Drbáky-jak na ně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smutná máma
Závislačka 4929 příspěvků 58 inzerátů 18.12.16 09:14
Drbáky-jak na ně?

Neumím drbáky :oops:,ráda bych se je naučila. Věčně se mi rozvaří, nebo mám v nich hrudky. Prosím o rady jak na ně.

Reakce:

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 18.12.16 09:22

Dělám je většinou v sobotu. Takže v pátek uvařím půl kila moučných brambor, v sobotu je oloupu a nastrouhám nahrubo. Pak vezmu půl kila syrových brambor, nastrouhám nahrubo a vymačkám z nich vodu. Přidám sůl a pepř a podle moučnatosti lžičku solamylu. Tvořím knedlíky menší velikosti, obalím v solamylu a dám vařit. Vždy se povedou

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 22.12.16 08:52
:think:

smutná máma
Závislačka 4929 příspěvků 58 inzerátů 22.12.16 13:52

@Ilorin no,dopadlo to tak, že mi brambory omrzly v garáži a nic se nekonalo :oops:,ale určitě vyzkouším, neboj. A ty tam opravdu do nich dáváš pepř?

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 22.12.16 14:36
@smutná máma píše:
@Ilorin no,dopadlo to tak, že mi brambory omrzly v garáži a nic se nekonalo :oops:,ale určitě vyzkouším, neboj. A ty tam opravdu do nich dáváš pepř?

ano já dávám pepř skoro do všeho :lol:

smutná máma
Závislačka 4929 příspěvků 58 inzerátů 26.12.16 09:32

@Ilorin jak dlouho vařím?

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 26.12.16 10:04

@smutná máma vařím až vyplavou na povrch, jeden zkusím a pak je podle toho vyndám

smutná máma
Závislačka 4929 příspěvků 58 inzerátů 27.12.16 06:13

@Ilorin no už jsem je dělala a opět katastrofa :roll:.Tohle prostě prostě není moje pARKETA. Nedržely pohromadě, vařila jsem 25 min. Strouhala jsem nahrubo na struhadle, jako když strouhám salátovou okurku, ale to bylo opravdu moc hrubé

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 27.12.16 08:27
@smutná máma píše:
@Ilorin no už jsem je dělala a opět katastrofa :roll:.Tohle prostě prostě není moje pARKETA. Nedržely pohromadě, vařila jsem 25 min. Strouhala jsem nahrubo na struhadle, jako když strouhám salátovou okurku, ale to bylo opravdu moc hrubé

tak je asi někde zrada, já je včera vařila, dělala jsem jich opravdu hodně a všechny se povedly :think:

smutná máma
Závislačka 4929 příspěvků 58 inzerátů 27.12.16 09:06

@Ilorin prosím,kolik minut tedy tak vaříš? a opravdu to hrubé struhADLO? JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA RADU, promiň, že otravuju

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 27.12.16 10:25

@smutná máma jojo nahrubo, ale dělala jsem je i najemno, a stejně to těsto krásně drželo pohromadě. Dělám malé knedlíčky a vařím tak 8-10 minut

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >