[color=red]kombinovaná vakcína-investovat nebo ne?[/color]

3
21.10.04 12:23

[color=red]kombinovaná vakcína-investovat nebo ne?[/color]

Dnes máme možnost vybrat svému miminku vakcínu. Jednu nám zaplatí pojišťovna, druhou si musíme koupit samy. Stojí kolem tisícovky a ještě ke všemu se očkuje 3× . Kolik maminek investuje do pohodlí svých dětí. Jaké máte zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

202
21.10.04 12:32

Ahojky,

doktorka mi nabízela, že si můžu tu lepší vakcínu - čtyřkombinaci zaplatit, ale že se může objevit reakce stejně jako u té neplacené. Proto jsem se rozhodla pro neplacenou. Taky záleží na dítěti, jak se s tím očkováním popere. Některé děti nemají u toho obyčejného žádné reakce, jiným vylítnou teploty a jsou ubrečené. Takže ti asi moc neporadím, ale aby ti pak nebylo líto 3000,–, když by se u tvýho dítka objevila reakce.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
21.10.04 12:57

Ahoj, nehrazená vakcína je šetnější na bolestivost a má nižší pravděpodobnost vedlejších reakcí. My jsme malé vakcíny zaplatili a určitě nám nebylo líto těch peněz. Dopředu nikdy nevíš jak bude mimčo reagovat a pokud k nějaké horší reakci dojde už se to nedá vzít zpět (já bych si to určitě vyčítala, že jsem tomu nezabránila :oops: ). U prvních dvou dávek byla malá úplně v pohodě, po třetí měla jen zvýšenou teplotu a trošku poplakávala (možná by to bylo daleko horší po hrazené vakcíně :roll: ). Přeju správné rozhodnutí a bezproblémový průběh očkování. Lucka a Petra (skoro 8m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
21.10.04 13:40

Ahoj,

My jsme zrovna dneska mely druhou varku ockovani..Ale poporadku.. kdyz nam dr dala na vyber lepsi nebo normalni vakcinu tak jme celkem dlouho vahaly.. ale nakonec jsme se s tatinkem dohodly ze vyzkousime normalni a kdyby se udelala nejaka velka rakce tak dame tu sernejsi.. po prvnim ockovani probehlo vse v pohode Kubik sice byl trosku ospalejsi ale ani teplota ani brek ( ne vic jak normalne ).. tak ze druhou varku ockovani mame zase tu normalni a Kubik?? Kdyz jsme prisly od dr tak si chvily pohral s hrazdicku a ted krasne spinka v postylce..

Pa Maty+ Kuba 4m.

P.S. Je to na kazde mamince jestly da setrnejsi nebo hrazenou vakcinu.. ale ja jsem na to cetla diskusy a celkem veliky reakce ( horecka , neklid atd) popisovaly nektery maminky i po te setrnejsi.. Nase dr nam rikala at prvne zkusime hrazenou a pak kdyby neco tak se da nehrazena..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.10.04 13:19

nelituju

My jsme teda radši zvolili tu placenou a musim zaklepat, že je všechno naprosto v pořádku. Podruhý už Natálka ni moc nebrečela (poprvý vzlikala ještě asi hodinu než usnula). žádná reakce, žádná teplota. Nevím, jestli by to tak bylo i s tou obyčejnou, ale nechtěla jsem to zkoušet, není nic horšího než zoufalí a neutišitelný miminko. Jsem asi citlivka, ale když se mi malá rozbrečela jednou opravdu nešťastně a nedala se vůbec utišit, tak jsem se najednou rozbrečela taky, ani jsem nevěděla jak.

• Nahlásit
  • Citovat
177
21.10.04 20:20

Ahojky holky, já mám 2O měsíční dceru a 5 měsíčního syna. U holčičky jsem nevěděla o té placené vakcíně, takže jsem každé očkování protrpěly a po každém měla oslabenou imunitu a dostala např.angínu nebo jinou nemoc. Syn už dostal placené očkování a kromě obrečených píchanců jsme o něm ani nevěděli. Pro děti mi není líto ani jediné koruny a i když nejsem zastáncem vyhazování peněz za hlouposti, myslím si, že za očkování se to vyplatí. Ahoj Vega

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama