Skvrna na nove bunde

151
16.12.04 17:37

Skvrna na nove bunde

Ahojky,
moc prosim o radu. Manzel si koupil novou bundu a po par dnech uzivani ji prinesl domu s mastnymi skvrnami od kolomazi. Bunda je z nylonu, vnitrek z polyesteru…nesmi se prat ani v ruce, smi se jen chemicky cistit. Jak mam skvrny odstranit bez toho, abych ji musela odnaset do cistirny? Nemate nejaky osvedceny typ?
Diky Lucka
http://nikolasek.wz.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

151
17.12.04 13:10

Holky, to mi nerikejte, ze se tu nenajde nekdo, kdo ma s necim podobnym zkusenosti. Prosim, poradte. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
17.12.04 13:19

Lysinko, mastné skvrny se odstraňují tak, že na ně nasypeš nastrouhanou bílou křídu a přežehlíš, ale nevím, ta bunda asi žehlení nesnese :? . Mně tohle udělal můj exmanžel s novou Goretexovou bundou za 7 tisíc, ale ta křída zabrala jenom částečně, ta mapa tam prostě byla pořád vidět a v čistírně to taky nedostali dolů 100% protože jsme tam bundu dali až po sezóně a to už tam bylo vsáknuté navěky :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
322
17.12.04 13:25

Ahoj,
proč ji vlastně nechcešdát do čistírny? Já čistírny nemám ráda, mám s nima špatné zkušenosti, takže se snažím kupovat jen věci, co se můžou prát. Ale zjistila sem, že spoustě věcí, které se prát nemají se šetným ručním vypráním taky vůbec nic nestane… nevím, je-li to případ i té bundy, zase tolik tomu nerozumím.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
17.12.04 15:28

Ahojky,

já osobně používám na mastné skvrny spray od Amway. Nevím, jak se jmenuje, ale je bezva. Nevím, zda by fungoval i na kolomaz. Každopádně Ti doporučuji tu bundu neprat třeba 3× po sobě s tím, že to vypereš, protože bys to mohla taky zaprat a bylo by to tam napořád. Kamošce se to totiž podařilo. Zkus Dr.Beckmanna, je to od firmy Marca, celkem běžně se to prodává v drogeriích, jsou to takové malé lahvičky, celkem drahé cca 70-80Kč, ale fungují!! Jsou na různé nečistoty, takže dle toho si vybereš tu správnou. A nebo Vanish, ten je taky fajn.
Drogistka Alenka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
17.12.04 18:50

Diky moc za typy.
Zehlit se bohuzel nesmi (takze kridu muzu skrtnout) a prat se to neodvazim ani v ruce, prece jen je to nova bunda a nerada bych ji znicila jeste vic. Vanish urcite taky nezkusim, pouzivam ho sice na vsechno, ale vim, ze je to slusna ziravina a dokaze nadelat pekny veci, kdyz se poradne nevyplachne z latky. Zkusim ale sehnat toho Dr.Beckmanna a kdyz to nepomuze, tak budu muset do ty cistirny, se kterou taky nemam nejlepsi zkusenosti.
Diky a hezky vecer vsem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luccka
17.12.04 21:23

Zkus žlučové mýdlo - v drogerii asi 60 Kč. Jednou jsem si ukápla červené víno na bílé třičko a ničím jiným nešlo dolů až tím mýdlem. Od té doby na ošklivé skvrny nic jiného nepoužívám. Mějte se :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama