Dcera má slané čelo

7
17.11.19 03:17

Slane celo

Ahoj holky, mam dotaz, ktery mozna bude zdat vtipne, ale ja proste potrebuju uklidnit, i kdyz si uvedomuju, ze jsem asi hystericka :)

Moje dcerka stale v 6 mesicich trpi na prdiky a spatne se ji kaka. Bohuzel jsem v televizi videla reportaz o cysticke fibroze, kde se rikalo, ze travice problemy jsou u cf bezne a jednim z hlavich priznaku je, ze deti jsou slane. Samozrejme jsem dcerku hned olizla a k me hruze zjistila, ze tam kde zacinaji vlasky opravdu slanou chut ma. Nikde jinde slana neni, jen tam kde zacinaj vlasky a ve vlaskach. Je to normalni nebo to muze byt ten priznak cf? Pro ty z vas co zkousely, maji vase mimca slanou prichut u vlasku?

Omlouvam se za hloupy dotaz, ale opravdu ocenim odpovedi :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.11.19 05:31

Určitě. Vždyť se miminka taky potí a tak jsou slaná. U té cf jsou extrémně slaná. Navíc špatně prospívají. A taky se už v porodnici bere z patičky krev, aby se právě ta cf vyloučila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
17.11.19 06:40

Ahoj, miminko s CF by ti nepribiralo, melo mastne a objemne stolice. A bylo by extrémně slané. Navíc se od roku 2009 testuje CF v novorozeneckem screeningu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.11.19 06:44

Pribira bez problemu, stolice ma objemne, ale nekadi kazdy den, takze je to vzdy jednou za par dni takova mensi exploze. Mastna neni.

Novorozenecky screeing pry testuje jen na par druhu cf a je jich stovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
17.11.19 07:39

Taky jsem kdysi olizla syna a byl slaný. Měla jsem taky dost různé pocity, v širší rodině jsme bohužel toto onemocnění měli. Naštěstí nás doktorka uklidnila, jednak se provádí screening a jednak by miminko neprospívalo. Buď v klidu, i miminka se potí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
17.11.19 08:18
@veri37 píše:
Pribira bez problemu, stolice ma objemne, ale nekadi kazdy den, takze je to vzdy jednou za par dni takova mensi exploze. Mastna neni.Novorozenecky screeing pry testuje jen na par druhu cf a je jich stovky.

A kolik je male? Už by urcite mela nějaké příznaky od narození. Pokud Ti přibírá, ničeho se neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7336
17.11.19 08:50

Já myslím, že je vše v pořádku…u vlasů bude každé mimčo slané, páč se tam potí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
17.11.19 19:29

Podobné stavy znám, u prvního jsem byla dosti hysterická, zvlášť, když se mě mudr. na to vyloženě zeptala, protože syn se víc potil :zed: Měl i potíže se stolicí, bříškem… Od té doby jsem ho sledovala a olizovala jako blázen :D Ale prý by to bylo extrémně slané. A dítě by nepřibíralo, bylo i zahleněné a tak. Jinak máme i druhé dítko a slané mi přijdou oba stejně :D Takže snad normálně… Prý bys to poznala… Ale ty nervy chápu, já na tom byla podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.11.19 23:21

Dekuju moc za uklidneni :) Male je 6 mesicu a krom slaneho celicka jsou jedinym priznakem problemy s prdy a bolesti briska. Na 6 mesicni kontrole mela 7.7 kg a 66 cm, takze v norme. Obcas pokaslava, ale mam pocit, ze ji vetsinou zaskoci slina nebo mlicko nebo zakasle kdyz breci. Jinak se zda spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 07:53

@veri37 mám druhororozenou, slanou na čele, samo jsem jí olízla po přečtení článku :roll:
Slaná jinde není, jen jak popisuješ ty, pod vláskama a v kštici, je jí 18 mesíců, se stolicí problém nemá, nachcípaná byla až když starší přinesla nějakou chrchlu ze školky. Je drobná, na 18m měla necelých 10kg, s jídlem občas bojujem. Já osobně se svěřila pediatře, uklidnila mě, že slaná by byla mnohem víc a všude, tak snad to tak je. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 08:00

@veri37 jo ještě dodatkem, starší jsem olézla taky a slaná je po zpocení stejně jako mladší, tak snad jako je to normál, ale tak minimálně vidíš, že s prominutím nešibe jen tobě :jazyk:
Ale tak jsme mamky, mame strach :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama