Reklama

Slíbená práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 09:32
Slíbena práce

Dostala jsem pracovní nabídku, kterou jsem zvažovala. Nakonec jsem ji chtěla přijmout, ale bylo mi řečeno, že nakonec se rozhodli, že nikoho nepřijmou. Teď mám další možnost práce. Jenže nástup je až za měsíc a já nemám nic v ruce. Vim, že ani to není jistota. Mám ještě domluvené nějaké pohovory s nevím, jestli je můžu zrušit. Momentálně je pro mě lepší z časového hlediska ta slíbena práce. Pokud by mi to ale nedopadlo, tak bych byla ráda i za to, kam bych měla jít na pohovor. I když je to časově náročnější. Jde o to, že to nemůžu jen tak zkusit a neřešit. Na pohovor se musím připravit, něco se naučit, jinak tam nemusím ani chodit. Nevím, jak se rozhodnout. Celé léto trávím hledáním práce, pohovorama. Docela ráda bych si užila pár dní léta v klidu a bez stresu.

Reklama

Reakce:

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 01.08.18 09:43

Šla bych na ty pohovory, i když bych se musela něco učit. Ono se ti to může hodit jindy. Pokud ta práce za měsíc není 100%. Mě se jednou taky stalo, že mi nabídli práci, docela jsem s tím počítala a nakonec se rozhodli nikoho nepřijmout. Dokud nemám v ruce smlouvu, tak zkouším. Třeba ta další práce, na niž jdeš na pohovor, taky vyjde a budeš si moct vybírat:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 09:49

@Fazulina No právě. Dokud není smlouva, není to jistě. Pokud bych si vybírala, tak bych si asi z časového hlediska vybrala tu domluvenou práci.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 01.08.18 10:04
@Anonymní píše:
Dostala jsem pracovní nabídku, kterou jsem zvažovala. Nakonec jsem ji chtěla přijmout, ale bylo mi řečeno, že nakonec se rozhodli, že nikoho nepřijmou. Teď mám další možnost práce. Jenže nástup je až za měsíc a já nemám nic v ruce. Vim, že ani to není jistota. Mám ještě domluvené nějaké pohovory s nevím, jestli je můžu zrušit. Momentálně je pro mě lepší z časového hlediska ta slíbena práce. Pokud by mi to ale nedopadlo, tak bych byla ráda i za to, kam bych měla jít na pohovor. I když je to časově náročnější. Jde o to, že to nemůžu jen tak zkusit a neřešit. Na pohovor se musím připravit, něco se naučit, jinak tam nemusím ani chodit. Nevím, jak se rozhodnout. Celé léto trávím hledáním práce, pohovorama. Docela ráda bych si užila pár dní léta v klidu a bez stresu.

Chodila bych na pohovory do poslední chvíle před nástupem. Nikdy nevíš co se může stát. Sice když máš práci oficiálně slíbenou a kvůli ní odmítnes jinou a oni te nakonec nevezmou můžeš po té firmě vymáhat odškodné, ale je těžké to prokazovat a soudit se kvuli tomu je blbost. Ale jestli chceš být v klidu a užít si léto tak nikam nechoď. Ono pak i rozhodování mezi nabídkami je složité.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 01.08.18 10:07

Nerušila bych je, jdi to zkusit. Dokud není smlouva, není nic. A můžeš najít i lépe placené místo. Když už něco máš, v o to lepší jsi pozici.

Maui52
Kecalka 495 příspěvků 01.08.18 10:08

A nemůžeš v te slíbené teď říct, ze mas i jinou nabídku, ale rada bys byla u nich,tak jestli uz můžete podepsat smlouvu,ať s tím můžeš počítat? Myslím, ze se moc často nestává, ze pokud jste se dohodli,tak by to zaměstnavatel rušil (pokud se teda jedna o nějakou solidní firmu), spis jsi mela prvně dost smůlu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 10:43

@Maui52 Já jim řekla, že s tím počítám. Oni mi řekli, že už nikoho jiného hledat nebudou. Mám si dojít i k zavodnimu lékaři. Ale prostě ta jistota tam není. Vždycky může přijít někdo, kdo by tu práci zvládl lépe bez zaučení (ještě jsem to nedělala, ale určitě to zvládnu - se zaučením určitě) a nebo někdo známý, komu by taky vyhovovala dobrá pracovní doba. No a někdo, kdo by nastoupil okamzite.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 01.08.18 11:14
@Anonymní píše:
@Maui52 Já jim řekla, že s tím počítám. Oni mi řekli, že už nikoho jiného hledat nebudou. Mám si dojít i k zavodnimu lékaři. Ale prostě ta jistota tam není. Vždycky může přijít někdo, kdo by tu práci zvládl lépe bez zaučení (ještě jsem to nedělala, ale určitě to zvládnu - se zaučením určitě) a nebo někdo známý, komu by taky vyhovovala dobrá pracovní doba. No a někdo, kdo by nastoupil okamzite.

Pouze jednou v životě jsem zažila, že paní slíbili práci, ona dala výpověď a vedení si to rozmyslelo. Myslím, že běžné to úplně není, ale zároveň, proč riskovat. Na mě firma jednou čekala měsíc, smlouvu jsem též neměla, a počkali. Máš to přijetí i mailem, nebo to bylo ústně? Aby se eliminoval komunikační šum. Osobně bych na ty pohovory ještě šla, nebo alespoň na ty, které jsou na lepší pozici, než co jsi teď našla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 11:16

@Lalelale Mám to jen ústně. Intimní první bylo jen ústně. Nenapadlo mě, že se to za pár dní změní. Každopádně ten, kdo mi to nabízel, to nemůže ovlivnit, co rozhodli výše. Tak asi lepší pozice to je, ale pro me časově lepší je to slibene, takže pro me lepší.

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 01.08.18 15:43
@Anonymní píše:

Mě třeba dali k tomu závodnímu lékaři i formulář, který má vyplnit. Ale zní to, jako by s Tebou počítali… Ano, vždy se najde někdo lepší, ale očividně si vybrali tebe a nikdo lepší se nepřihlásil a oni už nikoho nehledají. Jiná věc je, když zruší pracovní místo úplně…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama