Opožděný vývoj nebo nějaká porucha?

Anonymní
20.5.17 14:12

Opozdeny vyvoj nebo nějaka porucha

Ahojky, synek bude Mít 2,5 a mam obavy, že je něco v nepořádku. Jsme objednání na neurologii v červenci. Tak bych ráda našla něco tady, kdo byl v podobne situaci.
Maly cvičil vojtovku, chodit začal AZ v 18 měsících! Slabe po roce sme byli na kontrole na neurologii kde nám bylo řečeno, je v pořádku, je to takový medvídek -myšleno ze ma na vše čas.
Jeho chůze je oproti vrstevnikum nejista. Doma beha, ale venku Jak je nejisty terén, přechod z trávy na chodník, zpomalí a opatrnější naslapuje. Pak zas pokračuje v pořádku dal. Neumí sám jist lzickou, nemá ani snahu. I když poslední dny, když má náladu zkusí párkrát. Ale moc mu to nejde. Nočník je taky tabu, mluvení zadne. Pár slov jako mama, ham, papa, mňam…oblečení, vyslece si ponožky, někdy tepláky a boty.
Jinak je bystrý, listujeme v oblibenych knihách. Začal skládat drevne puzzle, občas tvary do hrnce.na povely celkem reaguje Dobře. Jsem z toho dost zmatena, nešťastna. Lidi kolem dokážou byt zly…
Omnouvám se za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.5.17 14:26

Ti nevim, podle popisu mam obe deti opozdene, ale neresim, starsi byly 4roky a vse dohnala, mladsi rok a půl a nerekne ani slovo. Vsemu rozumi, ale mluvit nebude. Az to bude potrebovat, tak zacne. Preji klid a cizi nazory si neber tak osobne. At vse dobre dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 14:29

Řekla bych že se to všechno srovná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
20.5.17 14:30
@Anonymní píše:
Ahojky, synek bude Mít 2,5 a mam obavy, že je něco v nepořádku. Jsme objednání na neurologii v červenci. Tak bych ráda našla něco tady, kdo byl v podobne situaci.
Maly cvičil vojtovku, chodit začal AZ v 18 měsících! Slabe po roce sme byli na kontrole na neurologii kde nám bylo řečeno, je v pořádku, je to takový medvídek -myšleno ze ma na vše čas.
Jeho chůze je oproti vrstevnikum nejista. Doma beha, ale venku Jak je nejisty terén, přechod z trávy na chodník, zpomalí a opatrnější naslapuje. Pak zas pokračuje v pořádku dal. Neumí sám jist lzickou, nemá ani snahu. I když poslední dny, když má náladu zkusí párkrát. Ale moc mu to nejde. Nočník je taky tabu, mluvení zadne. Pár slov jako mama, ham, papa, mňam…oblečení, vyslece si ponožky, někdy tepláky a boty.
Jinak je bystrý, listujeme v oblibenych knihách. Začal skládat drevne puzzle, občas tvary do hrnce.na povely celkem reaguje Dobře. Jsem z toho dost zmatena, nešťastna. Lidi kolem dokážou byt zly…
Omnouvám se za anonym.

To nezní nijak dramaticky. Třeba je fakt jen pomalejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
20.5.17 14:32

Mám doma to samý, syn má 2 roky a 3 měsíce. Sedl si poprvé v roce, chodit začal v 18 měsících, nechce mluvit, sám jíst taky nechce, navíc, je to teprve krátce, kdy začal ve stravě tolerovat malé kousky aniž by se u toho začal dávit a vše vyzvracel. Podle primářky na neurologii, kam nás naše pediatrička poslala, byl naprosto v pořádku a podle ní se nemá násilně dítě cpát do tabulek a každé dítě má zkrátka svůj čas. Hlavní je, aby se vyvíjelo a dělalo pokroky. Náš syn je jinak velice bystrý, všemu rozumí, ukazuje zvířátka v knížkách, ukazuje části těla, dokáže přinést, odnést uklidit… Jen prostě nemluví a trápíme se s tím jídlem, i když tam jsou taky pokroky.

Jsou dny, kdy mě to trápí, protože starší dcera byla ve všem naopak kupředu, takže vím, jak daleko už dcera byla, vím, jaký je to pocit, kdy okolí obdivuje, jak vám dítě brzy krásně mluví. Teď si to užívám z té druhé strany. Obávám se trochu nástupu do práce (to budou synovi 2 roky 6 měsíců), asi ho dáme do soukromé, aby měl individuální přístup a lepší péči (víc se tam s dětmi zabývají a my máme problémy s tím jídlem, ale třeba se to srovná) a jen na dopoledne. Někdy mám pocit, že se se mnou už doma nudí a dopoledne mezi dětmi v kolektivu by mu prospělo. Uvidíme. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 14:58

@Pinkie
Presne taky mám starší dcerku a ta byla pravý opak. V roce krasne mluvila, jedla a spousta dalšího. Proto je to možná složitější. Strašné v tom doufám, ze je opravdu jen zpomaleny a časem se vyrovná vrstevnikum.
Dekuji moc za podporu

• Nahlásit
  • Citovat
20.5.17 15:05

Ahoj, pokud rozumí co mu říkáš, a sociální chování ma v pořádku, tak bych se tim moc netrapila ;) řekla bych ze vse dožene :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 15:20

Mám dva kluky. První je hodně šikovný a druhý je pomalý až hrůza. Brzy mu budou 3 roky a můžu říct, že od 2,5 roku udělal velký pokrok. Na jednu stranu je šikovný - od 2 let je přes den bez plen - půl roku jsme to trénovali, umí se celý svléknout, umí se najíst. Ale všechno dělá jen když on sám uzná za vhodné. V reálu to vypadá občas tak, že se ho zeptám, jestli nepotřebuje čůrat, on se rozječí, že ne a jak ječí, tak to pustí. Najíst se umí i příborem, ale převážně jí rukama a můžu ho pak kompletně převléct a vykoupat, protože má jídlo i ve vlasech a svléká se jen tehdy, když ho obléknu a on nechce. Občas ho 5× obléknu a on se 5× svlékne…
Nemluví a on teda dlouho nerozuměl, teď už jen nemluví a neposlouchá. Teda on mluví, ale dorozumívá se pomocí skřeků a citoslovcí - např. já m-m-m ne = není mi zima. Celkem používá ke komunikaci 50 výrazů.
Od září jde do školky, tak jsem na to zvědavá, jak se podaří. On je i vzteklý a agresivní a ve skupině dětí nezvládá fungovat, protože má hodně podnětů a nechytá se.
No a pak neposlušnost - např. skáče pod auto, utíká, nechce chodit za ruku a to to trénujeme 1,5 roku a stejně to nemá efekt.
Na jednu stranu mi přijde v pohodě a šikovný, a pak potkáme vrstevníky a vidím, že to není takové, jaké by to mělo být.
Motoricky to taky není na 100%. Pořád hodně padá, nejde mu šlapat na kole, nedrží moc balanc. Ve 2,5 letech byl schopný na 100 metrech 5× upadnout. Puzzle mu nejdou a vkladačky pochopil tak před měsícem, nekreslí…
Podle naší doktorky je silná osobnost a logopedka je z něj taky občas dost v šoku a i se mnou řešila, že je osobnost a jak se s ním dá fungovat. Já to teda začala řešit ve 2 letech, protože nerozuměl. Za měsíc nás čeká psycholog.
Na tvém místě bych vyčkala do 3 let a pak uvidíš, co vám řekne doktorka na tříleté.

• Nahlásit
  • Citovat
8821
20.5.17 16:15

Mne to prijde v poradku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
20.5.17 17:01

Přijde mi t ok, náš prostřední byl to samý. chůze taky v 18m, ale nevojtili jsme, na neurologii jsme byli ve 20m, a dostal „diagnozu“ líné dítě, plíny měl do 2 a třičtvrtě, do 2 let neřekl ani slovo, ve 2 letech první slovo bú při pohledu na krávu, trochu začal víc slov ve 2,5, spojovat slova ve 2 a třičtvrtě asi. ted má 5 a čtvrt, jako je pořád spíš línější, preferuje klidnou zábauv před pohybem, do 3,5 let odmítal ujít víc jak 1km za den, prostě ne, pak se to zlomilo, a d tý doby chodí celkem normálně, zrovna teď jsme se vrátili z 12km procházky, a ušel to. je to normální zdravej kluk. jako občas přemýšlím, jestli nemá nějakou lehčí dysfázii, v řeči plete rody, a vůbec ty věty skládá dost svérázně, a je takovej pomalej, trvá mu, než pochopí, do poradny jdeme v létě, ale beru ho takovýho, ajkej je, pro mě normální dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 20:34

Jojo. Dcera začala chodit v 19ti měsících. Vojtily jsme od sedmi měsíců. Byla slabě hypotonická. Když nás rehabka propouštěla tak mi řekla, že si myslela, že začne chodit mnohem později… Teď už chodí celkem hezky, i když nerovnosti moc nezvládá a schody bez držení zatím nevyjde. Byla jsem s malou v 18. měsíci a ve dvou letech u psycholožky. Má mírně nerovnoměrný vývoj. Některé oblasti měla na svůj věk, někde cca půl roční opoždění, ale každopádně vyloučila jakékoli poruchy… Už jsem si docela zvykla, že je dcera jiná než vrstevníci. Nicméně nezastírám, že přímá konfrontace mě občas rozhodí. Sama se taky nenají, celkově moc nejí, kousat začala až nedávno. Pořád třeba není schopná jíst obědy co jíme my. Odmítá pít z čehokoli jiného než z láhve z dudlíkem, pije jen teplou vodu. Pokojovou teplotu mi nevypije. A může před tím celý den nepít a stejně nezkusí učící hrneček ani chladnější vodu. Nočník začala teďka akceptovat. Ale musím jí vysazovat, sama si neřekne. Slova opakuje a nějaké slovíčka již říká. Věty ne. Ale povídá mi jen doma nebo u babičky. U doktorky nebo i u té psycholožky neřekla ani slovo. Umí si vysvléct ponožky, kalhoty, tričko s dlouhým rukávem, overall. S oblékáním je to bída. Spíš mi jen pomáhá…
Takže myslím, že máš doma podobný exemplář. Naše děti se hold nevejdou do tabulek, ale jinak jsou úplně OK. Anonymní 3

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.5.17 21:32

Holky Děkuji moc za příspěvky, ulevilo se mě. Taky doufám, ze je to jen lenost. Samozrejmne ho beru a mam strašné rada takový jaky je. Jen ty obavy tam proste sou. Jsem zvedava, co nám řekne dr v tom červenci.
Snad to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
11922
21.5.17 21:37

Neboj, urcite je v poradku. Rozhodne ho motivuj, aby se sam ucil jist, je to dobre i kvuli rozvoji jemne motoriky. A s tou chuzi, muzes treba zkusit nejake cviceni batolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.17 07:30

Syn má dg autismus a podobné obavy jako zakladatelka jsem mela cca od jeho 15 měsíců. Tim nechci samozřejmě strašit. Jen když jsem poprvé řekla moje obavy pediatricce, ta mi na to řekla, že mateřský instinkt je strašně silna věc a pokud se mamince něco nezdá, většinou se to bohužel potvrdí. Já jsem chvílema nevěděla, jestli jsem blázen já - protoze mi jedno období všichni říkali, co blaznis, vždyť mu nic není, vždyť je úplně normální… ale já jsem prostě cítila, že ti tak není
Ale to může pochopit jen maminka, která má také postižené dítě

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.17 18:12

Pomoc kamoske

Dobry den,..
Chceka by som sa s vami poradit, trapi ma jedna vec. Mam kamaratku, ktora ma rocnu dcerku a pride mi divna a ona nic neriesi. Mala ma velky chtic ucit sa a skumat nove veci, ale asi bude mat neake vyvojove problemy. Lest zacala hodne pozde, ma snahu sa sama postavit ale na nozickach sa vubec neudrzi, nozicky sa jej hodne podlamujou a kdyz chce udelat krok tak spadne na zadek,..kdyz ji drzi za ruce a chce s ni chodit, tak malej sa nozicky iba podlamujou a skruca sa jen jako neaky had, v kocari musi mat zvlastni popruhy aby z neho nevypadla protoze, v nem dela takove gymnasticke kousky, jakoby nemala ani zadne kosti, ano kazde dite je ohybne ale toto sa mi fakt zda moc,..matka sa len vychvaluje jak jej dite umi chodit, ale mne to pride ze je to spatne, ked v roce sa neudrzi ani minutu stabilne na nohach ani spridrziavanim o nabytek,..ja neviem, ale mam pocit ze to nie je ok a preto sa obraciam na vas holky, ak budete tak hodne a skusite mi poradit co delat, tak vam budem moc vdacna. Matku to nezajima, ale mna to trapi ci je vsetko ok. Za odpovede vam vopred dakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama