Zástupy za ženy na mateřské

Anonymní
19.11.15 13:10

Zástupy za ženy na mateřské

Prosím anonymně, je to velmi citlivé téma.

Jde o to, že nás je pět na pracovišti. Během dvou let tři kolegyně odešly na rodičák. Někeré dělají jakože z domova, ale to je tak jeden den do týdne. Problém je, že jsme tu zbyly dvě a nikdo se nějak nemá k tomu, aby za ty ženské na ty dva tři roky sehnal aspoň na částečný úvazek zástup. Práce ale musíme odvádět tolik, jako kdyby nás tu bylo pět. V podstatě když to spočítáte, je tady na stejnou práci půlka lidí.

Chci se zeptat - připadá vám to normální? Uvažuji také o mateřské, ale bylo mi naznačeno, že je opravdu špatná situace. Ne že bych se na to někoho musela ptát. Ale štve mě, že to tak u nás vypadá. To je takto běžné, nebo jen u nás jsou takto šílení? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56925
19.11.15 13:11
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, je to velmi citlivé téma.

Jde o to, že nás je pět na pracovišti. Během dvou let tři kolegyně odešly na rodičák. Někeré dělají jakože z domova, ale to je tak jeden den do týdne. Problém je, že jsme tu zbyly dvě a nikdo se nějak nemá k tomu, aby za ty ženské na ty dva tři roky sehnal aspoň na částečný úvazek zástup. Práce ale musíme odvádět tolik, jako kdyby nás tu bylo pět. V podstatě když to spočítáte, je tady na stejnou práci půlka lidí.

Chci se zeptat - připadá vám to normální? Uvažuji také o mateřské, ale bylo mi naznačeno, že je opravdu špatná situace. Ne že bych se na to někoho musela ptát. Ale štve mě, že to tak u nás vypadá. To je takto běžné, nebo jen u nás jsou takto šílení? 8o

běžné to není - běžný je zástup s termínovanou smlouvou. Ale jako pokud chtějí stejný objem práce, asi bych si to s vedením vyříkala. mmchdm, co je jim do toho, jestli otěhotníš nebo ne? To je jejich problém, že nejsou schopni sehnat záskok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
19.11.15 13:21

A praci zvladate pri tomto vyssim nasazeni? Jestli jste nebyli predimenzovani :)

V aktualni firme i v tech minulych, kde jsem delala, se vetsinou bral plnohodnotny zastup po dobu MD/RD.
A na „spatnou situaci“ bych se vymnoukla, to neni tvoje vec…
pokud tedy nevedes napr.: obri projekt s tezkou zastupitelnosti a naslibovala jsi hory doly, jak to ty tri roky dotahnes atd… to je pak jista mira solidarnosti vhodna… ale to asi neni tento pripad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 13:33

@soney no, zvládáme to horko těžko, za cenu neproplacených přesčasů, práce o víkendu, honičky, kdy si člověk nedojde ani na jídlo apod. Přislíbila jsem jeden projekt, ale nestojí na tom svět. Hlavně jsem ho přislíbila v době, kdy jsem si myslela, že na něj budu mít čas - takže bych ho už dávno mohla mít hotový.

• Nahlásit
  • Citovat
10814
19.11.15 13:38

Je to normální v tom, že co si nevyjednáš, to nemáš. A pokud jsi ochotná dělat za chybějící kolegyni ve svém volném čase zadarmo, není důvod brát někoho za peníze. Asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
19.11.15 13:42

A just bych otěhotněla :mrgreen: Ono se jim pak většinou rozsvítí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:46
@Anonymní píše:
@soney no, zvládáme to horko těžko, za cenu neproplacených přesčasů, práce o víkendu, honičky, kdy si člověk nedojde ani na jídlo apod. Přislíbila jsem jeden projekt, ale nestojí na tom svět. Hlavně jsem ho přislíbila v době, kdy jsem si myslela, že na něj budu mít čas - takže bych ho už dávno mohla mít hotový.

pokud děláte neproplacené přesčasy, je to vaše blbost promiň :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:47
@Anonymní píše:

Chci se zeptat - připadá vám to normální? Uvažuji také o mateřské, ale bylo mi naznačeno, že je opravdu špatná situace. Ne že bych se na to někoho musela ptát. Ale štve mě, že to tak u nás vypadá. To je takto běžné, nebo jen u nás jsou takto šílení? 8o

U nás to bylo nemlich to stejný, opravdu horor. Moje otěhotnění pro mě bylo vysvobození a nakonec tam zbyla jedna kolegyně a byli nuceni situaci vyřešit. Tou situací která tam panovala jsem se vyléčila z jakékoli loajality a tobě radím to stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 14:05

@reinkarnace @Knihomyš máte holky pravdu…je to tajemství, proto anonymně, ale já už jsem těhotná. A docela mě děsí ty narážky v práci. Tady to ještě nikdo neví, ale už tuším, že to nebude legrace.

Popravdě já otěhotněla tak nějak trochu na just. Bylo to buď miminko, nebo odchod do jiné práce. Tady už to pořádně nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
19.11.15 14:08
@Anonymní píše:
@reinkarnace @Knihomyš máte holky pravdu…je to tajemství, proto anonymně, ale já už jsem těhotná. A docela mě děsí ty narážky v práci. Tady to ještě nikdo neví, ale už tuším, že to nebude legrace.Popravdě já otěhotněla tak nějak trochu na just. Bylo to buď miminko, nebo odchod do jiné práce. Tady už to pořádně nešlo.

problém mají oni, ne ty :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
19.11.15 14:08
@Anonymní píše:

Co to je, že dělají „jakože z domova“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 14:10
@Anonymní píše:
@reinkarnace @Knihomyš máte holky pravdu…je to tajemství, proto anonymně, ale já už jsem těhotná. A docela mě děsí ty narážky v práci. Tady to ještě nikdo neví, ale už tuším, že to nebude legrace.Popravdě já otěhotněla tak nějak trochu na just. Bylo to buď miminko, nebo odchod do jiné práce. Tady už to pořádně nešlo.

Hele já jsem otěhotněla, oznámila to zavčas šéfové (ve 12t), a pak jsem každý den poslouchala „Ty půjdeš na mateřskou, no to snad ne, ja se tady zblázním“ a podobné kecy. Vydržela jsem to teda, a poslední 4 týdny před porodem jsem to zabalila a pak s nimi ještě spolupracovala chvilku z domu, ale fakt bych tohle období už nechtěla vrátit :-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 14:14

@Bábrdl dělají z domova málo a špatně, stejně se to po nich musí opravovat :nevim: jako neříkám, někdy to bodne, ne že ne, ale jeden den práce z domova nenahradí pět dní strávených v práci…

• Nahlásit
  • Citovat
56925
19.11.15 14:23
@Anonymní píše:

no vidíš, tak to neřeš :mrgreen: :lol: kdysi jsem udělala něco podobného :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
19.11.15 14:37
@Anonymní píše:
@Bábrdl dělají z domova málo a špatně, stejně se to po nich musí opravovat :nevim: jako neříkám, někdy to bodne, ne že ne, ale jeden den práce z domova nenahradí pět dní strávených v práci…

Aha, no to je blbý.
Já mám taky špatnou zkušenost s „prací z domova maminek na mateřské“ :,(
Mohly byste po nich víc šlapat, aby dělaly to co mají a bez chyb, ale tobě už je to asi jedno, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama