Reklama

CV, životopis - kontakty na HR, personálky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jsemvakci
Povídálka 28 příspěvků 30.07.18 14:52
CV, životopis - kontakty na HR, personálky

Ahoj všem!

Je tu prosím nějaká dobrá duše z personálního, HR, head hunterů, která by mě - téměř „absolventovi“ (dodělávám si dálkově Ing.) pouze s pětiletou praxí v jedné firmě pomohla s korekturou životopisu? Ráda bych našla juniorskou pozici v projektovém řízení, manažerskou pozici.

Dále bych Vás chtěla požádat o pomoc s kontakty na HR, či personální agentury. Zatím mám dobré reference na Reed recruitment, která prý doporučuje opravdu pěkné nabídky, nebo Good Call, mBlue Czech či předvyber. cz, které jsou prý také dobré, ovšem jejich zájem o klienta asi není tak intenzivní jako u první personální agentury.

Je tu prosím někdo, kdo by mi pomohl se CV? Jaké jsou vaše zkušenosti s personálkami? Budu vděčná za jakoukoli recenzi :-)

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 30.07.18 15:29

@Jsemvakci máte s projektovym řízení nějaké zkušenosti? A v jaké oblasti projekty hledáte? S personálními agenturami je to takové, že jim jde především o to člověka někam prodat. U menších se mi stalo, že i kdyz jsem jim řekla přesně svoje požadavky přesto mě posílali na pohovory o které jsem neměla zájem. Nejlepší je si práci najít sám, tak tu danou firmu máte možnost poznat nejlépe.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 30.07.18 15:30
@Jsemvakci píše:
Ahoj všem!

Je tu prosím nějaká dobrá duše z personálního, HR, head hunterů, která by mě - téměř „absolventovi“ (dodělávám si dálkově Ing.) pouze s pětiletou praxí v jedné firmě pomohla s korekturou životopisu? Ráda bych našla juniorskou pozici v projektovém řízení, manažerskou pozici.

Dále bych Vás chtěla požádat o pomoc s kontakty na HR, či personální agentury. Zatím mám dobré reference na Reed recruitment, která prý doporučuje opravdu pěkné nabídky, nebo Good Call, mBlue Czech či předvyber. cz, které jsou prý také dobré, ovšem jejich zájem o klienta asi není tak intenzivní jako u první personální agentury.

Je tu prosím někdo, kdo by mi pomohl se CV? Jaké jsou vaše zkušenosti s personálkami? Budu vděčná za jakoukoli recenzi :-)

když máš takový nick, tak se neptej tady a oslov je rovnou. :mrgreen:

lea79
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 30.07.18 15:39

@Jsemvakci Tak nevím, pokud hledáš práci v PM a potřebuješ poradit se CV, tak je něco špatně. :think:

Ale k věci. Je praxe z oboru nebo jsi se rozhodla, že jeee budu dělat PM, tam jsou prachy, hurá, přijdu na pohovor s mokrým diplomem a jupí dejte mi 50k. Myslím to vážně, viděla jsem to dost často. Pokud jsi pracovala při škole a máš relevantní praxi, tak by jsi neměla mít problém.

Co se týká personálek, lepší je hledat přímo u konkrétních zaměstnavatelů. Tzn. vyber si firmy, které se Ti líbí a projdi jejich nabídky práce. Už zde projevíš aktivitu a zájem o danou firmu. Jako jsou dobré i špatné personálky, ale je to vždy o lidech. Takže můžeš mít dobrou personálku, ale zrovna narazíš na blbého člověka. Ovšem nic Ti nebrání CV do personálek poslat.

Jsemvakci
Povídálka 28 příspěvků 30.07.18 15:53
@janickaIII píše:
@Jsemvakci máte s projektovym řízení nějaké zkušenosti? A v jaké oblasti projekty hledáte? S personálními agenturami je to takové, že jim jde především o to člověka někam prodat. U menších se mi stalo, že i kdyz jsem jim řekla přesně svoje požadavky přesto mě posílali na pohovory o které jsem neměla zájem. Nejlepší je si práci najít sám, tak tu danou firmu máte možnost poznat nejlépe.

S projektovým řízením praxi nemám, ovšem v marketingu mám praxi pět let a ráda bych se v této oblasti dále vyvíjela, proto hledám především juniorské pozice, kde více méně zaučují. Současně se školou jsem pracovala na full time. Máš prosím kontakt na dané personálky? Samozřejmě svoje CV posílám sama na konkrétní pozice.

Obecně nejsem proti i změnit obor, nejsem vyhraněná a rychle a ráda se učím. Nezastírám, že hledám ve větších vodách, ale v dnešní době snad není na škodu si trochu věřit.

Jsemvakci
Povídálka 28 příspěvků 30.07.18 15:54
@Burj Chalifa píše:
když máš takový nick, tak se neptej tady a oslov je rovnou. :mrgreen:
:palec: Jojo, sama je oslovuji :-)

Jsemvakci
Povídálka 28 příspěvků 30.07.18 16:02
@lea79 píše:
@Jsemvakci Tak nevím, pokud hledáš práci v PM a potřebuješ poradit se CV, tak je něco špatně. :think:

Ale k věci. Je praxe z oboru nebo jsi se rozhodla, že jeee budu dělat PM, tam jsou prachy, hurá, přijdu na pohovor s mokrým diplomem a jupí dejte mi 50k. Myslím to vážně, viděla jsem to dost často. Pokud jsi pracovala při škole a máš relevantní praxi, tak by jsi neměla mít problém.

Co se týká personálek, lepší je hledat přímo u konkrétních zaměstnavatelů. Tzn. vyber si firmy, které se Ti líbí a projdi jejich nabídky práce. Už zde projevíš aktivitu a zájem o danou firmu. Jako jsou dobré i špatné personálky, ale je to vždy o lidech. Takže můžeš mít dobrou personálku, ale zrovna narazíš na blbého člověka. Ovšem nic Ti nebrání CV do personálek poslat.

Myslíš, že když „potřebuji“ poradit s CV, tak je to hned proto, že ho neumím sestavit? Zřejmě jsem to špatně formulovala :) Z praxe vím, že víc očí víc vidí a ráda získám více pohledů na věc. Personalisti vědí, jak to chodí, vědí co zaujme a je právě in. Životopis sestavený mám, jde mi o pohled z druhé strany.

Děkuji za názor, je to přesně tak, jak píšeš. Při studiu jsem získala pětiletou praxi v marketingovém oboru, ráda bych se posunula v karierním žebříčků výš. Za názor na personálky děkuji, pakliže bys věděla o lepších s pěknými recenzemi, budu ráda za kontakt. Třeba formou SZ.

Děkuji za názor. :hug:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 30.07.18 20:01
@Jsemvakci píše:
Máš prosím kontakt na dané personálky?

Většina těchto personálek má web, tak bude email. Většina taky bude na LinkedIn, oslovit je můžeš i tam.

Přijde mi divné se tady na takovéto dotazy ptát, když chceš dělat co chceš dělat :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama