Snížení výživného pro otce samoživitele

Anonymní
15.8.23 12:01

Snizeni vyzivneho pro otca samozivitele

Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65432
15.8.23 12:17
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.

No pokud nepodvadi a nema dite v peci účelově, tak ty penize prostě nema

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36158
15.8.23 12:19

Pokud prokáže, že to je tak jak tvrdí tak jo. Asi ty peníze nemá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10915
15.8.23 12:21
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.

A kolik by ti z tech 15 prislo adekvatni? Tak 4- 5 da za energie a sluzby.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34029
15.8.23 12:25
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.

Jestli je to opravdu tak, tak asi jo. Jak by ses chtěla bránit? Když ty peníze nemá, a opravdu má jen to, co uvádí, tak kde to má vzít?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1794
15.8.23 12:28

A ty máš jaký plat a jaký měl on, když se alimenty vypočítavaly?

Jak je to vlastně dlouho, kdy byla stanovena jejich výše? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.8.23 12:33
@Alexandria Nixia píše:
A ty máš jaký plat a jaký měl on, když se alimenty vypočítavaly?Jak je to vlastně dlouho, kdy byla stanovena jejich výše? :think:

Alimenty se zvysovali pred narozenim dcery se kterou je ted otec na RD. To bylo pred rokem a pul, a soud urcil 8500. Ja pracuji na castecny uvazek, muj plat je 18 000. Otec pred nastupem na MD a RD vydelaval cca 50 000.

  • Citovat
  • Upravit
53190
15.8.23 12:35

No pokud je skutecne na RD s ditetem, ktere ma sverene do pece a na nejz matka plati alimenty (jak se toto stane?-to je nejaka nesvepravna nebo dite nechtela? ), tak samozrejme ano, jak by asi mohl platit tolik, jako dosud, kdyz ma tak rapidni pokles prijmu? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2164
15.8.23 12:36

Pokud je to tak, jak uvádí, pak ano, nárok má.
Na druhou stranu, znám i případy, kdy šel člověk na rodičk účelově, aby byly sníženy alimenty a s matkou dítěte nadále žil a hospodařil…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uslava
15.8.23 12:37

Je opravdu doma a stara se o dite a nebo hlídá matka a on pracuje ma černo?

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.8.23 12:41
@unuděná píše:
No pokud je skutecne na RD s ditetem, ktere ma sverene do pece a na nejz matka plati alimenty (jak se toto stane?-to je nejaka nesvepravna nebo dite nechtela? ), tak samozrejme ano, jak by asi mohl platit tolik, jako dosud, kdyz ma tak rapidni pokles prijmu? :nevim:

To ja vubec nevim. On byl s tou dcerou i na MD i na RD. Jeho partnerka pracovala na home office. Ted se pry rozesli, ona odesla a on ma soudne sverenou dceru do pece od 23. cervna. Ja nevim jestli to je pravda. Kdyz je nas syn u otce, ta jeho partnerka tam pry neni. Ale syn k otci jezdi jen v sobotnejsi odpoledne.

  • Citovat
  • Upravit
Janli
15.8.23 12:46

Pokud je na rodičáku, tak můžete mít v pohodě střídavou péči nebo může mít syna v péči on a ty jít na plný úvazek do práce.

  • Citovat
  • Upravit
53190
15.8.23 12:50
@Anonymní píše:
To ja vubec nevim. On byl s tou dcerou i na MD i na RD. Jeho partnerka pracovala na home office. Ted se pry rozesli, ona odesla a on ma soudne sverenou dceru do pece od 23. cervna. Ja nevim jestli to je pravda. Kdyz je nas syn u otce, ta jeho partnerka tam pry neni. Ale syn k otci jezdi jen v sobotnejsi odpoledne.

Tak tohle si soud v pohode zjisti, to svereni do pece. A jak pise @Janli - co tedy navrhnout stridavou peci?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21519
15.8.23 13:01
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.

Tech 5 000 Kc je prijem dcery na jeji vyzivu. Z toho se taky pocitaji alimenty pro bratra?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2607
15.8.23 13:12

Asi ti nezbyde nic jiného než jít na plný úvazek do prace… S 12 letym dítětem už je to možné.. I když to teda opravdu není fér… Péče o syna nula (jenom sobotní odpoledne.) Potom si udělá druhý dítě a chce snížit i peníze (to jediné co tomu dítěti dával) jak kdyby ten syn mohl za jeho rozhodnuti… Bohužel ale příjem mu opravdu klesl tak nezbývá nic jiného než se s tím smířit… S tou stridavou péči to ale není špatný nápad.. Ať se taky chvilku snaží..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma rodinné právo

Ikona - Zoltán Duna

Mgr. Zoltán Duna