Nové zaměstnání, mám se sama ozvat?

Anonymní
31.7.18 13:08

Nové zaměstnání, mám se sama ozvat?

Ahoj,

prosím o názor. Koncem června jsem byla na pohovoru, kde mě přijali. Emailem jsme si ještě potvrdili, že koncem července se ozve a doresime potřebné. Je 31.7., zítra bych měla nastoupit, ale nikdo se neozval. Smlouva nebude připravena - nic o mě neví.

Mám se sama ozvat, ikdyž slibili, že se ozvou sami? Pokud mi někdo slíbí, že se ozve, tak by se měl ozvat… nevím, jestli pak s nim spolupracovat, když na něho není spolehnutí? :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4367
31.7.18 13:11

Tak určitě bych hned zavolala. A podle toho, jaké bude jednání uvidíš, jestli ten nástup za to stojí.
Je možné, že se díky dovoleným „zasunul“ tvůj nástup někam naspod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4706
31.7.18 13:12

určitě zavolej, ať víš, na čem jseš

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Lalelale
31.7.18 13:14

Tak v tomhle případě se určitě ozvi, velmi pravděpodobně na tebe totiž zapomněli. Ihned bych jim zavolala, že máš zítra nastoupit a co se tedy bude dít. Je to trapas, ale nutně to neznamená, že jsou nespolehliví. Mohli to zadat třeba asistentce, ta jela na dovču, zapomněla někomu o tom říct… Uvidíš sama, jak to tam bude první den vypadat. Když to bude blbé, vždycky můžeš ve zkušebce odejít klidně po hodině ;)

  • Citovat
  • Upravit
28
31.7.18 13:15

Dej pak vědět, jak to vše dopadlo :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
403
31.7.18 13:16
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím o názor. Koncem června jsem byla na pohovoru, kde mě přijali. Emailem jsme si ještě potvrdili, že koncem července se ozve a doresime potřebné. Je 31.7., zítra bych měla nastoupit, ale nikdo se neozval. Smlouva nebude připravena - nic o mě neví.

Mám se sama ozvat, ikdyž slibili, že se ozvou sami? Pokud mi někdo slíbí, že se ozve, tak by se měl ozvat… nevím, jestli pak s nim spolupracovat, když na něho není spolehnutí? :nevim:

Já bych se ozvala a dávno, dnes je celkem pozdě, když máš zítra nastoupit. Asi tam zítra nastoupíš a smlouvu s tebou dořeší…zaráží mě, nic to tobě neví? Musela jsi vyplnit nějaký dotazník nebo ti ho dají teprve zítra k vyplnění. Snad je ta firma solidní a zítra ti neřeknou, že mají někoho jinýho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101928
31.7.18 13:18
@maluvka píše:
Já bych se ozvala a dávno, dnes je celkem pozdě, když máš zítra nastoupit. Asi tam zítra nastoupíš a smlouvu s tebou dořeší…zaráží mě, nic to tobě neví? Musela jsi vyplnit nějaký dotazník nebo ti ho dají teprve zítra k vyplnění. Snad je ta firma solidní a zítra ti neřeknou, že mají někoho jinýho.

Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
31.7.18 13:19

No samozřejmě - volejte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3198
31.7.18 13:19

určitě tam zavolej, sice to nevrhá moc dobré světlo na tu firmu, ale vždycky je to o lidech. Třeba si jen špatně předali informace, to se prostě stane, zvlášť v době dovolených. A když to tam bude špatné, tak skončíš ve zkušebce :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3198
31.7.18 13:21
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.

tak já třeba nezažila ani ve velké ani v malé firmě, že by se smlouva řešila až v den nástupu. Většinou jí musí podepsat jednatel nebo nějaký ředitel a proto se připraví v předstihu, aby v den nástupu byla připravena pro zaměstnance a on si ji mohl převzít…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hanka1
31.7.18 13:22
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.

Taky jsem nastupovala a vse se resilo smluvne az v den nastupu.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
31.7.18 13:22

dekuji za nazory :kytka: ozvu se Vam,jak to dopadlo

zakl.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
31.7.18 13:31

@Jitul.kaaa9 prave, ja nabizela sve udaje ihned,ale odepsala mi,ze to nechame na ten cervenec… je to firma cca 50 zamestnancu…

praci chci delat, ikdyz v ni nemam praxi, je to prace na 1/2 uvazek, mozny obcasny home office, nedaleko od bydliste, plat super.

vsechno to vypada super,ale to s tim nastupem me porad zarazi :think: :(

  • Citovat
  • Upravit
3198
31.7.18 13:37
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 prave, ja nabizela sve udaje ihned,ale odepsala mi,ze to nechame na ten cervenec… je to firma cca 50 zamestnancu…

praci chci delat, ikdyz v ni nemam praxi, je to prace na 1/2 uvazek, mozny obcasny home office, nedaleko od bydliste, plat super.

vsechno to vypada super,ale to s tim nastupem me porad zarazi :think: :(

fakt se mohla stát jen někde chyba v předání informací. Já bych je hned nezatracovala. Nebo třeba paní odchází a náhradě nepředala info, těch pozitivních variant je spousta ;) no a nebo je to firma naprd, to poznáš. Tak pak napiš jak to dopadlo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10651
31.7.18 13:39
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.

Pozdě je to už jen kvůli zdravotní prohlídce, která musí být že zákona provedena před nástupem do zaměstnání. Bez prohlídky nesmí zaměstnavatel nikoho zaměstnat. IP po tom celkem jde a jsou za to velké pokuty. Už jen pro to to z mého pohledu vypadá divně. Samozřejmě chyba se může stát, ale je pak otázka, zda tam mají takový pořádek ve všem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat