Skončit s kojením?

Anonymní
17.5.21 14:22

Skončit s kojením?

Ahoj, pardon za anonym, citlivé téma. Miminku je za týden 5 měsíců a já začínám zvažovat, že přestanu kojit. Důvody jsou, že mě během kojení trápí velmi nepříjemné pocity (vždy jen tak prvních 5 minut, ale je to extrém, úplně na mě dolehne deprese, je mi zle od žaludku, mám nepříjemné myšlenky). Kojím spoustukrát za den i noc. Plus prcka trápí prdíky, strašně. A já jsem zoufalá, vůbec nevím, co ze stravy vyřadit. Někdy si fakt nedám vůbec nic nadýmavého několik dní a stejně… brečí hlavně v noci, kroutí se, většinou pomůže hodně kojit, třeba vzbudí se, nakojím, zkusím položit, pláče, tak znovu kojim, takhle třeba 3 nebo 4× - pak to většinou „povolí“, on se pak vyprdí, vykaká a spí. Ale máme to tak třeba 3× za noc, tzn 3× za noc vstát a jet tenhle maraton kojení, vyprdění, přebalení, uspávání. 2 hodiny spánku vkuse jsou pro mě luxus, když za celou noc naspím 4 hodiny, můžu být ráda.
No a proč váhám… Jednak samozřejmě vím, že kojení je pro miminko zdravé. Taky praktické, člověk nemusí řešit flašky, vymývání, myslet na to, ať má doma pořád dost mlíka atd… A taky řešíme atopický ekzém a právě někdy v následujících dnech bych měla začít spolupracovat s paní Zíkovou, která pomáhá s AE skrz práci se stravou kojící maminky. Tak to nechci teď vzdát, držela jsem předtím měsíc bez BKM a vajec (bříško to nezlepšilo, ekzém moc taky ne), teď mám mléčné výrobky a vejce sice v jídelníčku zpět, ale hodně omezeně. Navíc se bojím, jestli by synovi nějaké UM vůbec sedlo s kombinací citlivé trávení a atopák…
Pomohl vám někomu přechod na UM s bolestí bříška? Případně máte někdo zkušenost s přechodem na UM u dítěte s ekzémem a možnou potravinovou alergií? Díky za každý názor i příspěvek…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
421
17.5.21 14:37

Když máte tu schůzku určitě bych teď kojení nerušila. Zaměřila bych se spíš na vypořádání se s bolestí bříška. Masáž bříška, cvičení s nozkama, kapičky, dávat často během dne na bříško past koniky, po kojení (i během něj) dávat odkrknout, případně rektalni rourka. Nevím jestli to děláš nebo ne, ne píšeš o tom. Kojení urcite také pomáhá protože se při něm rozhýbou střeva, ale především když se trápí tak bych jen na to nespolehala.. Držím palce ať je lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 14:41

Prosim anonym…znam to, atopak teda syn nemel, ale prdy sileny…prvnich nekolik mesicu v podstate prorval, nejhorsi vzdy od cca 17 hod az do rana :roll:…nepomahalo nic, vic jsem nejedla nez jedla, protoze jsem se furt obavala, ze cokoliv snim, tak mu zhorsi potize. Nakonec objevena abkm, avsak ani striktni nekolikamesicni dieta poradne nezabrala 8o…tesila jsem se na prikrmy, ale nechtel je :roll:…nekdy kolem toho 7. mesice jsem se cela vycerpana navnadila na to, ze prestanu kojit a zkusila jsem flasku, kterou neprijal (!!)…zkusili jsme i vydrzet cely den, neslo to, dite hystericke, ze chce prso a flasku nevzalo, ani kdyz daval tatinek…no nic, takze se kojilo dal, ja zase na eliminacni diete, ktera poradne nezabirala. Nekdy kolem toho roku zacal syn tak trochu vic jist ty prikrmy (bezmlecne) a cim min se kojil, tim vic se brisko zlepsovalo. Problemy odeznely az s ukoncenim kojeni ve 3 letech :?
Takze, :lol: :lol:, nechci te stresovat, ale je mozny, ze dite flasku neprijme…a i kdyz neprijme, tak se to da „nejak“ cely prezit :lol: :lol:…ja uz se tomu ted smeju, ale fakt to bylo na palici…

• Citovat
  • Nahlásit
168
17.5.21 14:47
@Anonymní píše:
Ahoj, pardon za anonym, citlivé téma. Miminku je za týden 5 měsíců a já začínám zvažovat, že přestanu kojit. Důvody jsou, že mě během kojení trápí velmi nepříjemné pocity (vždy jen tak prvních 5 minut, ale je to extrém, úplně na mě dolehne deprese, je mi zle od žaludku, mám nepříjemné myšlenky). Kojím spoustukrát za den i noc. Plus prcka trápí prdíky, strašně. A já jsem zoufalá, vůbec nevím, co ze stravy vyřadit. Někdy si fakt nedám vůbec nic nadýmavého několik dní a stejně… brečí hlavně v noci, kroutí se, většinou pomůže hodně kojit, třeba vzbudí se, nakojím, zkusím položit, pláče, tak znovu kojim, takhle třeba 3 nebo 4× - pak to většinou „povolí“, on se pak vyprdí, vykaká a spí. Ale máme to tak třeba 3× za noc, tzn 3× za noc vstát a jet tenhle maraton kojení, vyprdění, přebalení, uspávání. 2 hodiny spánku vkuse jsou pro mě luxus, když za celou noc naspím 4 hodiny, můžu být ráda.
No a proč váhám… Jednak samozřejmě vím, že kojení je pro miminko zdravé. Taky praktické, člověk nemusí řešit flašky, vymývání, myslet na to, ať má doma pořád dost mlíka atd… A taky řešíme atopický ekzém a právě někdy v následujících dnech bych měla začít spolupracovat s paní Zíkovou, která pomáhá s AE skrz práci se stravou kojící maminky. Tak to nechci teď vzdát, držela jsem předtím měsíc bez BKM a vajec (bříško to nezlepšilo, ekzém moc taky ne), teď mám mléčné výrobky a vejce sice v jídelníčku zpět, ale hodně omezeně. Navíc se bojím, jestli by synovi nějaké UM vůbec sedlo s kombinací citlivé trávení a atopák…
Pomohl vám někomu přechod na UM s bolestí bříška? Případně máte někdo zkušenost s přechodem na UM u dítěte s ekzémem a možnou potravinovou alergií? Díky za každý názor i příspěvek…

Myslim si, ze bolesti briska nemusi byt jediny a hlavni problem. Jak Vam maly spinka pres den? Je mozne, ze krici a budi se spis z pretazenosti. Mohla by pomoct i zmena zpusobu ukladani, a tak by se Vam nebudil tak casto v noci. Podle me prechod na um az tolik veci nevyresi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
17.5.21 14:51

Jinak atopicky exem synovi uplne presel ne po ukonceni kojeni, ale po pobytu u more:). Uplne ale chapu, ze jste ve stresu - take jsem s prvnim synem resila „prdiky“, skoro nic jsem nejedla - vubec nechapu, z ceho se to mliko bralo, po 6 m. jsem dietu uplne zrusila, protoze uz to psychicky neslo (vyloucila jsem jenom cokoladu apod.) a myslim si, ze i synovi se to zlepsilo tim, ze ja jsem byla psychicky o hodne vic v pohode, jak jsem byla konecne najezena:). I manzel byl rad, ze konecne mame na stole normalni jidlo:). V nasem pripade spis pomohlo vyresit ten spanek, a slo to i bez ukonceni kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:08

Ty pocity pri kojeni znám. Ja pri nem nepozru ani sousto, ba právě je mi úplně zle. Minule mi manzel uvaril kafe, ja jak si to neuvedomiji, tak jsem zacala kojit a říkám mu: „Fuj, vylej to, ja na to dneska nemam vůbec chut…“A manzel: Kojis… :lol: už to zná. Je zvláštní, ze se o tom nikde nemluví. Pripadala jsem si spatne. A pak jsem nacetla, ze se to stává. A špatná nalada. Ta taky…
Ja to minule kojeni vzdala presne mezi 5-6 mesicem právě z duvodu depresi. Ale. i porod byl horsi..po ukonceni kojeni na řadu lékaře uz mi bylo psychicky fajn. Navic syn u kojeni vyvadel… Co se týká bříška, to flaska nevyresi. Ale bolesti briska postupne ustavaly, od pul roku méně a méně. To máš „za pár“…
Nyni kojim dalsi dítě, to naopak pije krásně a tak mi stalo za to tu krizi prekonat. I kdyz opet zpočátku stejné peripetie. Avsak mi prijde, ze tento porod byl krásný a i ty depky byly menší. Ale i tak, uz jsem to chtěla vzdát a cítit se zase normálně jako já :mrgreen:
Dítko ma 11 měsíců, kojim, ale pres den davam i Um(2×) a v noci prsa. Takto nám to vyhovuje. Postupne, jak kojim mene, jsou i ty stavy pri tom lepší…
Tak je to na tobě. Obě cesty jsou správné…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:19
@LucEm píše:
Když máte tu schůzku určitě bych teď kojení nerušila. Zaměřila bych se spíš na vypořádání se s bolestí bříška. Masáž bříška, cvičení s nozkama, kapičky, dávat často během dne na bříško past koniky, po kojení (i během něj) dávat odkrknout, případně rektalni rourka. Nevím jestli to děláš nebo ne, ne píšeš o tom. Kojení urcite také pomáhá protože se při něm rozhýbou střeva, ale především když se trápí tak bych jen na to nespolehala.. Držím palce ať je lépe.

Díky za tipy, většinu z toho děláme. Na bříško se teď už točí i sám a je na něm dost času, na zádech zas hodně kope nožkama, tak jsem čekala zlepšní a nic… Faktem je, že na kapky typu Espumisan, BabyCalm atd už moc nesázím, u staršího syna jsem taky nadýmání řešila a nikdy žádné nepomohly, teď jsem zkoušela ten BabyCalm a výsledek nula. Probiotika bral asi 3 měsíce BioGaiu, efekt nic moc, vysadila jsem pak kvůli mléčné složce na radu dr (a teď stejně uvažuju, že zas nějaká začnu dávat). Nejvíc pomáhá fakt to kojení dle potřeby a pak dát do klubíčka, to se pak vykaká a je to na chvíli usměvavý spokojený kluk. V noci mu to jde hůř, jak je rozespalý, tak nezvládá tolik tlačit podle mě… Přes den to jde totiž o dost rychleji. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12929
17.5.21 15:24

Pokud ti nedělá kojení dobře psychicky, tak to ukonci
Je to jen tvoje věc a malý trpět nebude, neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:24
@Anonymní píše:
Prosim anonym…znam to, atopak teda syn nemel, ale prdy sileny…prvnich nekolik mesicu v podstate prorval, nejhorsi vzdy od cca 17 hod az do rana :roll:…nepomahalo nic, vic jsem nejedla nez jedla, protoze jsem se furt obavala, ze cokoliv snim, tak mu zhorsi potize. Nakonec objevena abkm, avsak ani striktni nekolikamesicni dieta poradne nezabrala 8o…tesila jsem se na prikrmy, ale nechtel je :roll:…nekdy kolem toho 7. mesice jsem se cela vycerpana navnadila na to, ze prestanu kojit a zkusila jsem flasku, kterou neprijal (!!)…zkusili jsme i vydrzet cely den, neslo to, dite hystericke, ze chce prso a flasku nevzalo, ani kdyz daval tatinek…no nic, takze se kojilo dal, ja zase na eliminacni diete, ktera poradne nezabirala. Nekdy kolem toho roku zacal syn tak trochu vic jist ty prikrmy (bezmlecne) a cim min se kojil, tim vic se brisko zlepsovalo. Problemy odeznely az s ukoncenim kojeni ve 3 letech :?
Takze, :lol: :lol:, nechci te stresovat, ale je mozny, ze dite flasku neprijme…a i kdyz neprijme, tak se to da „nejak“ cely prezit :lol: :lol:…ja uz se tomu ted smeju, ale fakt to bylo na palici…

No, toho se taky bojím, ten náš totiž zarytě odmítá třeba i dudlík. Snažili jsme se ještě nedávno občas mu ho vecpat a nic, vytrvale plive. Na jednu stranu fajn, že nebudu řešit potom, jak dudlík zabavit, ale zase se to občas hodí - a právě mám i obavy, co mi řekne na flašku. Asi bych to snášela líp, kdybych se mohla přes den dospat, ale teď mám ještě tříleté torpédo, takže nějaký šlofík, když spinká mimino, moc nepřipadá v úvahu… Ale jo, věřím, že potom s odstupem už mi to nebude připadat tak hrozné :lol: Se starším jsme tohle zas řešili přes den, to bylo taky něco, začal řvát třeba v 7 ráno a skončil v 10 večer :lol: Dneska už mi to připadá tak vzdálené. Ale ty noci jsou teda psycho no, občas mám pocit, že už prostě nezvládnu vstát a nechám ho tam řvát, že to prostě fyzicky nedám. A s těmi potravinami fakt nechápu… Já můžu jíst jakkoli opatrně chci, stejně pak řve. A pak si ujedu na knedlíku se zelím a najednou máme 2 celkem klidné noci :nevim: Nepochopím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:33
@Viki89 píše:
Myslim si, ze bolesti briska nemusi byt jediny a hlavni problem. Jak Vam maly spinka pres den? Je mozne, ze krici a budi se spis z pretazenosti. Mohla by pomoct i zmena zpusobu ukladani, a tak by se Vam nebudil tak casto v noci. Podle me prechod na um az tolik veci nevyresi…

No, je fakt, že máme trochu problém s režimem. Mám ještě tříletého, co je teď celé jaro na střídačku furt nemocný, tak se to dost točí kolem něj, navíc jsme se nedávno přestěhovali a zajeté rutiny ze starého teprve obnovujeme… Bohužel mladší je spíš ve vleku okolností, jak je všechno takové hektické, mohlo by to být i tím. Zrovna dnes jsme se s manželem bavili, že už to zkusíme pevněji nastavit, ať to má přes den nějaký rytmus. Ale on se právě vyloženě kroutí tou bolestí bříška, v postýlce kope, když ho mám na rukou, tak se prohýbá do luku, v bříšku mu to bublá. Ale taky si právě říkám, co když UM nic nevyřeší, bříško bude bolet dál, ekzém se nám bude řešit o to hůř a akorát ho připravím o mateřské mléko (jiné problémy s kojením za celou dobu nebyly, mlíka dost, on se přisaje ukázkově, u kojení se uklidní…) Proto je to pro mě takové dilema.

• Citovat
  • Nahlásit
168
17.5.21 15:38
@Anonymní píše:
No, je fakt, že máme trochu problém s režimem. Mám ještě tříletého, co je teď celé jaro na střídačku furt nemocný, tak se to dost točí kolem něj, navíc jsme se nedávno přestěhovali a zajeté rutiny ze starého teprve obnovujeme… Bohužel mladší je spíš ve vleku okolností, jak je všechno takové hektické, mohlo by to být i tím. Zrovna dnes jsme se s manželem bavili, že už to zkusíme pevněji nastavit, ať to má přes den nějaký rytmus. Ale on se právě vyloženě kroutí tou bolestí bříška, v postýlce kope, když ho mám na rukou, tak se prohýbá do luku, v bříšku mu to bublá. Ale taky si právě říkám, co když UM nic nevyřeší, bříško bude bolet dál, ekzém se nám bude řešit o to hůř a akorát ho připravím o mateřské mléko (jiné problémy s kojením za celou dobu nebyly, mlíka dost, on se přisaje ukázkově, u kojení se uklidní…) Proto je to pro mě takové dilema.

Tak to chapu - kdyz jsou dva, tak pak se ten rezim nastavuje hur, ale zase kdyz to podari nejak nastavit - pak se to da zvladat lepe. Preji, at starsimu je brzy lepe! Kdybyste chtela, tak mi klidne poslete rytmus dne mladsiho - zkusim poradit (pracuji s detskym spankem a deti mame take dve, jen maji o neco mensi vekovy rozdil). My jsme teda s kojenim u mladsi bojovaly - moc prso nechtela, deprese behem kojeni jsem mela taky - s obema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:40
@g.sandova píše:
Pokud ti nedělá kojení dobře psychicky, tak to ukonci
Je to jen tvoje věc a malý trpět nebude, neboj

Díky za názor a podporu. Možná to udělám jako u staršího, ten dostal flašku poprvé v 9m, ale kojila jsem pak ještě asi čtvrt roku - ale střídali jsme s flaškou, dokonce strávil noc u babi třeba a kojení šlo v pohodě dál. Třeba by mi ulevilo už jen to, že nemusím kojit pokaždé, občas dát flašku…

• Citovat
  • Nahlásit
990
17.5.21 15:41

Mam podobne pocity, teda ne, ze by mi bylo zle u kojeni, ale hodne zvazuju, jestli s tim neprestat.. jsem 2 mesice na striktni eliminacni diete (bez mleka, soji, vajec, lepku, hoveziho, drubeziho, kokosu, kakao, citrusu, rajcat a vyhybam se i nadymavym vecem) a mala porad kaka hruzu (casto i s krvi) a ja uz jsem docela na dne.. samozrejme hubnu, mam “deprese” z toho, ze si nemuzu zivot zprijemnit aspon necim dobrym a i presto se mala moc nelepsi… bojim se, ze ji proste nesedi neco, co je memu mleku vlastni…
ale teda nevim, zda by UM prijala, zkouseli jsme prikrmit Neocate (protoze moc nepribira) a hrozne to plivala a rvala.. :mrgreen: takze buhvi, zda by kojeni slo ukoncit..
ale ona se teda casto rozciluje i u kojeni (mela jsem tu LP) a moc papat nechce, takze je to takove narocne…

jsem uplne rozpolcena - vim, ze MM ji dava vic ohledne imunity nez UM, ale
bojim se, ze momentalne ji spis ublizuje… fakt nevim a naprosto te chapu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
17.5.21 15:49

Um není záruka, že se v noci líp vyspíte. Trávicí soustava mimina se učí fungovat, proto ty prdy. Atopak je kapitola sama o sobě. I přes extrémní diety nemusí mizet, trvá to a někdy holt ani nepomůže. Já bych um nezavadela. Pouze při zhoršení vaší psychiky bych kojit přestala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
17.5.21 15:52

@lalouch nemá třeba ve střevech moučnivku? Známá to tak měla. Kombinovala um stejne řady jako vy s kojenim. Má tedy nedonosene mimčo. Málo přibývalo. Vyřešením moucnivky problémy vymizely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat