Reklama

Sníh na kremrole - poradíte prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 19.12.16 10:27
Sníh na kremrole - poradíte prosím?

Ahoj holky,

zkouším letos poprvé kremrole. Zrovna jsem udělala sníh ve vodní lázni, šlehala ho fakt dlouho a na prstu mi zůstala krásná špička, tak jak mi to ukazovala tchýně…Následně jsem dala misku do dřezu se studenou vodu a další dlouhou dobu šlehala do úplného zchladnutí…Teď už tu krásnou špičku na prstě ale nemám, sníh trošku zřídl a z kremrolí vytéká…Můžu ho ještě nějak zachránit? Napadlo mě jenom dát na chvilku do ledničky, jestli by trošku neztuhl :nevim:

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 19.12.16 10:40

Nevím, jsem naučená dělat ho trošičku jinak. Šlehám nejprve ve vodní lázni (ta musí vřít) a rozhodně ho potom nedávám do studené vody, ale nejprve nechám lehce vychladnout a poté prošlehám (jen na lince). Sníh vždy drží a neteče.

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 19.12.16 10:42

Aha no, teď lituju, že jsem ho taky nenechala jen pochladnout…ale právě tchýně to dělá v té horké a pak i studené lázni a mívá ho výborný tuhý…jetě mě napadá, že bílky byly v ledničce už několik dní, tak jestli už nebyly staré na dobrý sníh…

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 19.12.16 10:42

K věci, do ledničky bych ho nedávala - ve sněhu nemá co ztuhnout.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 19.12.16 11:04

Nikdy jsem ho nechladila ve studené vodě :think: Vyndám z vodní lázně a pak šlehám jemně do vychladnutí :think:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 19.12.16 11:05

@Sněženka25 Do lednice ho nemá smysl dávat, v lednici ti neztuhne.

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 19.12.16 11:07

Hmm, zkusím se zeptat té tchýně, v čem mohla bých chyba…fakt jsem byla několikrát u toho, když dělala kremrole a chladila je ve dřezu se studenou vodou a stále šlehala :-)

Tak zkusit trošku vysušit v troubě? Nebo ho zpracovat nějak jinak a udělat sníh znova? Ale úplně se mi nechce brát dalších 7 vajec s tím, že stejně nevím, jestli se napodruhé povede :-D

kocicka18
Kecalka 287 příspěvků 19.12.16 11:20

Ja ho tedy vyšlehám v horké vodní lazni (8min) a pak rovnou plním. Ještě se mi nestalo že by se na tom něco pokazilo.
Jinak dávám na 1 bílek 120 -140g moučkového cukru.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 19.12.16 11:23

Z nepovedeného sněhu udělat kokosky;-) Ty vždycky někdo zblajzne. Na 7 bílků odhadem 300g cukru, 300g polohr. mouky a zbytek kokos (zahustit, 200-400g). Jinak po lázni nedávat do lednice… :nevim:

simanska
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 19.12.16 12:24

Robila som zrovna tento tyzden.. robila som podla tohoto receptu a sneh vysiel krasne! http://www.apetitonline.cz/recept/kremrole len cukor som pouzila namlety..

Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 20.12.16 07:41

Taky dělám ve vodní lázni a slehany, jedna cukrářka mi poradila ať přidám Solamyl, že ten to úplně podrží.
Ale zas mám problém s těstem. Nechci dělat listové, ale to šlehačkove mi přijde, že to těsto mám vždycky takové tuhé, hutne. Přitom, když v cukrárně koupím kremrole, tak to těsto je takové dobre, křehké.
Chci si dneska udělat těsto, že do pátku ho budu pravidelně prekladat a pak teprve upecu, jestli to pomůže. Že já vždycky dělala hned.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama