fakt, že maminky, co pracují budou doma s dětmi s rýmou těžko a pokud si budu nechávat Honzíka doma pokaždé, když má rýmu, tak si imunitu nevybuduje. S teplotou bych ho nedala, ale s rýmou chodí.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 26.11.10 18:16

Po antibiotikách musí být aspon týden doma,divim se že to ti dr neřekl.Jinak taky doporučuji nechat doma.Takle má tu imunitu oslabenou a chytne hned další a další nemoc a bude to horší.Maty to měl první měsíc a pak už byl o.k,ale taky byl dlouho doma

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 26.11.10 18:31

tak u nás je to hodně podobné do školy chodí malej tak 3 dny v měsíci zbytek promarodí :zed:
Začala jsem dávat imunoglukan a budu doufat :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 26.11.10 20:46

Po ATB je vhodné nejméně další týden doma.
Co se týče Tvého syna, nechala bych ho doma několik týdnů. I můj syn chodí do školky zatím sporadicky - má 4 roky. Loni byl k vůli neustálému kašli a rýmě 2 měsíce doma a mám pocit, že letos je to lepší.

Chápu, že u pracujících rodičů toto nejde.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 26.11.10 22:30

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit návštěvu kvalitního homeopata a začít s konstituční homeopatickou léčbou. U nás to zabralo jako nic jiného.

Jinak s tou rekonvalescencí po ATB souhlasím, také nám doktorka pokaždé doporučovala minimálně týden nechodit mezi děti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >