Nové zaměstnání, mám se sama ozvat?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Tak určitě bych hned zavolala. A podle toho, jaké bude jednání uvidíš, jestli ten nástup za to stojí.
Je možné, že se díky dovoleným „zasunul“ tvůj nástup někam naspod.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak v tomhle případě se určitě ozvi, velmi pravděpodobně na tebe totiž zapomněli. Ihned bych jim zavolala, že máš zítra nastoupit a co se tedy bude dít. Je to trapas, ale nutně to neznamená, že jsou nespolehliví. Mohli to zadat třeba asistentce, ta jela na dovču, zapomněla někomu o tom říct… Uvidíš sama, jak to tam bude první den vypadat. Když to bude blbé, vždycky můžeš ve zkušebce odejít klidně po hodině ![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o názor. Koncem června jsem byla na pohovoru, kde mě přijali. Emailem jsme si ještě potvrdili, že koncem července se ozve a doresime potřebné. Je 31.7., zítra bych měla nastoupit, ale nikdo se neozval. Smlouva nebude připravena - nic o mě neví.
Mám se sama ozvat, ikdyž slibili, že se ozvou sami? Pokud mi někdo slíbí, že se ozve, tak by se měl ozvat… nevím, jestli pak s nim spolupracovat, když na něho není spolehnutí?
Já bych se ozvala a dávno, dnes je celkem pozdě, když máš zítra nastoupit. Asi tam zítra nastoupíš a smlouvu s tebou dořeší…zaráží mě, nic to tobě neví? Musela jsi vyplnit nějaký dotazník nebo ti ho dají teprve zítra k vyplnění. Snad je ta firma solidní a zítra ti neřeknou, že mají někoho jinýho.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@maluvka píše:
Já bych se ozvala a dávno, dnes je celkem pozdě, když máš zítra nastoupit. Asi tam zítra nastoupíš a smlouvu s tebou dořeší…zaráží mě, nic to tobě neví? Musela jsi vyplnit nějaký dotazník nebo ti ho dají teprve zítra k vyplnění. Snad je ta firma solidní a zítra ti neřeknou, že mají někoho jinýho.
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
určitě tam zavolej, sice to nevrhá moc dobré světlo na tu firmu, ale vždycky je to o lidech. Třeba si jen špatně předali informace, to se prostě stane, zvlášť v době dovolených. A když to tam bude špatné, tak skončíš ve zkušebce ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.
tak já třeba nezažila ani ve velké ani v malé firmě, že by se smlouva řešila až v den nástupu. Většinou jí musí podepsat jednatel nebo nějaký ředitel a proto se připraví v předstihu, aby v den nástupu byla připravena pro zaměstnance a on si ji mohl převzít…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.
Taky jsem nastupovala a vse se resilo smluvne az v den nastupu.
- Citovat
- Upravit
@Jitul.kaaa9 prave, ja nabizela sve udaje ihned,ale odepsala mi,ze to nechame na ten cervenec… je to firma cca 50 zamestnancu…
praci chci delat, ikdyz v ni nemam praxi, je to prace na 1/2 uvazek, mozny obcasny home office, nedaleko od bydliste, plat super.
vsechno to vypada super,ale to s tim nastupem me porad zarazi
![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 prave, ja nabizela sve udaje ihned,ale odepsala mi,ze to nechame na ten cervenec… je to firma cca 50 zamestnancu…praci chci delat, ikdyz v ni nemam praxi, je to prace na 1/2 uvazek, mozny obcasny home office, nedaleko od bydliste, plat super.
vsechno to vypada super,ale to s tim nastupem me porad zarazi![]()
fakt se mohla stát jen někde chyba v předání informací. Já bych je hned nezatracovala. Nebo třeba paní odchází a náhradě nepředala info, těch pozitivních variant je spousta
no a nebo je to firma naprd, to poznáš. Tak pak napiš jak to dopadlo
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Proč by bylo pozdě, když jsem nastupovala do práce, tak se taky smlouva řešila ten první den a to i ve velkých firmách.
Pozdě je to už jen kvůli zdravotní prohlídce, která musí být že zákona provedena před nástupem do zaměstnání. Bez prohlídky nesmí zaměstnavatel nikoho zaměstnat. IP po tom celkem jde a jsou za to velké pokuty. Už jen pro to to z mého pohledu vypadá divně. Samozřejmě chyba se může stát, ale je pak otázka, zda tam mají takový pořádek ve všem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj,
prosím o názor. Koncem června jsem byla na pohovoru, kde mě přijali. Emailem jsme si ještě potvrdili, že koncem července se ozve a doresime potřebné. Je 31.7., zítra bych měla nastoupit, ale nikdo se neozval. Smlouva nebude připravena - nic o mě neví.
Mám se sama ozvat, ikdyž slibili, že se ozvou sami? Pokud mi někdo slíbí, že se ozve, tak by se měl ozvat… nevím, jestli pak s nim spolupracovat, když na něho není spolehnutí?