Snesitelnost testu na cukrovku

Anonymní
31.10.19 10:41

Snesitelnost testu na cukrovku

Chtěla bych se zeptat - mám podstoupit těhotenský glukózový test. Počítám s tím, že to není nic příjemného, ale moje největší obava je ta, že když si např. po ránu dám nějakou sladkou snídani, tak mi z toho není dobře, obvykle se mi pak hodně rozbuší srdce a musím to nějakou chvíli rozdýchávat. Mám očekávat stejnou reakci i po tom jejich „nápoji“? Navíc tam mám být už v 6 ráno, sladkou snídani bych si v tuhle hodinu v životě nedala. Mám teď v těhotenství poměrně rychlý tep, pořád okolo 90, tak si neumím představit, že se to ještě víc rozjede. Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24852
31.10.19 10:47

Když jsem na testu byla poprvé, tak se mi asi po hodině takhle zle udělalo, musela jsem vstát a jít na vzduch a pak si sednout. Ale byla to chvilka a pak už dobrý. Test v pořádku. Pak jsem na něm byla ještě 2× v dalších letech a to už jsem snášela úplně dobře. Zas tak hnusný to není. Za odměnu jsem si hned v čekárně dala snídani i kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
31.10.19 10:49

Také jsem měla problémy se sladkém po ránu. Asi půl hodiny po vypití sladkého nápoje se mi začalo dělat špatně. Ale ničeho se neboj. Jsou tam sestřičky, které tě chodí pravidelně kontrolovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
31.10.19 11:00
@Sabina123amy píše:
Také jsem měla problémy se sladkém po ránu. Asi půl hodiny po vypití sladkého nápoje se mi začalo dělat špatně. Ale ničeho se neboj. Jsou tam sestřičky, které tě chodí pravidelně kontrolovat. :kytka:

To je jak kde. U nás maličká tmavá čekárna bez oken, narvaná lidma a tvrdé mini lavičky, na kterých se nedá pohodlně sedět. Když jsem to pila, říkala jsem si, že s tím každý nadělá, že to není tak hrozné. Po půl hodině se mi rozbušilo srdce a začala se mi hrozně motat hlava, musela jsem se na chvíli projít, pak si zase sednout a přešlo to. Za chvíli znovu, cítila jsem, že se mi chce zvracet a přemýšlela jsem, co dělat. Jestli vstát a jít na záchod, i když sebou nejspíš seknu, nebo riskovat, že hodím šavli v čekárně :oops: Šla jsem na záchod a všechno to vyblila.
Po druhé bych nejspíš šla s někým a rozhodně nečekala v čekárně, ale šla na vzduch. Sama jsem se jít bála, fakt mi bylo zle a nechtěla jsem sebou seknout někde na chodbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
31.10.19 11:02

Já tam byla poprvé když jsem byla zvyklá jíst jako prase a bylo to v pohodě, dokonce mi to pití chutnalo. Podruhé jsem tam byla po roce a půl zdravé stravy a omezení cukru a u toho testu jsem skoro zkolabovala, bylo mi šíleně zle, na zvracení, na omdlení, bušení srdce. Ale tak po hodince se to uklidnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
31.10.19 11:10

Tak to oni i doporučují jít tam s někým, pokud se na to sama necítím. Já teda šla sama a to pití mi celkem chutnalo,,,oni to tehdy trošku dochutily citronem /sestra mi to říkala, že to tak dělají, aby to bylo snesitelnější/, a opravdu jsem neměla problém to vypít, ačkoliv si sladkou snídani nikdy nedávám. Čekárna taky malá, tmavá, ale sestra občas vykoukla a zeptala se, jestli jsem ok. Při odchodu jsem si pak hned v tamním bufetu dala kafe a chlebíčky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12897
31.10.19 11:20
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat - mám podstoupit těhotenský glukózový test. Počítám s tím, že to není nic příjemného, ale moje největší obava je ta, že když si např. po ránu dám nějakou sladkou snídani, tak mi z toho není dobře, obvykle se mi pak hodně rozbuší srdce a musím to nějakou chvíli rozdýchávat. Mám očekávat stejnou reakci i po tom jejich „nápoji“? Navíc tam mám být už v 6 ráno, sladkou snídani bych si v tuhle hodinu v životě nedala. Mám teď v těhotenství poměrně rychlý tep, pořád okolo 90, tak si neumím představit, že se to ještě víc rozjede. Děkuji za zkušenosti.

Ahoj,

nepotěším tě, ale když jsem šla na ten test, tak jsem se z toho celý den dostávala, jak mi bylo strašně špatně :zed: Určitě si domluv odvoz a na odpoledne si už nic nedomlouvej.

Ale já měla problém to i vypít, uplně mi to řezalo krk, bylo to strašný, fuj. A to na sladký hodně ujíždím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2021
31.10.19 11:22

Mne to teda ani jednou nic hroznyho neprislo, a to jsem to podruhe absolvovala v lete pri 35 stupnich a s akcnim dvouletakem s sebou. Neboj, hned v sest Ti nikdo nic sladkyho davat nebude, nejdriv se bere krev nalacno, ta se musi poslat do laborky a vyhodnotit, jestli vubec muzes test podstoupit. Sladke piti pak dostanes az kdyz je prvni test OK, tipuji napr kolem pul osme az pul devate, no a pak je odber po hodine a po dvou. Urcite to das :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
31.10.19 11:33

U nás bylo dovoleno přinést si s sebou uvareny černý čaj (hořký), do kterého ti to pak rozmichali. Prý to tak lépe snesou i maminky s nevolnostmi. Zkus zavolat do vaší laborky a poptat se na to. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6300
31.10.19 11:36

Podstoupila jsem ho dvakrát a problém to nebyl :nevim: Zase tak strašně hnusné to není :think: Je to hodně sladké, a já přeslazené věci nemám ráda, ale chrstla jsem to do sebe na dvakrát, abych nad tím moc nepřemýšlela. Seděla jsem pak na chodbě, kde chodili lidi a byl tam celkem příjemný vzduch. Četla jsem si. Špatně se mi neudělalo. Jen jsem se musela po celém vyšetření jít najíst :D :nevim: a také mi doktorka doporučila se potom hodně napít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
31.10.19 11:48

Taky mi to nepřišlo tak strašný. Jako není to nic lahodnýho, ale dá se to. Po vypití jsem odjela normálně domů, pak se vrátila na odběry, nic mi nebylo ;) U obou těhotenství stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17923
31.10.19 11:52

Chutnalo to jako sprite :nevim: jo tři odběry… Z toho jsem měla takovej tep zrychlenej a takovýho adrenalinu v sobě, že se vlastně ani nedivím, že jsem neprošla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
31.10.19 12:02

Zrovna dneska jsem na tom byla v druhým těhu. Poprvé to teda nebylo nic moc, musela jsem si tam párkrát lehnout a dát nohy nahoru. Teď podruhé už v pohodě. Hlavně to pokud možno vypij hned na jeden zátah. Kdyby něco jsou tam sestřičky. Podepisuje se i info, že kdyby to bylo nějak špatně tak jim musíš hned říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
31.10.19 12:14

Mně nápoj chutnal, chutnalo to jako citronová fanta :lol: Ze začátku mi bylo dobře, pak se mi udělalo trochu mdlo, ale nic hrozného a pak jsem tam usínala, strašně mě to unavilo :lol: Nebylo to příjemné, ale ani hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
31.10.19 12:25

U nás ten “nápoj” chutnal jako hodně sladký Sprite. Měla jsem to vypít tak do 5 minut. Nic mi po celou dobu nebylo. Ale když jsem pak došla do práce, polil mě pot, zatmelo se mi před očima, proste se mi udělalo nevolno na omdleni. Jakmile jsem ale pak něco snedla, bylo to už v pořádku. Takže já asi radim vzít si sebou nějaké jídlo a ještě v místě, kde budeš, tak po skončení testu hned něco sníst.

Příspěvek upraven 31.10.19 v 20:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat