Reklama

Proč vařit celé brambory na salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendy31
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 18.12.16 21:22
Proc varit cele brambory na salat

Zdravim, mam takovy nedulezity predvanocni dotaz: proc se do bramb. salatu davaji brambory, ktere se predtim vari cele a neoloupane? Je to tak ve vsech receptech, ale vlastne vubec nevim proc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 21:23

Já tahle vařím jen když jsou brambory rozumně staré. Teď už je radši loupu a vařím normálně na půlky.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 18.12.16 21:24

Tak to zkus někdy udělat z oloupaných uvařených a pochopíš :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 18.12.16 21:24

@Vendy31 mají jinou chuť :think:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 18.12.16 21:24

@Vendy31
A jedla si někdy vařené brambory - ve vodě, bez slupky? Asi ano. Pak asi taky víš, že chutnají jinak, také jsou tužší.
Další věc je, že na salát se používají jiné odrůhy než na přílohy (byť to jde i udělat „z normálních“).

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 18.12.16 21:25
@Vendy31 píše:
Zdravim, mam takovy nedulezity predvanocni dotaz: proc se do bramb. salatu davaji brambory, ktere se predtim vari cele a neoloupane? Je to tak ve vsech receptech, ale vlastne vubec nevim proc.

asi že mají jinou chuť? moje mamka jednou uvařila brambory na salát klasicky - oloupaný a nakrájený a nebylo to prostě ono..

hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 18.12.16 21:26

@Vendy31 Co je toto za dotaz? Jedlas někdy brambory vařené ve slupce? Mají přece úplně jinou chuť :zed:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 18.12.16 21:29
@hanyny píše:
@Vendy31 Co je toto za dotaz? Jedlas někdy brambory vařené ve slupce? Mají přece úplně jinou chuť :zed:

No tak se zeptala, hrůza :roll: :zed: to raději 10× o pozitivním testu?

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 18.12.16 21:33

Brambory vařené ve slupce mají jinou chuť, vůni než oskrabane.
Já ještě vyžadují malé brambory na salát, takové ty zmetky malé.
To mám od babí, ta by velký na salát nevarila.

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 18.12.16 21:34
@hanyny píše:
@Vendy31 Co je toto za dotaz? Jedlas někdy brambory vařené ve slupce? Mají přece úplně jinou chuť :zed:

Hm, co by to tak mohlo být za dotaz? „Z kategorie vaření“? „Zvědavý“? „Takový co neprovokuje rypny a stejně se jedna ozve“? Takový nějaký dotaz to je.

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 18.12.16 21:34
@Nowuka2 píše:
No tak se zeptala, hrůza :roll: :zed: to raději 10× o pozitivním testu?
:palec:

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 18.12.16 21:36
@hanyny píše:

Tak třeba je moc mladá, teprve začínající kuchařka. Jako to zas každá se občas snažíme si usnadnit práci, zrovna u salátu se to nevyplati uspěchat.
Zeptala se včas, 24.by bylo pozdě :kytka:

celinne
Kecalka 482 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 21:37

A já to například ani nevím, roky vařím oloupané a svět se nezboril :)

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 18.12.16 21:39

Já nad tím náhodou taky hloubala, protože brambory na loupačku jsou crcačka. Ale jedna sestřenka je dělá z loupaných a chuťově je to prostě jiné.

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 18.12.16 21:48

Jsem kdysi dávno chodila s klukem, měl bráchu kuchaře, ten dělal salát jak se dělá, jeho mamka z oloupaných pokrajenych dělala. No ona neměla dobrý salát, byl jiný, se pak dohadovali. Kdo nezná rozdíl udělej si malý vzorek od obou ať můžeš porovnat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama