snížení dávek

29.8.07 20:11

snížení dávek

Pobíráme příspěvek na bydlení a sociální příplatek. Dnes mi přišlo rozhodnutí, podle kterého se nám dávky rapidně snížily-z cca 1200celkem na 400kč celkem-z toho 50kč na bydlení a 350soc.př.
Nechápu proč-příjmy máme stále stejné-manžel je plně invalidní, já pobírám rodičovský příspěvek.
tak nevím, změnily se zákony???
Máte to tak někdo také??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
30.8.07 06:49

no nejlepší by bylo, kdyby sis tam zavola nebo s tím rozhodnutím tam přišla osobně, oni ti to řeknou. Nejsi už náhodou na MD? kolikátý jsi týden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.8.07 08:05

Ahoj kristian, zrušila jsem metříky, máme 3 letou a 7 měsíční holčičku, pobírám rodičák na mladší. Zavolat jsem zkoušela, ale odbyli mě, že po telefonu nesmí podávat žádné informace. Tak tam v pondělí zajdu. Blbé je, že u nás nemáme na úřad bezbariérový přístup a s kočárkem se do schodů nedostanu. i kdybych nechala kočárek dola a vzala mimino do náruče a starší holčičku za ruku, nevím, jestli bych po návratu kočárek ještě našla-dole je vždy nejmíň 10 tmavších spoluobčanů, postávají a posedávají kde se dá …vyznívá to ode mě rasisticky,ale nemám s nimi dobré zkušenosti, loni mi ukradli peněženku se dvěma tisíci, což je pro nás fakt dost :evil:
Navíc na úřadě je to tak na 1/2 až hodinu čekání plus ještě vyřizování, to bych s holkama na tak dlouho do fronty netroufla.
Takže, jestli manželovi nebude zle, tak mu nechám menší na pohlídání a starší vezmu sebou-je hodná, snad to zvládnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.8.07 08:33

Ahoj

jen bych se chtěla zastat tmavších spoluobčanů.. sice se mě taky pokusili okrást.. tedy to už je dávno, ale s kočárkem mi vždycky pomůžou a ani se jich člověk nemusí ptát… Stalo se mi to už hodněkrát a vždy jsem byla překvapená:o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
30.8.07 09:19

Marulko, nevraceli vám nějaké přeplatky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.8.07 10:47

Ahoj bergio-přeplatky ani nedoplatky jsme nemněli, akorát mě napadlo, že v prvním čtvrtletí jsme měli započítávaný i odvoz odpadu-na osobu kolem 500, takže to dělalo skoro 2000kč. Ve druhém čtvrtletí jsme měli jen inkaso, že by to bylo tím??

Ad romští spoluobčané-rozhodně nechci házet všechny do jednoho pytle, uznávám, že jsou mezi nimi i slušní, pracující.....ale u nás ve městě je to dost špatné, jsou tu už známé skupiny, kterým je třeba se vyhnout-a právě ty se scházejí na náměstí, u supermarketů a na úřadě :( …do diskuze to nepatří, ale když už jsme o tom začaly-kamarádka před půl rokem byla u MUDr s mimčem v kočárku a odcházela s polooblečeným miminem v náručí (na začátku března :? ) Nechala kočárek, fusak a kombinézku v čekárně, kde po ní čekala jen jedna paní )tmavá s asi desetiletým chlapcem) a když vyšla, kočárek i s dotyčnou byl fuč…no aspoń si sebou vzala tašku od kočárku, tak jí zbyly doklady, mobil a klíče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.8.07 12:49

jak dlouho bereš ten rodičák na tu menší? jestli má 7 měsíců, není teoeticky možné, že bys dostala v minulém měsíci vyplacený jak rodičák, tak i poslední PPM a že by to takto naskočilo ??? nic víc mě nenapadá, a to jsem bývalá socka…:) ale dávky jsem dělala už hooodně dávno a ještě ne ty ze SSDP. Tak to mě trošku omlouvá:) fakt nevím, ale zkus malou udat manželovi a zajít tam osobně, určitě se to vysvětlí… a pokud berete i ze soc. odboru MěÚ dpolatek do ŽM, tak by vám to měli dorovnat, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
30.8.07 13:14

\ahoj,
z vlastzni zkusenosti vim, ze na urady se nechodi v pondeli :lol: , protoze jsou fronty.
Jdi radsi ve stredu, je to lepsi. Nebo pres tyden jestli maji otevreno. U nas maji i v utery nebo ctvrtek. Zkus se optat jestli si muzes domluvit schuzku mimo po a st. zalezi na urednici jak se vyspala a jak bude ochotna.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama