Reklama

Domácí vaječný likér

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucc23
Kecalka 110 příspěvků 14.12.16 10:53
Domácí vaječný likér

Nějaký odzkoušení recept na domácí vaječný likér?

Reklama

Reakce:

mogia
Povídálka 46 příspěvků 14.12.16 11:02

Delam zasadne bez vajec…salko, puding, rum…vsichni si mlaskaj :)

Lucc23
Kecalka 110 příspěvků 14.12.16 11:04

Mohu poprosit o recept? Chtěla bych poprvé zkusit :)

mogia
Povídálka 46 příspěvků 14.12.16 11:15

2 salka (nekdo karamelizuje - zavrene cca 2 hodky varis ve vode…nechas vychladit…delam podle lenosti)
2 uvarene vychladle vanilkove pudinky (davam mene mleka, aby byl vajecnak hustsi)
rum dle libosti

rozmixovat, popripade jeste precedit

at chutna! :mavam:

NikysekR
Extra třída :D 10274 příspěvků 3 inzeráty 14.12.16 11:16

@Lucc23 Dělám každý rok tento:

• 700 ml mléka
  • 350 g cukru
  • 250 ml rumu
  • 1 vanilkový cukr
  • 1 sáček vanilkového pudingu
  • 3 žloutky

Z mléka uvaříme puding, žloutky vyšleháme s cukrem a vanilkovým cukrem. Přidáme rum a vlijeme do pudingu.

Jitus.Slavickova
Závislačka 4848 příspěvků 14.12.16 11:45

3 zloutku, salko a rum podle chuti, muze se dat van.cukr..ale mi nedavame, poradne promixovat

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 14.12.16 11:53
@mogia píše:
2 salka (nekdo karamelizuje - zavrene cca 2 hodky varis ve vode…nechas vychladit…delam podle lenosti)
2 uvarene vychladle vanilkove pudinky (davam mene mleka, aby byl vajecnak hustsi)
rum dle libosti

rozmixovat, popripade jeste precedit

at chutna! :mavam:

To ale neni vajecny liker :lol: :mrgreen:

Vysleham 1 slazene a 2 neslazene mleka + 5 zloutku + zrnicka z vanilkoveho lusku. Cukr nedavam. Varim ale jen k bodu varu, jakmile se objevi prvni bublinka, odstavuji ze sporaku (lze i ve vodni lazni, ale dele to trva). Po vychladnuti vmicham rum podle chuti.
Mnam, uz se na neho tesim :)

Příspěvek upraven 14.12.16 v 11:55

S.Berankinová
Kecalka 285 příspěvků 14.12.16 11:54

Můj oblíbený recept:

5 žloutků
150 g moučkového cukru
vanilkový cukr
to vše ušlehat do pěny

• jedna plechovka slazeného salka, 1/2 plechovky neslazeného salka a 1/4 l rumu

fakt výborný, doporučuju

mogia
Povídálka 46 příspěvků 14.12.16 12:36
@cecetka píše:
To ale neni vajecny liker :lol: :mrgreen:

Vysleham 1 slazene a 2 neslazene mleka + 5 zloutku + zrnicka z vanilkoveho lusku. Cukr nedavam. Varim ale jen k bodu varu, jakmile se objevi prvni bublinka, odstavuji ze sporaku (lze i ve vodni lazni, ale dele to trva). Po vychladnuti vmicham rum podle chuti.
Mnam, uz se na neho tesim :)

Příspěvek upraven 14.12.16 v 11:55

no prve jsem psala ze delam zasadne bez vajec bo vejce nesnesu kort syrovy :poblion:
je jasny, ze chutna trochu jinak nez s vejcema, ale i tak je vyborny a cela rodina me nuti kazdy rok ho delat :)

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 14.12.16 12:43

Ozkouseny, provereny a bezkonkurencni

Osm zloutku utreme do peny s 20g cukru krupice, vmichame salko a 1litr plnotucneho mleka. V hrnci se silnym dnem zahrivame, az dokud nezacne mirne houstnout. Nesmi se varit!!!
Pote hrnec postavime do drezu se studenou vodou a za obcasneho michani nechame vychladit. Vmichame 0,5l rumu a dve hodiny nechame stat v chladu. Pak slijeme do lahvicek.
Pri zahrivani jeste pridam vanilkovy lusk ;)

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 14.12.16 13:14
@mogia píše:
no prve jsem psala ze delam zasadne bez vajec bo vejce nesnesu kort syrovy :poblion:
je jasny, ze chutna trochu jinak nez s vejcema, ale i tak je vyborny a cela rodina me nuti kazdy rok ho delat :)

Proto to tepelne upravuji. Zloutky pak dodaji likeru uplne jinou chut.
@KPKristy Kdyz s nevychladi a pije se za tepla, tak je to skvele Bombardino :D

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 14.12.16 13:29
@cecetka píše:@KPKristy Kdyz s nevychladi a pije se za tepla, tak je to skvele Bombardino :D

Nezkousela jsem, ale zni to lakave :D
A mne staci malo, takze po sliti do lahvicek vyliznu hrnec a je mi veselo :mrgreen:

A je teda fakt, ze se klonim k tepelne uprave. Radeji zahreju zloutky, nez bych delala vajecny liker bez vajec. To je jako tatarak z burta :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama