Snížení výživného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ditka333
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.10 08:11
Snížení výživného

Ahoj, mam dotaz. Muj soucasny pritel ma z prvniho manzelstvi dvoulete dite na ktere plati vyzivne 3500,–. Ja jsem ted tehotna a chteli by jsme pozadat o snizeni vyzivneho at jsou penize i pro nase dite. Mate nekdo s timto zkusenost, co pro to udelat, jak to probiha a zda ma pritel sanci? Dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 05.05.10 09:32

Ahoj, záleží hodně na tom, jakého chytneš soudce. Já jsem chtěla snížit výživné, protože jsem přecházela z PPM na rodičák( ti dva starší jsou u otce, rozebírat to nechci) a kdyby s tím bývalý nesouhlasil, tak by mi to snad ještě zvedli 8-o . Otec má příjem nadprůměrný, ale byla jsem za tu špatnou, on chudáček platí leasing na auto má překlenovací úvěr na stavebko, no prostě jsem tam byla jak blb. My samozřejmě žádné dluhy nemáme a klukům toho taky dost koupím.

Ale k věci, snížit to vůbec nemusí, pokud má přítel vysoký plat, k tvému platu se pouze přihlíží. A soudce nemá tabulky, to má jen sociálka(taky dobrý poznatek). Takže není vůbec jisté, jak to dopadne. Zkusit to můžete, ale až se dítě narodí, do té doby určitě šance není. Žádost jsem podávala přímo k soudu, pokud budeš chtít a já to najdu, tu žádost ti pošlu na email :wink:

lasička1
Echt Kelišová 8234 příspěvků 05.05.10 09:34

Hodně záleží na okolnostech,takto nejde říct zda je šance na snížení či nikoli.
Určitě je důležité,kolik si manžel vydělá penez.A majetkové poměry bývalé manželky a vaše.Myslím,že snížení je pouze v opravdu hodně závažných situacích-nemoc partnera…dlouhodobě nezaměstnaný.Jen to,že budeš na mateřský,to nejspíš nestačí.
Známá má přítele,platil na dceru 4 tisíce-omarodil,byl na opreci srdce,je v plném inv. důchodu,který má cca 11 tisíc,žádal o snížení,ale neuspěl.I když manželce nechal všechno-byt,vybavení,odešel jen s osobními věcmi.
Takže pokud by se všechny žádosti posuzovaly stejně,tak šance na snížení by u vás nebyla.Ale na druhou stranu-pokud by si byla v situaci bývalé manželky,jak by si se tvářila na snížení výživného?
Ale neznám manžela příjem,pokud má např. 12 tis. čistého,ty budeš na mateřský,tak chápu,že každá koruna bude dobrá.

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 05.05.10 09:40

No, tak ti nevím jestli do toho šťourat…Aby jste si ještě nepřihoršili.. :nevim:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 05.05.10 10:13

Taky si myslim radsi nestourat.Ani nepises jaky ma pritel plat.

MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.05.10 10:42

Konzultovat s advokátem. Ten si zjistí od vás vše potřebné a pak vám řekne, zda má smysl zkoušet to…
A určitě by se snižovalo až narozením dítěte, kdy i ty se staneš příteli/manželovi vyživovací povinností…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 20:32

Holky oživuji diskuzi. Mám už skoro 14leteho kluka s exmanželem. Jsme od sebe přes 10 let. Výživné bylo tehdy stanoveno dohodou, oba jsme pracovali. A soud vysi schválil. Exmanželovi se finančně dařilo a stále daří. Řídí velkou rodinou firmu, má rozsáhlý majetek, nějaké byty co pronajímá, dům který pronajímá a nový dům, kde bydlí se současnou ženou. Po našem manželství prošel dalším manželstvím ze kterého má druhe dite a loni mu s třetí ženou přibylo třetí dite. Ja jsem s vyzivnem jaké mám na syna už deset let stejně jsem spokojena. Je vyšší než je zvykem, synovi mohu dopřát dovolenou. Pěkné oblečení, kvalitní jidlo, zájmy, kroužky a výlety. Otec si ho bere nepravidelně ob víkend. V létě týden na tuzemskou dovolenou. Platí mu finančně náročnější kroužek golf na který ale syn chodi jen z jeho iniciativy. No každopádně mám asi čtyři roky nového partnera bydlí částečně u nás a můj syn ho má moc rad a vic než svého otce. S nim moc fajn vztah nemá, jezdí k němu jen ze musí a trochu se ho i boji, svěřil se. On se u nej i víkendy nudí. Chodi po procjazkach, nebo jsou doma, nesmí u nej vzít do ruky mobil na hry když se nudí. Otec jen z práce unavený a hodně víkend i prospi. Pak mu nabídne ať s nim jde třeba nás kolo ale to syn nechce, ujíždí mu a je po projizdkach utahany )otec jezdí pravidelně a závody).
No každopádně otce teď napadlo abych přistoupila dobrovolně na snížení vyzivneho. Prý má tři děti a stojí ho to dost. Ja s nim nesouhlasím. Standard se mu nesnížíl. Naopak za těch deset let má vyšší plat, další nový dům, dvě nová auta pro sebe a novou třetí ženu (mluvíme o vozech za milion jedno). Každoročne ma dovolené typu Maledivy. Já ho deset let neuhanela o zvyšování a nechci se tahat po soudech ale asi budu muset. Jsem nyní na Md s dítětem co mám se současným přítelem. Zvyšovat nechci, chci zachovat synovi standard na který je zvyklý.
Co myslíte jakou máme šanci to zachovat. Diky :think:

P4ja
Echt Kelišová 9108 příspěvků 23.04.18 20:58

No musí platit to, co mu soud určil, a pokud s tím má problém, tak bude muset k soudu. Nevím, proč bys ho měla tahat po soudech ty. Dobrovolně mu na nic přistupovat nemusíš a de facto bys jen obírala svého syna.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 21:00

AstraG
Závislačka 4490 příspěvků 23.04.18 20:59

Pokud se mu životní úroveň zvedla, a ty jsi za 10 let nezvyšovala, zřejmě nemá šanci. Jistě bude soud přihlížet k dalším vyživovacím povinnostem. Ty znáš jeho příjmy? Výživné se určuje z průměrné čisté mzdy - majetek není zohledňován. Musí z té čisté mzdy úměrně k věku živit 3 děti, manželku a sebe. Takže si orintačně rozděl jeho příjmy na pět dílů a budeš přibližně vědět, zda je jeho úvaha reálná.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 480 příspěvků 23.04.18 21:04

Pokud nesouhlasíš, ať se obrátí na soud a ten to projedná. Pak jedině doufat, že výše, jakou soud určí bude dostatečná a vyšší než jaká by byla v případě, že by jsi přistoupila dobrovolně na snížení dohodou. Nebo se taky může stát, že částka bude o dost nižší, pokud už teď, jak píšeš, dostáváš nadstandart. Dalším řešením je, že by přestal platit vše navíc nad rámec dohodnutých alimentů.

Hanka1
Extra třída :D 14900 příspěvků 23.04.18 21:23

Nepristoupila bych na to, naopak bych poukazala na zvyseni jeho zivotni urovne. At to da k soudu a je jlidne mozne, ze ac ma dalsi dve vyzivovaci povinnosti, tak i tak se mu alimenty navysi, pac se mu zvysil majetek a zivotni uroven…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 21:44

Tak příjem se mu zvýšil. Před deseti lety měl plat příznany u soudu 75000 čistého jako obchodní ředitel. Před pěti lety se stal ředitel generální a nechal si napsat 130 000 hrubého. Vím to od účetní je rodinná známa a udržujeme kontakt.
Jde mi o to aby to zůstalo jak je, jinak na to proste doplatí jeho syn.

kruel
Kecalka 436 příspěvků 24.04.18 08:04
@Anonymní píše:
Tak příjem se mu zvýšil. Před deseti lety měl plat příznany u soudu 75000 čistého jako obchodní ředitel. Před pěti lety se stal ředitel generální a nechal si napsat 130 000 hrubého. Vím to od účetní je rodinná známa a udržujeme kontakt.
Jde mi o to aby to zůstalo jak je, jinak na to proste doplatí jeho syn.

A jakou částku platí na syna, z tehdejších přiznaných 75 tisíc? To ještě neměl další dvě děti… :think:

AstraG
Závislačka 4490 příspěvků 24.04.18 12:02
@Anonymní píše:
Jde mi o to aby to zůstalo jak je, jinak na to proste doplatí jeho syn.

Doplatí na to syn…neříkej mi, že ty peníze jdou pouze do syna. Byla by to díra do rodinného rozpočtu. Nepíšeš kolik na syna přispívá. Dle selského rozumu předpokládám, že ze 75 čistého ti vypočetli cca 11000. Momentálně při 130 hrubého, což je 90 čistého mi vychází výživné při třech dětech pro to tvoje cca 13500. Nemyslím si, že by výživné snížili. A pokud tvůj bývalý manžel umí počítat, tak to k soudu nedá. Stejně už jde jen o pár let, než bude moc zamknout kasičku.

stinga
Kelišová 6423 příspěvků 2 inzeráty 24.04.18 12:39

@AstraG no tak pokud syn bude studovat, tak bude platit ještě 12 let, to není za pár

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama