Mám skončit v práci, která mě denně nervuje?

Anonymní
23.11.15 09:15

Skončili byste?

Ahoj holky, obracím se na vás spíš abych se mohla vykecat, protože mám už tak nějak rozhodnuto, ale stejně, jsem zvědavá i na vaše názory. Třeba mi něco otevře oči, někdo dá jiný pohled. Jde o to, že mám práci, manžela, jsem šťastně vdaná. Děti zatím neplánujeme. Jde o to, že jsem člověk, který nemá rád moc výrazné změny. Jde o to, že jsem si našla před 6 lety docela vysněnou práci pro mě. Sice nééé nijak extra placenou, ale vyrovnávaly to jiné okolnosti. Fajn kolektiv, dobrá pracovní doba a tak nějak něco, co mě i bavilo bohužel už nyní :-/. A bohužel nyní je naše oddělení totálně v rozkladu, změnou vedení. Již 2 roky tu probíhá podle mě už šikana na pracovišti. Je nás tu méně a méně, protože ženský končí. Nikdo to nemá zapotřebí. A já se stále rozhoupávám, bojím se, ani nevím proč. Nejsem hloupá, něco umím, trošku jsem tady teda zakrněla jen opravdu na tu svojí práci, ale už si trošku oprašuji věci, co jsou žádoucí a vypadli mi z hlavy. Prostě se bojím udělat ten prvn krok výpovědi, zároveň už mě fakt štve chodit do práce s žaludeční nervozou, nemůžu spát, nebaví mě poslouchat s prominutím blbce, kteří jen z pozice vedení někoho vyloženě lidsky ponižují. Za další tu už padáme na držky, ptž se to v tom minimálním počtu zaměstnanců nedá stíhat. Možná si málo věřím, možná mi někdo řekne, že můžu být ráda za to, že mám vůbec práci, přijde mi to i z okolí, že to nikde není o moc lepší a tak furt trošku váhám i když vím v sobě, že to tu už upravdu dlouho nevydržím :nevim:. Chlap chce abych skončila, jenže nechci skončit na pracáku, ne že bysme to nepřežili, ale nejsem ten typ :nevim:. Důležitý údaj bych ještě uvedla, že jsme z Prahy. Děkuju za vaše poznatky a díky za anonym :kytka: třeba mi dáte i jiný pohled :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

137
23.11.15 09:22

Pokud bych se jenom cítila unavená z toho všeho, potáhla bych a zatím hledala nové místo. Ale ty máš už i fyzické potíže (žaludek, spaní), lepší to nebude a ubližuješ jsi - i kdyby jsi tam měla super plat, zdraví si za něj nekoupiš - jasná volba - hledej něco jiného. V Praze není o práci nouze, máš tady spoustu možnosti. Přežila jsem něco podobného. Hledej nové místo! Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 09:23

Když jsi z Prahy - tak jdi… V Praze práci najdeš. A vezmi to tak, že když už se ti nelíbí ve staré práci, tak se alespoň zas někam posuneš, zkusíš něco nového, poznáš nový lidi atd… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
23.11.15 09:26

A co ti brání se poohlídnout po nějaké jiné práci? Rozeslat životopisy a uvidíš. Já to měla úplně stejně, ale nechtěla jsem být úplně bez práce. Během týdne jsem rozeslala pár životopisů a ono to vyšlo. Poté co jsem se domluvila s novým zaměstnavatelem jsem dala výpověď. Jen v každé firmě je něco. Nikde to není úplně růžové jak se na první pohled může zdát :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 09:26

Odejdi, zdraví máš jen jedno. Může to skonči celkovým vyčerpáním a zhroucením a není to nic příjemného. Uvádíš, že práce není extra placená, což je teď vlastně výhoda. Buď ráda za podporu chlapa, možná to na tobě vidí… Člověk si to uvědomí až s odstupem, jak se tento pracovní stres projevuje i v osobním životě… Anonym - nedávno jsem byla v podobné situaci a ještě se vzpamatovávám…

• Nahlásit
  • Citovat
1705
23.11.15 09:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky, obracím se na vás spíš abych se mohla vykecat, protože mám už tak nějak rozhodnuto, ale stejně, jsem zvědavá i na vaše názory. Třeba mi něco otevře oči, někdo dá jiný pohled. Jde o to, že mám práci, manžela, jsem šťastně vdaná. Děti zatím neplánujeme. Jde o to, že jsem člověk, který nemá rád moc výrazné změny. Jde o to, že jsem si našla před 6 lety docela vysněnou práci pro mě. Sice nééé nijak extra placenou, ale vyrovnávaly to jiné okolnosti. Fajn kolektiv, dobrá pracovní doba a tak nějak něco, co mě i bavilo bohužel už nyní :-/. A bohužel nyní je naše oddělení totálně v rozkladu, změnou vedení. Již 2 roky tu probíhá podle mě už šikana na pracovišti. Je nás tu méně a méně, protože ženský končí. Nikdo to nemá zapotřebí. A já se stále rozhoupávám, bojím se, ani nevím proč. Nejsem hloupá, něco umím, trošku jsem tady teda zakrněla jen opravdu na tu svojí práci, ale už si trošku oprašuji věci, co jsou žádoucí a vypadli mi z hlavy. Prostě se bojím udělat ten prvn krok výpovědi, zároveň už mě fakt štve chodit do práce s žaludeční nervozou, nemůžu spát, nebaví mě poslouchat s prominutím blbce, kteří jen z pozice vedení někoho vyloženě lidsky ponižují. Za další tu už padáme na držky, ptž se to v tom minimálním počtu zaměstnanců nedá stíhat. Možná si málo věřím, možná mi někdo řekne, že můžu být ráda za to, že mám vůbec práci, přijde mi to i z okolí, že to nikde není o moc lepší a tak furt trošku váhám i když vím v sobě, že to tu už upravdu dlouho nevydržím :nevim:. Chlap chce abych skončila, jenže nechci skončit na pracáku, ne že bysme to nepřežili, ale nejsem ten typ :nevim:. Důležitý údaj bych ještě uvedla, že jsme z Prahy. Děkuju za vaše poznatky a díky za anonym :kytka: třeba mi dáte i jiný pohled :mavam:

Měla jsem to podobně. Dělala jsem práci která mě bavila, těšila. Dělala jsem jí 23 let. Ke konci ale přesně jak píšeš: Čím dál větší tlak na výkon, nesmyslné nesplnitelné plány, propouštění lidí, buzerace, ponižování, šikana. Hledala jsem a našla jsem, po těch letech jsem odešla a jsem ráda že jsem měla odvahu to udělat. Takže za mě - hledej, v práci nic neříkej a uvidíš. Já dala výpověď až po úspěšném výběrku, přece jen jsem se bála zůstat bez příjmu, protože mám poměrně závazky. A reakce firmy, kde jsem strávila téměř čtvrt století? Nikdo mi nepřišel říct, hele, nechceš si to rozmyslet? Rozvážila jsi to dobře? Nikdo mě ani nepoděkoval za ty odpracované roky. Jen s kamennou tváří paní vedoucí převzala výpověď. Ani mě to nějak nepřekvapilo teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
23.11.15 09:32

Pokud do práce chodíš s nechutí, otráví ti to celý život. Jestli máš takové možnosti (lokalita, podpora manžela, bez závazků) a nechystáš se na mateřskou s nadějí, že se vedení mezitím změní, s výpovědí bych neváhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
23.11.15 09:44
@xkoup21 píše:
A co ti brání se poohlídnout po nějaké jiné práci? Rozeslat životopisy a uvidíš. Já to měla úplně stejně, ale nechtěla jsem být úplně bez práce. Během týdne jsem rozeslala pár životopisů a ono to vyšlo. Poté co jsem se domluvila s novým zaměstnavatelem jsem dala výpověď. Jen v každé firmě je něco. Nikde to není úplně růžové jak se na první pohled může zdát :D

Tak to bych doplnila info, cca před rokem jsem se do hledání práce pustila a trošku mě to nabilo energií, to musím přiznat, zjistila jsem, že nejsem tak marná :D a i pohovory, které nevyšly mě tak nějak naplnili pozitivním myšlením. Vyšly mi dvě pracovní pozice, bohužel nástup byl ihned a můj současný zaměstnavatel samozřejmě trvá na 2 měsíční výpovědní lhůtě. Trošku mě to zase vrátilo zpátky :(, že tu snad zhniju :? a že mi nezbyde nic jinéh než dát výpověď a hledat a modlit se abych našla, případně počítala s tím, že třeba skončím na pracáku :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
23.11.15 09:46
@Proto02 píše:
Měla jsem to podobně. Dělala jsem práci která mě bavila, těšila. Dělala jsem jí 23 let. Ke konci ale přesně jak píšeš: Čím dál větší tlak na výkon, nesmyslné nesplnitelné plány, propouštění lidí, buzerace, ponižování, šikana. Hledala jsem a našla jsem, po těch letech jsem odešla a jsem ráda že jsem měla odvahu to udělat. Takže za mě - hledej, v práci nic neříkej a uvidíš. Já dala výpověď až po úspěšném výběrku, přece jen jsem se bála zůstat bez příjmu, protože mám poměrně závazky. A reakce firmy, kde jsem strávila téměř čtvrt století? Nikdo mi nepřišel říct, hele, nechceš si to rozmyslet? Rozvážila jsi to dobře? Nikdo mě ani nepoděkoval za ty odpracované roky. Jen s kamennou tváří paní vedoucí převzala výpověď. Ani mě to nějak nepřekvapilo teda.

Děkuju :kytka: možná jen potřebuju dodat odvahu. Jsem i nešťastna sama ze sebe. Jsem taková energická, vždycky jsem si i docela věřila a za ty poslední 2 roky tady, jsem ztratila i takové to zdravé sebevědomí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
23.11.15 09:47

No tak nevadí, tak už nejsem anonym, ale to je asi jedno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
23.11.15 10:09

V Praze práci najdeš. Začni hledat a až budeš mít, podej výpověď.

• Citovat
  • Upravit
1705
23.11.15 10:37
@Callipo90 píše:
Děkuju :kytka: možná jen potřebuju dodat odvahu. Jsem i nešťastna sama ze sebe. Jsem taková energická, vždycky jsem si i docela věřila a za ty poslední 2 roky tady, jsem ztratila i takové to zdravé sebevědomí :?

Jo, to vím přesně o čem mluvíš. Ale řekla jsem si, že buď budu brečet do rukávu a nic s tím neudělám, nebo se prostě zapřu a zkusím to. Proti tobě jsem měla nevýhodu věku, na nás starší nikdo nikde nečeká. A navíc nemám vzdělání. Ale práci jsem našla za lepší peníze, super firma, prostě JO. Taky jsem se bála změny, hlavně po těch letech! Tak hodně odvahy. Ale jak psali i ostatní, v práci se hoď do pohody a hledej, nic jim neříkej. Jistotu si nech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
23.11.15 10:53
@Proto02 píše:
Jo, to vím přesně o čem mluvíš. Ale řekla jsem si, že buď budu brečet do rukávu a nic s tím neudělám, nebo se prostě zapřu a zkusím to. Proti tobě jsem měla nevýhodu věku, na nás starší nikdo nikde nečeká. A navíc nemám vzdělání. Ale práci jsem našla za lepší peníze, super firma, prostě JO. Taky jsem se bála změny, hlavně po těch letech! Tak hodně odvahy. Ale jak psali i ostatní, v práci se hoď do pohody a hledej, nic jim neříkej. Jistotu si nech.

Díky za vlídná slova :kytka:, já jim nic neříkám, nicméně ta moje jistota mi stojí v cestě v tom, že tady v Praze nikdo moc na nikoho nečeká 2 měsíce, než ho bývalý zaměstnavatel pustí, nebo než uplyne dvouměsíční, já to asi budu muset risknout natvrdo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 10:53

Kdyby to nebyla Pha rekla bych, ze mluvíš o naší firme, po zmene vedeni to jde do haje, sikana bych rekal ze uz taky.. akorát ze v Pze bych se toho nebala, u nas na severu je situace horsi, uz jsem vyhrala dve vyberka, jedno na dobu určitou na rok a pak mozna další a mozna taky ne - byla to nahrada z akluka co sel do projektu a mel se vrátit,. druha na 3 roky, ale pak bez moznosti tam zustat, tak jsem to nevzala a vyckavam.. ted jsem zas enasla pozici na 3 roky, ale uz o ni vazne uvazuju.. bojim s epracaku jako cert krize a mam dost specificky vzdelani a mist u nas malo..

• Nahlásit
  • Citovat
3704
23.11.15 10:57
@Anonymní píše:
Kdyby to nebyla Pha rekla bych, ze mluvíš o naší firme, po zmene vedeni to jde do haje, sikana bych rekal ze uz taky.. akorát ze v Pze bych se toho nebala, u nas na severu je situace horsi, uz jsem vyhrala dve vyberka, jedno na dobu určitou na rok a pak mozna další a mozna taky ne - byla to nahrada z akluka co sel do projektu a mel se vrátit,. druha na 3 roky, ale pak bez moznosti tam zustat, tak jsem to nevzala a vyckavam.. ted jsem zas enasla pozici na 3 roky, ale uz o ni vazne uvazuju.. bojim s epracaku jako cert krize a mam dost specificky vzdelani a mist u nas malo..

Jestli na tebe počkají, nebo tě pustí hned, ber to… vím, že to ode mě zní divně, ale fakt se asi nesmíme bát. Já se uklidňuji i tím, že to není žádné moje zbrklé rozhodnotu, ale úvahy, přemýšlení, dávání si dohromady pro a proti a za 2 roky se stejně nic nezměnilo, naopak ještě k horšímu a k tomu ještě depka, že jsem přišla o 2 místa, kde by se mi líbilo, jen protože mě tu nechtějí pustit :( vím, že můžou, ale stejně :nevim: vím, že od nich tady je to jen naschvál, teď už zoufalství, že tu nikoho nemají asi… ale stejně s tím nic nedělají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama