Skončení kojení - přibírání?

Anonymni
22.5.09 08:48

Skončení kojení - přibírání?

Holky, napadlo mě..když je kojení tak energeticky náročné, nezačaly jste po odstavení přibírat?
Já tedy malou (3,5měs) zatím plně kojím a nemám v plánu přestávat, ale s váhou jsem vždy měla problémy a držet si ji mě stojí dost úsilí..od porodu mám 10kilo dole, plus 4 jsem nechala v porodnici, nabrala jsem 17, a ještě 5bych chtěla postupně dát dolů..ale bojím se v budoucnu toho odstavení…
Nešlo mi se přihlásit, Fireangel

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
22.5.09 08:59

Ahoj, řekla bych že je to silně individuální. Já kojím jak divá a přibírám. Ale dost se mi upravilo zažívání a cítím se dobře. Nepřejídám se. Ale zato vím, že po odstavení budu mít tendenci hladovět, což je u mne jediný zaručený recept na zhubnutí, bohužel..
moc jsem neporadila,co? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
22.5.09 09:02

Ahoj,no tak ja mela spis opacnej problem v dobekojeni sem pribrala.A ted shazuji.Ale je to u kazdeho trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.09 09:11

Taky jsem přibrala během kojení, ale rozhodně ne jenom zásluhou kojení. Zkrátka jsem nezvládla nápor v 6ti nedělí a čokolády padlo dost… na pořádné jídlo nebyl čas, natož zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
22.5.09 09:16

Já jsem hubla celý první rok, ale nebylo to jen kojením, taky na to měly vliv dlouhé každodenní procházky s kočárem. Většina maminek se s kočárkem tak hezky ploužila, třeba si četla i knížku, já téměř běžela :) Jednak proto, že jsem zvyklá chodit docela rychle, jednak proto, že malej v pomalu jedoucím či nedej bože stojícím kočáru prostě nespal. Takže jsem denně nachodila tak 15km.
A zhubla jsem na váhu o 5 kg míň než před těhotenstvím.
No a když začal chodit a já přestala kojit, za den jsem ušla tak 3 km rychlostí šneka, zase jsem těch 5 přibrala … no možná i víc, ale už jsem se dlouho nevážila a ani to neudělám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
22.5.09 09:34

Já myslím, že kojení na tvou váhu může mít vliv a nemusí…tak bych se toho nebála…rozhodně není pravidlem, že kojení udržuje váhu…každý to má jinak.

já u kojení dvojčat přibrala, u kojení syna taky…jak jsem přestala naopak se to konečně hlo trochu dolů…ale jinak než sportem a nepřežíráním slušné váhy nedosáhnu, což mě teda štve :D :D , ale co nařvu :D :D

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
22.5.09 10:37

Ahoj tak ja musim rict, ze jsem kojenim zhubla, kojim stale a ted se to drzi, ale mam -3kg nez pred tehu.
Ale jak tady pisete, tak se desim prestat kojit, abych nenabrala, tak myslim budu kojit snad do puberty :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
22.5.09 10:57

já kojením přibírám :? Tedy může za to to, že se za prvé nezvládám zdravě najíst (ono i to hloupé loupání okurky stojí nějaký čas) a občas vynechám úplně svačinu, no a ta energie tělu chybí, takže se pak vrhnu na sušenky nebo čokoládu a celé to s prominutím sežeru … :twisted: Takže spíš přibírám :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
22.5.09 11:06

Ahoj,
já jsem z porodnice jela se svojí „předtěhu“ váhou a při kojení jsem ještě dvě kila shodila - klasika - nebyl čas se pořádně najíst. Ale bohužel jsem plně kojila jen 4 měsíce a jen jsem začala přikrmovat, šla váha nenápadně a vytrvale nahoru (aktuálně mám o 4 kila víc, než je mi milé) . :-(
Teď se navíc pomalu začínáme snažit o druhé mimi a já mám hrůzu, kam až ta váha poleze… ;-)
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
22.5.09 11:54

Mně kojení úplně vycuclo, jsem hubená až vyhublá. Skončila jsem před měsícem a doufám, že pomalu začnu nabírat. Ale co jsem probírala s kamarádkama a podobně, tak je to opravdu individuální a hodně, někdo kojením hubne a někdo naopak přibere. Buď ráda, že vypadáš žensky, mně jsou vidět kosti a žíly, vrásky, ale každý prostě chce to, co nemá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
22.5.09 12:05
zdenkak píše:
já kojením přibírám :? Tedy může za to to, že se za prvé nezvládám zdravě najíst (ono i to hloupé loupání okurky stojí nějaký čas) a občas vynechám úplně svačinu, no a ta energie tělu chybí, takže se pak vrhnu na sušenky nebo čokoládu a celé to s prominutím sežeru … :twisted: Takže spíš přibírám :roll:

Já taky :roll:

A takový, co díky kojení zhubly 20 kilo, bych vraždila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
22.5.09 12:08

Ahoj.Já jsem v těhotenství přibrala 22 kg a po měsíci jsem měla jěště míň než dřív..Teď už nekojím a váha se mi drží pořád stejná…To já by jsem zase brala kdyby jsem tak 5 kg přibrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
22.5.09 12:24

Tak já v době kojení zhubla. :lol: Měsíc po porodu jsem měla o 6 kg míň než v době kdy jsem otěhotněla - čekala jsem dvojčata a přibrala kolem 16 kg. Kojila jsem 15 měsíců a už od těch 10 měsíců kdy jsem kojila míň se kila začala pomaličku polehoučku navyšovat. :evil:
Ale určitě je to individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
22.5.09 12:43

Ahoj, tak já při kojení stále mírně hubnu.( v těhu - u obou jsem ale nabrala 25 kilo). A po prvním odstavením jsem pak ještě dohubla o 2 kila miň než před prvním těhotenstvím. A teď stále kojím a chybí mi na mojí váhu ještě 7 kilo, ale doufám, že i ty půjdou. a pokud ne tak už i tak jsem spokojená. :lol: Pro mě byla hrůza kdyby mi zůstalo těch 15-20kg. 8)

A to že se nežiníruju a min. jednou denně čokoláda padne. no žiju ze sladkého :oops: , ale chodím 2× denně na procházku a jednou týdně cvičit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
22.5.09 12:58

Jak píšou holky, je to odně individuální, já přestala kojit a během měsíce jsem přibrala 5kg. takže nic moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama