Slovensko platnost testu PCR

37052
19.8.21 10:05

Slovensko platnost testu PCR

Na slovensku je pro některé aktivity potřeba PCR test, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, jak dlouho je platný - nevíte někdo?

Pro vstup na Slovensko jen očkování (jinak izolace), děti do 12 let dle rodičů - tudíž nemusí mít ani test, pokud jsem to dobře pochopila.
Ale pak třeba na bazén, restauraci???

Nechám testy raději udělat při odjezdu, ale jak dlouho nám vydrží?

a co do veřejné dopravy je třeba test, nebo stačí respirátor?

jo a stačí na slovensko certifikát v tečce, nebo nutné vytisknout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32539
19.8.21 10:07
@Pudloslava píše:
Na slovensku je pro některé aktivity potřeba PCR test, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, jak dlouho je platný - nevíte někdo?

Pro vstup na Slovensko jen očkování (jinak izolace), děti do 12 let dle rodičů - tudíž nemusí mít ani test, pokud jsem to dobře pochopila.
Ale pak třeba na bazén, restauraci???

Nechám testy raději udělat při odjezdu, ale jak dlouho nám vydrží?

a co do veřejné dopravy je třeba test, nebo stačí respirátor?

jo a stačí na slovensko certifikát v tečce, nebo nutné vytisknout?

tak ty vstupy jsou totéž, co vstup na Slovensko, ne? Takže pokud jste očkovaní, neřešila bych. A vždy prý je lepší papír do zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
19.8.21 10:22

Co vím, tak na Slovensku děti do 12 let nepotřebuji nic, tam tu věkovou hranici mají vyšší než u nás. Jinak test klidně udělej, má platnost stejně jako u nás. A ty certifikáty je lepší mít vytištěné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32539
19.8.21 10:32

Oni ted mají různé podmínky v různých oblastech, tohle může být fajn nápověda
https://automat.gov.sk/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37052
19.8.21 10:33
@vokishka píše:
tak ty vstupy jsou totéž, co vstup na Slovensko, ne? Takže pokud jste očkovaní, neřešila bych. A vždy prý je lepší papír do zahraničí.

no to právě nikde nestojí černé na bílém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37052
19.8.21 10:33
@vokishka píše:
Oni ted mají různé podmínky v různých oblastech, tohle může být fajn nápověda
https://automat.gov.sk/

bohužel není, tohle mám prostudované

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32539
19.8.21 10:35
@Pudloslava píše:
no to právě nikde nestojí černé na bílém

vždyt třeba inisterstvo má psané, že do mhd jen respirátory, nic jiného, žádné testy. A nechce se mi moc věřit, že by slovenské ministerstvo nemělo podmínky pro pohyb lidí na SLovensku, jak to tam ti lidi teda dělají, čím se řídí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
19.8.21 10:40

Byli jsme na Slovensku skoro celý červenec a pokud jsou rodiče plně očkovaní, děti do 12 let jsou v režimu rodičů. Tedy nepotřebují nic nikam. Máme holky 8 a 11 let a neměly ani test před odjezdem, protože nám slovenští kamarádi řekli, že nemusí. Byli jsme hodněkrát v akvaparku, restauraci, na lanovce, v muzeu a všude stačí očkování rodičů, děti berou automaticky k nim ;) Jen jsme je pak museli nechat otestovat po příjezdu do ČR ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32539
19.8.21 10:41

https://korona.gov.sk/
tady taky něco může být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37052
19.8.21 10:56
@vokishka píše:
vždyt třeba inisterstvo má psané, že do mhd jen respirátory, nic jiného, žádné testy. A nechce se mi moc věřit, že by slovenské ministerstvo nemělo podmínky pro pohyb lidí na SLovensku, jak to tam ti lidi teda dělají, čím se řídí.

jo to asi mají, ale není to přehledné a já popravdě sáhodlouhé texty moc studovat nechci, víš, jak zmatené je to u nás.
To se raděj zeptám, třeba to někdo prostudoval nedávno, nebo volal na ambasádu kvůli tomutéž.

Na tom covid automatu například platnost PCR testů nikde uvedená není, ani podmínky pohybu dětí do 12 let - to jen ve vztahu ke vstupu do země.
a trochu podrobněji tam zjistíš jen opatření pro ty stupně, co zrovna jsou - tedy pokud by se to příští týden zase zhoršilo, budou nová pravidla pro mě překvápkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37052
19.8.21 10:57
@Aliik píše:
Byli jsme na Slovensku skoro celý červenec a pokud jsou rodiče plně očkovaní, děti do 12 let jsou v režimu rodičů. Tedy nepotřebují nic nikam. Máme holky 8 a 11 let a neměly ani test před odjezdem, protože nám slovenští kamarádi řekli, že nemusí. Byli jsme hodněkrát v akvaparku, restauraci, na lanovce, v muzeu a všude stačí očkování rodičů, děti berou automaticky k nim ;) Jen jsme je pak museli nechat otestovat po příjezdu do ČR ;)

super, moc díky. docela úleva
pravidla se od července zpřísnila, ale snad jen to, že děti nad 12 jsou jako dospělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
19.8.21 11:34

@Pudloslava Jojo, byla to tam pohoda (a byli jsme tam i po tom zpřísnění v půli července). Pak v Čechách nás překvapilo, že test dětí musí být i na vesnické koupaliště, kde je 20 lidí, když jsme na Slovensku fungovali v mnohem větším davu bez čehokoli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32539
19.8.21 12:15
@Aliik píše:
@Pudloslava Jojo, byla to tam pohoda (a byli jsme tam i po tom zpřísnění v půli července). Pak v Čechách nás překvapilo, že test dětí musí být i na vesnické koupaliště, kde je 20 lidí, když jsme na Slovensku fungovali v mnohem větším davu bez čehokoli :lol:

Jenomže oni zprisnovali v srpnu 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat