Reklama

Cukroví "z drobků"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 15.12.16 11:07
Cukroví "z drobků"

Dobrý den :-)
Ještě jeden „pečící dotaz“ z ranku „vánočního cukroví“ :-)
Nemáte někdo recept na „cukroví z drobků“? Myslím tím rozlámané kousky různého křehkého pečiva, upečené okraje z těstové placky (ze kterých už nešlo nic vykrojit) atp…
Vím, že se dělávají nepečené věci z těchto „zbytků“… :think:
Našla jsem například roládu - kde jsou jen ty drobky, cukr, ořechy a káva (žádný tuk například)…
Máte někdo nějaký osvědčený recept jak zužitkovat drobečky? :-) Co děláte s těmito „odpadky“ vy?
Díky a PEČENÍ ZDAR! :mavam:

Reklama

Reakce:

ivik21
Neúnavná pisatelka 19993 příspěvků 15.12.16 11:18

@Petrušačka spojit s ořechy, kousky suš. ovoce apod. a tu směs dát do papír. košíčků a zalít čokoládou, např.

Nebo vytvořit kuličky a obalit v kokosu,…

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 15.12.16 11:18

Vzala bych to tyčákem společně s máslem, rumem, cukrem a ořechama. Můžeš přidat kakao, kokos, obalovat v kakau, ořechách, kokosu.. pohrát si s tím, vždycky to určitě bude mooooc chutné :-)

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 42 inzerátů 15.12.16 11:43

Žádné drobky ani zbytky nemám :nevim: nepovedené kousky sním na ochutnání

krtek93
Neúnavná pisatelka 17266 příspěvků 15.12.16 12:17

Pokud drobky mám, rozdrobím do nepečených kuliček místo piškot (resp. s nima). Ty dělám od oka - máslo, piškoty, kakaol ořechy, nějakej alkohol (rum, vaječnák, domácí baileys - co mám zrovna otevřený). Dávám i zbytky krémů, pokud jsou. Kuličky pak obaluju v kokosu.

Jednou jsem zkoušela nějaký perníky s nahrubo nakrájenýma ořechama, třtinovým cukrem, medem… Celkem drahý těsto. No a bylo šílený - tvrdý, drolilo se, perníky po upečení ztvrdly jak kámen (a pak změkly a byly strašně dobrý, ale to je jiná kapitola :lol: ). Každopádně na těsto jsem neměla nervy ho celý zpracovat, tak jsem ho prostě „nějak“ zodrobila a rozprostřela na plech, upekla a pak rozdrtila, dala do sklenice a zbytek roku s tím podsypávala třeba štrůdl (pod ty jabka, někdo sype strouhanku nebo piškoty, aby to nebylo moc mokrý, já sypala ten perník). A bylo to výborný. Tak třeba i tak se daj zpracovat drobky ;) Nebo tim zahustit nějakej krém.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17266 příspěvků 15.12.16 12:19
@Hermina.p píše: Žádné drobky ani zbytky nemám :nevim: nepovedené kousky sním na ochutnání

U nás většinou taky, ale stane se, že se nepovede celá dávka, mně před rokem košíčky - úplně to v těch formičkách spadlo, místo košíčků byly tlustý placky, nešlo s tim dělat vůbec nic. Na jídlo jen tak je to zas docela suchý… Ale ty kuličky z toho byly dobrý a ušetřili jsme za piškoty :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 11922 příspěvků 10 inzerátů 15.12.16 12:36

@Petrušačka No tak pokud to nesníme, tak smíchám s máslem, trochou rumu, kakaem a cukrem moučkou (asi i nemusí být) a vytvořím kuličky, které obalím v kokosu, oříškách či v kakau

Lidym
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 3 inzeráty 15.12.16 12:46

My to sníme v tom rozdrobeném stavu. Ale kupovala jsem z tohodle nějaký řez a nemůžu na něj najít recept. Byl moc dobrý.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 15.12.16 12:57

Teď jsem dělala nepečení kuličky z drobků perníčku. Vlastně nadrobit, utřít jedno máslo a do toho karamelové salko, nechat ztuhnout udělat uličky a obalit ve zbytku drobků. No, dělala jsem je poptrvé a myslím, že i naposledy, zjitila jsem, že mi karamelové salko vůbec nechutná. :?

BaMaK
Závislačka 2753 příspěvků 33 inzerátů 15.12.16 13:41

@Petrušačka nadrobit, přidat nějaké „pojivo“-čokoláda, marmeláda…udělat kuličky a je hotovo, můžeš obali t čemkoliv, kokos, očechy, čokoláda…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama