Smrkání

563
24.10.04 13:48

Smrkání

Ahoj holky,

od kdy zhruba je miminko schopné pochopit a naučit se smrkat? Nemyslím že by si samo drželo kapesník, ale aby se na pokyn prostě dokázalo vysmrkat. Abych měla před očima nějaký cíl (i když vzdálený), kdy se to u nás zlepší. Náš malý má totiž rýmu často a teď musíme každou chvíli odsávat a on chudinka tak hrozně pláče, že mám z toho nervy pryč. Prostě mi vadí, že mu nemůžu pomoct.

Ulrika a Andrýsek (3 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1652
24.10.04 14:16

ahojky Ulrïko,
no doufám, že tě nevyděsím, ale našim holkám je 15m a občas si smrknou, ale je to takový malý frk a jen občas, ale přece..nijak jsme je to neučili.....když je rýma tak bojujeme s odsávačkou…teď jsem vyzkoušela radu odsávačka + vysavač je to rychlejší než když odsávám já…tím pádem i kratší doba „trápení“…no přeji co nejmíň rýmy a bojů s odsávačkou

zdenik a M+J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
24.10.04 19:49

Ahoj Ulriko,
Lucinka začala smrkat sama (já samozřejmě držím kapesník) v 16ti měsících. Byla to od roku první velká rýma, tak nevím zda by to nezvládla dřív. Vůbec jsem jí to neučila, protože mě nenapadlo, že by to mohla zvládnout. Asi to okoukala u táty (ten má k tomu zábavné zvukové efekty). :lol: Teď je jí 18m a má rýmu zas :cry: , ale stačí podržet kapesník a říct ať se vysmrká a je to. S odsávačkou to býval boj.
S tím vysavačem mi to ale přijde dost drsný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
24.10.04 21:40

Ahoj Ulriko,
Ondra má patnáct měsíců a na požádání smrká tak, že frkne pusou a přidrží si u ní kapesník…toť vše. Kažodpádně odsavačky s vysavačem se neboj, není to vůbec žádné trápení, je to daleko rychlejší a nesrovnatelně efektivnější…vyzkoušela jsem to na sobě a není to vůbec nějak nepříjemné…opravdu to stojí za to, protože jinak jsem se vždycky mordovala, popotahovala a vysála trošku. Vysavačem je to šup šup a třeba půl toho kelímku - pusou se mi to nikdy nepodařilo. Takže vím, že Ondrovi to uleví a netrápím ho ani zdaleka tak dlouho.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.04 00:24

Ahoj holky,chci poprosit i vysvětlení, co to je a jak funguje odsavačka s vysavačem. Malá má 18 měsíců, při rýmě používám odsavačku hadičkovou s nádobkou, je to velký boj, ale sama by se nevysmrkala tak, aby byl nosík opravdu čistý.Děkuji za odpovědi Eva

• Nahlásit
  • Citovat
78
25.10.04 09:08

Ahoj,
jak s odsávačkou v kombinaci s vysyvyčem jsem již na fóru někomu popisovala zkus si to najít.Jinak chci říct,že jsem ráda,že se našly maminky,které to používají,minule když jsem se o tom zmínila,tak se na mě většina vrhla,jak je to drsný a nehygienický…No já si to nemyslím!
papa lovu na rýmu zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
25.10.04 09:27

Ahoj holky

Díky za odpovědi! Tak si ještě rok počkáme a uvidíme, jak to s tím smrkáním bude :D .
Vysavač jsem ještě nezkoušela, ale mám to v plánu. Horší je, že na to jsou asi potřeba dvě osoby, ne? Přijde mi, že mi dvě ruce nebudou stačit. Bohužel to je ale metoda použitelná jen přes den. Nedovedu si to představit třeba ve dvě v noci. V našem paneláku je bohužel slyšet všechno… Ještě na závěr - nebojí se pak dítě luxu?

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
25.10.04 09:54

Nazdárek Ulriko,
my máme vysavač s tichým chodem a malý mi u toho vůbec neplakal!A to si jinak do nosu nenechá sáhnout!Ale pamatuju,že mladší brácha pak vždy po zapnutí vysavače ztuhnul,ale nějak ho to samo přešlo.Ze začátku jsme na vysávání nosíku byli dva a později jsem to zvládla sama-chce to cvik.V noci si to taky neumím představit,ale snad na tu chvilku…
Měj se a ať se rýmy brzy zbavíte!
Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama