slazení čajíčku

Anonymni
5.5.09 19:47

slazení čajíčku

Ahojky, potřebovala bych poradi…náš malý (8 měsíců) mi od malička pije granulované čajíky, nejdřív klasika bylinky, teď i ovocné. Ráda bych mu začala vařit klasické čajíky pro děti v sáčcích, ale problém je v tom, že jak je zvyklý na ty sladké, tak mi sáčkový nevypije. Musím ještě podotknout, že mu dělám ty granulované tak 1 čajovou lžičku na 300ml vody - takže zase tak sladké to není, ale přece. Nevím, čím mu mám ty sáčkové osladit.....myslíte že Glukopurem? Zkoušela jsem to, ale musím ho tam nasypat strašně moc, než se to trochu osladí… Na med je brzy a klasický cukr mu tam sypat nechci.

Moc dky za rady Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2431
5.5.09 19:56

A co zkusit palmový?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
5.5.09 19:58

Ahoj, já jsem Anežce granulované čaje nedávala, nějakou dobu pila jenom vodu, ale když jí bylo 1,5 roku, tak byla hospitalizovaná v nemocnici, kde odmítala pít cokoliv. Už jsem ze zoufalství zkusila všechno, dokonce i ty granulované čaje, ale nic. Nakonec po asi tisíci různých pití a hrníčků začala pít 100% jablečný džus ředěný vodou 1:1 a to pije doteď. Na podzim začala chodit do jeslí a zezačátku byla často nemocná, tak jsem se snažila jí přesvědčit, že by měla pít čaj proti kašli (od Lerosu baby - buď ovocný nebo speciálně proti kašli). Pije ho jedině slazený tím samým 100% jablečným džusem. Vašemu chlapečkovi to asi ještě nevysvětlíš, ale nevzdávej to, Anežka odmalička musí každé jídlo ochutnat asi pětkrát, než jí začne chutnat a přestane ho odmítat. Jinak Glukopur by asi taky šel. Já jsem byla odhodlaná dceři nic nesladit, ale to zoufalství v nemocnici, kdy malá byla skoro celý týden na kapačkách, protože NIC nepila a tak čůrala jen JEDNOU denně, mě přesvědčila změnit názor. Mrzí mě to, že odmítá nesladké, ale přeci jen to pro mě bylo menší zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10134
5.5.09 19:58

Sladíme hroznovým cukrem (Glukopurem), ale jen málo. Daleko menší množství, než je uvedeno na obale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
5.5.09 19:59

Ahoj, tak ja malemu od mala zkousela delat klasicky sackovy a taky mi to vubec nepil, takze jsme najeli az pak na granulovany.
Taky jsem zacala kupovat ty ovocny stavy, bud od Hami nebo od Hippu, vetsina jich je neprislazovanych, a to malemu fakt strasne chutna. Redim mu je vodou, je to sladke jen po tom ovoci. Nebo tedka zacali vyrabet nove neprislazovane Kubiky v plastovych lahvickach, to je temer to samy. Jen procti slozeni. Ale ve vetsine neni cukr a je to jen cista ovocna stava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.09 20:04

Takže myslíte, že prostě ředit ty šťávičky? No vyzkouším, moc děkuji za rady.
A ještě se zeptám, jaký máte názor na sirupy YO, ty jsou bez konzervantů a barviv…mohl by i to nebo je ještě brzy?

• Nahlásit
  • Citovat
15672
5.5.09 20:08

Těmi šťávami od Hippu nebo Hami jsme začínali, ředila jsem jí je jako kdysi sobě šťávu (tj trošku šťávy, hodně vody). Teď už kupuju stoprocentní džusy v krabici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
5.5.09 20:34
MOniVeri píše:
Takže myslíte, že prostě ředit ty šťávičky? No vyzkouším, moc děkuji za rady.
A ještě se zeptám, jaký máte názor na sirupy YO, ty jsou bez konzervantů a barviv…mohl by i to nebo je ještě brzy?
osobne je nekupuju, pac je tu nikde nemaj, ale vim ze si je holky fakt hodne chvalej a dost je prckum kupujou, tak jsou asi ok ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
5.5.09 20:47

já sladím dceři čaj mléčným cukrem od babio - sice drazší, ale zdravější, prý nepůsobuje kazivost zubů - laktóza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
5.5.09 21:07
zimovka píše:
já sladím dceři čaj mléčným cukrem od babio - sice drazší, ale zdravější, prý nepůsobuje kazivost zubů - laktóza

Mlecny cukr „chutna“ streptokokovi zpusobujicimu karies vyborne :wink:

My pouzivali u dcerky take zredenou jablecnou stavu, syn (8mes.) se zatim spokoji s mlekem a vodou.
Nemyslim si, ze Glukopur by byl v necem lepsi nez normalni cukr :? , cimz nechci doporucovat cukr , ale konstatovat, ze jestli cukr, je snad vicemene jedno ktery, snad jen co mozna v prirodni forme - treba ten dzus :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
5.5.09 21:31

Můžu se zeptat,proč nechceš sladit medem?Z jakého důvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
5.5.09 21:45

Na med opatrně, může být alergenem. A často je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
5.5.09 22:03
Jaruna píše:
Můžu se zeptat,proč nechceš sladit medem?Z jakého důvodu?
med je silne alergenni, a ikdyz u deti nevypukne hned alergicka reakce, muze si vcasnou konzumaci medu zadelat na silnou alergii v prubehu zivota (moje kamaradka dostala silnou reakci az ve dvaceti letech ).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
5.5.09 22:05

No ptám se,proto,že slazení medem se kojencům doporučuje.I naše dětská dr. mi o tom říkala,když byly holky malé a já medem sladila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
5.5.09 22:10

V dnesni dobe se med nedoporucuje, a to z duvodu mozneho obsahu bakterie vytvarejici botulin, jejiz usidleni v organismu ditete muze zpusobit smrt. (teda ne to jeji usidleni , ale nasledne produkovane toxiny :wink: )
Upozornuji, ze se jedna o MOZNY obsah teto bakterie, ze se to stava malokdy, ale stava se - a to je ten hlavni duvod, proc se v dnesni dobe med pro deti do 1 roku vubec nedoporucuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama