Smíšené pocity z prvního těhotenství - bylo neplánované

Anonymní
7.10.19 07:19

Smíšené pocity

Ahoj všem, chci se svěřit :/ je mi skoro 25let a čekáme s pritelem první miminko :srdce: samozřejmě se těším na princeznu ale… poslední dobou mě prepadaji pocity jak je to vše brzy, nebylo to plánované těhotenství ale s pritelem se milujem, vše klape.. jen si říkám, jak před rokem bylo vše jinak.. ze už nebudu moci se jen tak vzít a jit s přáteli na vinko třeba a tak.. víte, opustit ten starý život.. ze jsem toho mohla hodně zažít…teď jsem mohla vstát do práce a pak zacvicit, zablbnout venku s pejskem, sejít se s přáteli nebo na nějaký výlet s mojim..mám pocit, ze jsem zasekla v minulosti :( měli jste to taky tak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.10.19 07:33

První dceru jsem měla ve 22 a druhou v 25. My na to s manželem koukáme tak, že si odbudeme děti brzo a až se naši kamarádi budou mořit na plenkama, prdikama, kojením… Tak my už budeme vysmátí a pomalu se vracet k tomu, co jsi popisovala, protože holky budou velký. Dobře, teď končí to co popisuješ, ale začne něco jiného a také krásného. Uvědomíš si, jak ten čas letí(na dětech je to vidět nejvíc) a na víc jde hromadu věcí podnikat i s dětmi. Když jsme měli jen 1. Dítě, tak jsme někam chodili jen s manželem hodně částo, ale 2 nám nikdo moc hlídat nechce, tak jsme se to naučili zvládat i s dětmi. A světě div se, ono to jde. Dobře výběr restaurace je u nás omezený na ty, kde mají dětský koutek, ale jde to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
7.10.19 07:40

Zablbnout s pejkem, sejit se s prateli, jet na vylet-to prece jde i v tehotenstvi, pokud tedy neni extra rizikove. V prvnim tehotenstvi jsem takove pocity nemela, ale po porodu na me padla ta velka zodpovednost.Ted se 2 malymi detmi nekdy vzpominam, jak bylo vse jednoduche a jak jsme predtim meli stihnout vic veci(a to jsem o dost starsi). Pokud budete mit hlidani, tak jde spousta veci delat zase brzo a nebo i s ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
7.10.19 07:47

Spoustu věci se dá dělat i s miminkem. Já si zajdu i s přáteli na to vínko. Samozřejmě že ne uplně od miminka… ale jak už byla větší, tatínek pohlídá. Výlety, zablbnout s pejskem…vše se dá zvládnout. Já jela i na plánovaný wellnes s kamarádkama, poprvé kdy měla dcera rok a něco, zvládla to v pohodě s tatínkem, já to nesla malinko hůře :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 08:19

Je to uplne normalni - ja to protivam take, a je mi skoro 40 (prvni tehotenstvi). A pry to maji i zeny, ktere tehotenstvi planovaly a treba dlouho chtely.

Proste neco konci (nebo alespon si da trochu pauzu :) a neco jineho zacina. To zvladnem :D

• Nahlásit
  • Citovat
13101
7.10.19 08:23

Já čekala první dítě ve 20 a brzo mi to nepřišlo, ono s detma život nekončí. Jasně ten první rok je to chaos, mimčo vyžaduje hodně péče, ale pokud máš partnera, který tě podrží a nenechá všechno na tobě, tak nevidím důvod, proč bys nemohla občas s přáteli na vínko, zaběhat si nebo zajít do fitka, ven se psem, cestovat a poznávat se pak dá i s detma. Já si paradoxně s těma detma užívám všechny výlety a dovolene víc, předtím sem nějak neměla cíl, sama někde chodit a koukat to mě moc nebavilo. Je to jiný život, jde o zvyk, ale za mě je to s detma pestřejší a zábavnější :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10274
7.10.19 08:25

Od 4 měsíců věku dítěte jsem jezdila na výlety, chodila s přáteli na vínko, chodila cvičit i s dítětem na Fitmami, psa nemám, ale není problém vzít kočárek i psa a blbnout se psem, akorát musíte jít dva a dobré je mít kočárek na běhání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 08:28

Vypada to hur, nez nakonec je. Me se poprve (ve 30) strasne styskalo po praci a po kolegach, ted po druhe me ani nehne. Vim, ze mi nic neutece, jeste dalsich 25 let (to jest jeste dele nez dosud) budu hakovat :lol:
Neboj, 25 fakt neni 17 a budes mlada maminka, to je taky fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9828
7.10.19 08:35

Hele to je úplně přirozené bát se takové velké změny, kterou sebou založení rodiny nese.
Ty obavy je dobré pozorovat, možná zaznamenat a promyslet, jak by to možná šlo řešit a pak je pustit k vodě. Čím víc pozornosti jim budeš věnovat, tím víc je budeš živit a tím víc budou síli.

Jinak samozřejmě blbnout venku se psem budeš i s dítětem - naopak, pes bude mít radost, že jsi doma, nenecháváš ho přes den samotného a chodíte ven daleko častěji a na delší procházky a mimino bude rádo, stejně tak výlety jak se psem, tak s partnerem, tak s dítětem.

Naopak, čím víc mimino a batole budeš tahat ven, tím zdravější bude. A dokud je v kočáru, tak vůbec nemusíš řešit počasí, prostě ho buď oblíkneš víc a nebo míň. Není špatného počasí, je jen nevhodně oblečený člověk (libovolného věku) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
7.10.19 08:54

25 je ideální čas, já tak měla prvního, druhé mám ted s odstupem 6 let a je to taky fajn. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 13:23

Přesně vím jak se cítíte. Mě je 18 a čekáme s přítelem mimi:innocent: moc se na něj těšíme, když už to tak všechno dopadlo, ale taky. Mám teprve maturovat a všechno co k tomu patří:innocent: a na nějaké cestování můžeme zapomenout… maximálně budeme přebalovat plenky:woman_shrugging_tone2:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama