Skoro 2 roky a do všeho kouše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aerith
Kecalka 320 příspěvků 04.11.14 11:01
Skoro 2 roky a do všeho kouše

Ahoj holky, jsem z toho mého kluka nešťastná, má 20 měs. a pořád všechno okusuje jako malé miminko. Likviduje hlavně kola od autíček, žvýká papír.. :roll: napadlo mě, jestli to není proto že jsem mu ještě nevzala dudlík. Upřímně, občas mu ho dám když vidím že moc kouše. Poslední dobou ani moc nejí (bývaly problémy s jídlem už dřív). A nebo má hlad, když se nenají pořádně oběda, svačin…? Je to normální že takhle ohryzává věci? Dělá to snad od narození :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 04.11.14 11:09

@Aerith Nerostou ještě zuby

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 04.11.14 11:13

@Aerith Některé děti (respektive lidé obecně) to tak mají. Jako malé žvejkají, ocucávají a v pozdějším věku mají potřebu si aspoň s něčím hrát - žmoulat něco v ruce, případně něco rozepínat zapínat, něčím cvakat apod. V dudlíku to rozhodně nebude. A jinak je mu něco málo přes rok a půl, takže to má ještě nárok na to, zkoumat věci tímto způsobem. Je dost možné, že se mu klubají zuby a tohle mu pomáhá nebo ho prostě tahle činnost uklidňuje. Takže možná zkusit nějak odvádět pozornost, „zaměstnat“, aby na tu danou činnost neměl čas. Taky mu můžeš dát kousat třeba mrkev (vcelku, samozřejmě), nebo střídku chleba…
Jinak jestli tě to uklidní, tak tohle občas dělá můj pětiletý syn. Když se na něco soustředí, tak třeba něco žvýká a vůbec o tom neví. Tuhle při koukání na pohádku úplně zdemoloval mladší sestře zažehlovací korálek :zed:

Billi
Nadpozemská drbna 26018 příspěvků 04.11.14 11:17

@Aerith mně to dělá tříleťák :zed: VŠechno je ocucané a ohlodané. Nejhůř jsou na tom trika. Navíc má ohlodané i nehty na rukou. Zuby má všechny. Ale u nás to začalo tím, že jsem mu sebrala před rokem dudlík. Do té doby to nedělal.
Někde jsem četla, že minimálně do těch 2 let je to normální, že děti zkoumají i ústy. Takže u vás bych klidně řekla, že to je ještě normální vývojová fáze.

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 04.11.14 11:17

Malá to dělala taky, teď má 3 roky a už chápe, že se to nedělá a stejně vše chce ochutnat tajně:-)

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 04.11.14 11:18

Moje dcera byla taky kousací. V pěti letech mi rozkousala rohy od polštáře… :roll: Koukala na pohádku a přitom se do toho doslova „zařrala“… :lol:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 04.11.14 11:23

@Billi Mě když to začne dělat většinou, když je unavený tak mu šoupnu dudlíka

Billi
Nadpozemská drbna 26018 příspěvků 04.11.14 11:30

@annaei mně to dělá pořád. Od rána dokud neusne. Má pořád kolem krku vyslintané kolečko. U nás to ale začalo odebráním dudlíku a to ho měl jen na spaní. Jinak to dělal cca do 18 měsíců a pak ho to přešlo.

barca.hrosik
Závislačka 3175 příspěvků 04.11.14 11:58

Mam 3,5letou dceru a ta kouse snad vse tuzky tricka proste vsechno a to jako mensi to nikdy nedelala nedavala nic do pusy a nekousala a ted mam pocit ze si to musi dohnat neboo ja nevim, kazdopadne z toho silim :zed: :zed:

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 04.11.14 12:46

Tak počkej až rozkouše i ten dudlík :lol: Moje malá byla úplně stejná, okusovala i kuchyňskou linku, když u ní stála. Postel má ohryzanou jak křeček :cert: Z těch 11ti hodin co byla přes den vzhůru, měla tak 10,5 hodiny něco v puse :zed: Cokoli. Když se nám narodila druhá dcerka, bylo to ještě horší, tak jsem se na to ptala doktorky a ta mi řekla, že to tak některý děti prostě mají, že se tím uvolňujou a uklidňujou. Teď má mladší 3 měsíce, starší dva a půl roku a je to pár týdnů, co s tím ze dne na den úplně přestala :dance: Asi se vyrovnala s tím, že má najednou sestřičku, ale proč se potřebovala uklidňovat toho 2 a 1/4 roku, nechápu. Takže neboj, jednou to přejde :hug:

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 04.11.14 12:48

Mne 2,5 leta take vsechno okusuje, mame vsechny knizky jak kdybych je vytahla z mysi diry :D a co jsme sebrali dudlik, tak je to jeste horsi.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 04.11.14 14:56

Nas dudel nema a dela to taky. Ale teda nedela to porad, uz davno prestal davat veci do pusy, ale ted, co mu rostou posl. stolicky, tak zase. Tak u nas je to zubama.

Aliik
Echt Kelišová 8426 příspěvků 2 inzeráty 04.11.14 15:18

Mladsi dcera je „bobr“ odjakziva, fakt od miminka - ted ji jsou dva a mesic. Dudlik diky tomu stale ma, bo k dyz je moc unavena, tak je schopna si rozkousat prsty do krve a okousat vsecko kolem, tak mi dudlik prijde mensi zlo. Tak pevne verim, ze z toho nekdy vyroste :oops: Mame sezvejkane knizky, ozrane drevene nadobicko atd. :roll:

Aerith
Kecalka 320 příspěvků 04.11.14 23:48

Aha, tak alespoň si nepřipadám že máme jediní na světě takového exota. Jako zuby rostou, trojky momentálně, takže hryže víc, jinak on opravdu hryže pořád, akorát v období zubů je to fakt masakr :-D
@celipipka54 no nad tím jsem taky uvažovala, že se určitě uklidňuje.. a napadá mě, je to s námi zas tak zlé? Mimo to vypadá jako celkem spokojené, milované a milující, smělé dítě.
@Amys a to je další souvislost, oba s manželem jsme měli ADHD, takže možná to bude projev té hyperaktivity :lol:

randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 05.11.14 01:09

@Aerith
Moje dcera 21 mesicu zase ji (nebo chce jist, nastesi ji v tom zabranim) chemicke veci - krem, deodorant, jeleni luj, parfem, odlakovac atd :nevim: jinak je chytra, krasne mluvi, je i hodne komunikativni, na vsem se s ni da domluvit, nemame problem s oblikanim, venku spolupracuje, vzteka se minimalne, ale proste tohle ji nedokazu vysvetlit, jak se dostane ke kremu, treba na plavani, uplne v ajfru si ho zacne tlacit do pusy, jak fetak smyslu zbavenej :roll: resim to tak, ze vsechno davam z dosahu a cekam, ze ji to samo prejde :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >