smrkání

Anonymni
29.6.08 18:12

smrkání

Tak jsem si tady četla - a kromě jiného jsem natrefila na smrkání. Tedy, jak naučit děti smrkat (nebo foukat nosem). Moje kolegyně, která vychovala 5 dětí doporučuje hru - brčko do nosu, foukat do hrnečku s vodou - dělá to bublinky a je to legrace. Tak nevím - ale za pokus to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
29.6.08 18:46

No nevím, náš Mates to pochopil, když jsem mu to ukazovali sami na sobě, říkáme „foukni nosem“ občas to poplete a zakašle, ale většinou se snaží, samozřejmě, že mu to s ohledem na jeho věk ještě moc nejde, ale princip pochopil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
29.6.08 22:01

Tak nevim, ale syn (15mes) nechape ze ma do brcka foukat pusou, natoz nosem. Je zvyklej, ze z brcka se pije. :lol:
Smrkani se naucil okoukanim od nas, my smrkali a on to napodoboval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.08 22:20

Naše dcerka se to naučila taky celkem v pohodě. Ukazovala jsem jí jak a šlo jí to docela rychle. Ani jsme nikdy nepoužívali odsávačku do nosíku. Četla jsem někde, že se smrkáním je to jako s učením na nočník. Aby dítě pochopilo, jak se má vysmrkat, co se po něm chce, musí mu to nejdřív dozrát v kebulince a vytvořit se ty správné nervové spoje. Holt u někoho dřív, u někoho dýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
27.7.08 01:53

Giovanni brckem pit umi, foukat bubliny taky, ale smrkat ne. A brcko do nosu mu nedam, aby si tam pak nestrkal neco jineho. On vlastne nosem fouknout umi, ale ted kdyz ma rymu, tak to nechce delat, dareba. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama