Škrkavka u dětí - léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jancika
Nováček 5 příspěvků 29.11.14 10:57
Škrkavka u dětí léčba

Dobrý den,

velice prosím o radu, jestli máte zkušenosti s léčbou škrkavek u dětí. Jak jste postupovali, co vše jste dělali, informovali jste školu, školku? Jak dlouho jste léčili a čím? Vermoxem? Jaké dávkování? Prosím moc o vaše rady a zkušenosti.

Reakce:
BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 29.11.14 11:14

Vermox se dává myslím na dvě nebo tři etapy po jedné tabletě. Je dost silný, měl by zabrat. Rozhodně se ale pořád s lékařem! Do školky bych echo hodila…

Jancika
Nováček 5 příspěvků 29.11.14 12:17

Děkuji za zprávu. Právě, že jsem na rozpacích, protože jeden doktor řekl 1 tabletu a další až za 2 týdny a pak ještě jednu a druhý, který se zabývá cestovní medicínou a infekcemi, uváděl mnohem vyšší dávkování a sice 2×1 tableta 3 dny, opakovat po 2 týdnech a dále po 3 týdnech. Takže teď nevím.

Jancika
Nováček 5 příspěvků 29.11.14 12:20

A ještě ano, dávkování slabší je u roupů, ale na škrkavky musí být vyšší, tak jsem se právě na to tady chtěla zeptat, jestli někdo léčil, jak léčil a zda to fungovalo.

Moise
Hvězda diskuse 40869 příspěvků 11 inzerátů 29.11.14 13:02

@Jancika a máte opravdu diagnostikované škrkavky?? Syn měl roupy, taky jsem se dr. na to ptala a on říkal, že škrkavky jsou dneska už vzácné, že je za celou dobu praxe viděl jednou a už je to dávno… u roupů je dávkování jedna tableta (dcera necelé 2 roky měla půlku) a za 3-4 týdny druhá dávka. Najdi si příbalák, je tam popsané i to vyšší dávkování

jannina1
Závislačka 4820 příspěvků 29.11.14 13:08

Kde je lze chytnout a jak se poznají?

Moise
Hvězda diskuse 40869 příspěvků 11 inzerátů 29.11.14 13:10

@jannina1 ve školce, na veřejných pískovištích… poznáš to tak, že si dítě stěžuje, že ho svědí zadeček.. nejčastěji večer ;)

jannina1
Závislačka 4820 příspěvků 29.11.14 13:30

@Moise Dík,myslela jsem škrkavky, co popisuješ, to sedí na roupy, ne?

Moise
Hvězda diskuse 40869 příspěvků 11 inzerátů 29.11.14 13:40

@jannina1 aha, to jsem tě špatně pochopila, to co jsem napsala, sedělo na roupy. Škrkavky jsem nezkoumala, ale tam je to složitější, to jsou taková tenká háďátka a lezou bohužel dál až do střev a do plic.. chytnou se nejčastěji ze špatně tepelně opracovaného masa.. víc netuším :think:

Ty roupy se chytnou právě nejčastěji v tom dětském kolektivu, jak to v tom zadečku svědí, tak se tam děti škrábou a pak si dál hrajou…

Jancika
Nováček 5 příspěvků 29.11.14 23:23

Bohužel jsou to škrkavky. Vím to, našla jsem ji na wc, když byl na velké. Bohužel nevím kde se ještě zeptat. Zkoušela jsem kontaktovat tři další doktory a ti každý říkají něco jiného. Každopádně uvádějí dávkování tři dny za sebou. Ale jeden z nich uvádí jen jednu tabletu a druzí dva dvě tablety. Z toho je jeden dětský lékař a jeden zabývající se infekčním lékařstvím a cestovní medicínou. Já jen mám strach, abych mu neublížila. Doktorka se mne také ptala kolik váží, jestli to není i podle váhy. Bohužel prý to tak těžké chytit není. Mají to štěňata až do jednoho roku minimálně - nemáme ale žádné zvíře. Zřejmě to má z hlíny a protože má neustálé rýmy, tak dal ruku do nosu a vdechnul to nebo ji dal do pusy. Na hygienu je hodně naučený, myje si ruce často a vždy z venku. Pořád hledám to dávkování, na příbalovém letáku je 1-0-1 po 3 dny. Našla jsem příspěvek, že doktorka na škrkavky dala 1,5 letému dítěti 0,5 tablety ráno a 0,5 večer. Ale myslím, že 30 kilové dítě by mohlo snést 2 denně..jen nemám jistotu. Moc děkuji za rady, které jste tady psaly. Jsem ráda, že se někdo ozval, protože ani to nemám s kým probrat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.15 21:29

Jancika, můžu se zeptat, jak léčba proběhla? V záchodě jsem totiž ráno našla taky něco, co připomínalo škrkavku. Od lékaře jsem si proto nechala napsat Vermox a první tabletu už mají děti v sobě… Pro jistotu… Vůbec si totiž nedovedu představit, jakým způsobem by se tam něco takového mohlo objevit, případně od koho… Nikdo nemáme žádné příznaky, ale na to mi lékař říkal, že se to stejně nepozná, i pokud by to někdo v sobě měl… Takže uvítám jakékoliv další info…

Jancika
Nováček 5 příspěvků 21.09.15 10:37

Omlouvám se, že píši až nyní, už jsem se k tomuto tématu nevracela. Léčba proběhla tak, že jsem si na infekčním oddělení sehnala 9 balení vermoxu. Brali jsme to myslím 1-0-1 tři dny, za další 2 týdny znovu a za další 3 týdny znovu. Psala jsem kvůli tomu také Ing. Bláhové, která se tím zabývá. Ta zase radila ještě dávat vermox 1-0-1 jednou za týden. Po určité době, myslím, že tak 2 měsíce po dobrání tablet jsem nechala udělat kontrolní stěry a odběr krve. Dopadlo to dobře, ale u těchto potvor nemá nikdo jistotu. Škrkavka není vymýcená nemoc, je běžná a jedno z nejběžnějších parazitologických onemocnění. Ohledně detekce této nemoci bych radila jít přímo na parazitologické pracoviště nebo infekční. Běžní doktoři s tím nemají zkušenosti a neumí léčit ani roupy.

Váš příspěvek
Reklama