Šly byste do práce? Dítě 2 roky

627
21.5.17 15:00

Šly byste do práce? Dite 2 roky

Holky. Dcera měla v dubnu 2 roky. Dostala jsem nabídku jít do práce.. Od 1.6. 8-12 hlídal by manžel, občas babička. Od září by měla jít dcera do školky. Musím se dneska rozhodnout.. Na jednu stranu mě to laka.. Pak si říkám jestli není dcera ještě malá.. Je to na měsíc. A pak od září taky 8-12.

Názory. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.5.17 15:05

@Moniulik Šla bych a kdyby byly nějaké větší problémy, tak bych to zase zrušila (to se přece dá vždy). Znám maminky, které mají plný a dítě celé dny v jeslích, někdy to prostě jinak nejde. Poloviční úvazky u nás moc nejsou, takže je to opravdu super nabídka. A navíc i když potom bude chodit do školky, bude zřejmě často nemocná atd…tedy využila bych té možnosti. Aspoň odpadne ten velký problém, jak se po mateřské opět začlenit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
8558
21.5.17 15:07

@Moniulik : tak záleží na dceři, jak moc je mamánek ;-). Záleží také na práci, jak moc se Ti líbí, jaké jsou pracovní možnosti u Vás, jestli by se podobná nabídka opakovala za rok. Jak si vyřešíte hlídání při příp. nemoci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70096
21.5.17 15:09

@Moniulik Jestli to chápu správně, tak by to bylo teď na červen, pak prázdniny doma a pak zas od září a jen na dopoledne? Pak bych šla, kor když stejně plánuješ od září školku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
21.5.17 15:12

Sla bych, nevahala bych ani minutu. Sama chodim do prace a 4 hodiny denne je skvely uvazek na zacatek. Rozhodne lepsi ve 2 letech na 4 hodiny denne, nez pak ve 3 na plny uvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 15:16

Ja bych nesla, děti půjdou do školky az ve čtyřech letech. Nechci přijít o tahle léta s nimi. Ale tohle mame každá jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
21.5.17 15:19
@j.a.n.i1 píše:
@Moniulik Jestli to chápu správně, tak by to bylo teď na červen, pak prázdniny doma a pak zas od září a jen na dopoledne? Pak bych šla, kor když stejně plánuješ od září školku…

Jj přesně tak.. :) červen, prázdniny volné a zase poloviční a to už by měla být ve školce.. Ano láká mě to opravdu.. Zas mám strach, jak tu někdo píše, ze přijdu o dětství malé. Pak si řeknu ve 12 jsem doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70096
21.5.17 15:21

@Moniulik Klid, nepřijdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
21.5.17 15:27
@Moniulik píše:
Holky. Dcera měla v dubnu 2 roky. Dostala jsem nabídku jít do práce.. Od 1.6. 8-12 hlídal by manžel, občas babička. Od září by měla jít dcera do školky. Musím se dneska rozhodnout.. Na jednu stranu mě to laka.. Pak si říkám jestli není dcera ještě malá.. Je to na měsíc. A pak od září taky 8-12.Názory. Dekuji

Je malá a nešla bych.
Tedy, též jsem měla velmi lákavou nabídku už tehdy jít učit na VŠ, ale pak jsem se na dceru podívala a nelituji odmítnutí. Dodnes nelituji. Práci jsem pak stejně dostala později. Pracovních nabídek si ještě v životě užiješ… Ale dětství svého vlastního děcka ne. Vydělané peníze stejně rozfrcáš a na budování kariéry nějaká nabídnutá čtyřhodinovka nevypadá.
A zpětně - bych dceru dala do školky až někdy ve 4 letech.

• Citovat
  • Upravit
26202
21.5.17 15:30

Já bych šla. Je to super nabídka, jen na dopo.
Dítě si užiješ a ještě neztratíš kontakt s oborem. Mně to připadá super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
21.5.17 15:32

Vzdyt stejne dcera bude od zari ve skolce, tak co jinak budes delat? co resis, budes v praci dopoledne, kdyz bude dite ve skolce, to se o nic nepripravis. Neco jineho by byl plny uvazek, ale tohle je v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
21.5.17 15:32
@Bábrdl píše:
Já bych šla. Je to super nabídka, jen na dopo.
Dítě si užiješ a ještě neztratíš kontakt s oborem. Mně to připadá super.

Kde psala, že je práce z oboru a že je super?

• Citovat
  • Upravit
47778
21.5.17 15:33

Jsem tak u nejmladsiho sla, kdyz mi sami zavolali, ze skolky, ze potrebuji pomoct, jestli muzu okamzite nastoupit i kdyz slo jen o dlouhodobou brigadu/zastup za nemocnou. Maly mel presne 2r. Me to nakoplo, namotivovalo, protoze uz jsem byla doma 6,5r. uz jsem potrebovala i se jinak angazovat, takze jsem po prilezitosti hned skocila a nakonec se ukazalo, ze jsem se rozhodla dobre, protoze jak jsem tam skoncila, mi to pomohlo najit praci hned vedle, zas si pro me prisla vedle ze skoly az domu, tim padem nezustat nekde viset na UP se trema deckama a litovat se, co bude. A mam praci na vesnici, hned u baraku. V praci jsem, kdyz decka ve skolce. Pro me vyhra, protoze jsem nezustala nesamostatna, coz bych hrozne zle nesla. Odpoledne jsme s deckama dost. Skolacku vidim i behem dne chvilkama.
Takze, kdyz uz citis, ze chces zase pracovat bez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
21.5.17 15:35
@Moniulik píše:
Jj přesně tak.. :) červen, prázdniny volné a zase poloviční a to už by měla být ve školce.. Ano láká mě to opravdu.. Zas mám strach, jak tu někdo píše, ze přijdu o dětství malé. Pak si řeknu ve 12 jsem doma..

A co dopoledne delate s dcerkou, kdyz jsi doma? Protoze ja osobne bych prisla o prevleceni ditete z pyzama, chystani snidane, snidani, uklizeni po snidani, pak svaca, vareni obeda, obedvani, uklizeni po obede a ulozeni ke spanku po obede. Vic za dopoledne od 8 do 12 jaksi nestiham, kdyz jsou deti doma. Naopak, kdyz jsou ve skolce a ja v praci, odpada obed a chystani kolem, vyzvedavam az po spani v 14:00, kdy jsou deti najedene, vyspale a jsme az do vecera venku, na hristi, na vylete. Me totiz deti od 12-14 spi i doma a kdyz je vyzvedavam po obede, stejne s nimi musim bezet domu (a to doslova, pac mi usinaji za pochodu), aby se vyspaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26202
21.5.17 15:41
@Inaris píše:
Kde psala, že je práce z oboru a že je super?

Super mi přijde, že je to poloviční úvazek. Těch je jako šafránu.
Vzhledem k tomu popisu se zdá, že jde o práci ve školství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama