Poradna na téma rodinné právo
Mgr. Zoltán Duna
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.
No pokud nepodvadi a nema dite v peci účelově, tak ty penize prostě nema
Pokud prokáže, že to je tak jak tvrdí tak jo. Asi ty peníze nemá.
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.
A kolik by ti z tech 15 prislo adekvatni? Tak 4- 5 da za energie a sluzby.
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.
Jestli je to opravdu tak, tak asi jo. Jak by ses chtěla bránit? Když ty peníze nemá, a opravdu má jen to, co uvádí, tak kde to má vzít?
A ty máš jaký plat a jaký měl on, když se alimenty vypočítavaly?
Jak je to vlastně dlouho, kdy byla stanovena jejich výše? ![]()
@Alexandria Nixia píše:
A ty máš jaký plat a jaký měl on, když se alimenty vypočítavaly?Jak je to vlastně dlouho, kdy byla stanovena jejich výše?
Alimenty se zvysovali pred narozenim dcery se kterou je ted otec na RD. To bylo pred rokem a pul, a soud urcil 8500. Ja pracuji na castecny uvazek, muj plat je 18 000. Otec pred nastupem na MD a RD vydelaval cca 50 000.
No pokud je skutecne na RD s ditetem, ktere ma sverene do pece a na nejz matka plati alimenty (jak se toto stane?-to je nejaka nesvepravna nebo dite nechtela? ), tak samozrejme ano, jak by asi mohl platit tolik, jako dosud, kdyz ma tak rapidni pokles prijmu? ![]()
Pokud je to tak, jak uvádí, pak ano, nárok má.
Na druhou stranu, znám i případy, kdy šel člověk na rodičk účelově, aby byly sníženy alimenty a s matkou dítěte nadále žil a hospodařil…
Je opravdu doma a stara se o dite a nebo hlídá matka a on pracuje ma černo?
@unuděná píše:
No pokud je skutecne na RD s ditetem, ktere ma sverene do pece a na nejz matka plati alimenty (jak se toto stane?-to je nejaka nesvepravna nebo dite nechtela? ), tak samozrejme ano, jak by asi mohl platit tolik, jako dosud, kdyz ma tak rapidni pokles prijmu?
To ja vubec nevim. On byl s tou dcerou i na MD i na RD. Jeho partnerka pracovala na home office. Ted se pry rozesli, ona odesla a on ma soudne sverenou dceru do pece od 23. cervna. Ja nevim jestli to je pravda. Kdyz je nas syn u otce, ta jeho partnerka tam pry neni. Ale syn k otci jezdi jen v sobotnejsi odpoledne.
Pokud je na rodičáku, tak můžete mít v pohodě střídavou péči nebo může mít syna v péči on a ty jít na plný úvazek do práce.
@Anonymní píše:
To ja vubec nevim. On byl s tou dcerou i na MD i na RD. Jeho partnerka pracovala na home office. Ted se pry rozesli, ona odesla a on ma soudne sverenou dceru do pece od 23. cervna. Ja nevim jestli to je pravda. Kdyz je nas syn u otce, ta jeho partnerka tam pry neni. Ale syn k otci jezdi jen v sobotnejsi odpoledne.
Tak tohle si soud v pohode zjisti, to svereni do pece. A jak pise @Janli - co tedy navrhnout stridavou peci?
@Anonymní píše:
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.
Tech 5 000 Kc je prijem dcery na jeji vyzivu. Z toho se taky pocitaji alimenty pro bratra?
Asi ti nezbyde nic jiného než jít na plný úvazek do prace… S 12 letym dítětem už je to možné.. I když to teda opravdu není fér… Péče o syna nula (jenom sobotní odpoledne.) Potom si udělá druhý dítě a chce snížit i peníze (to jediné co tomu dítěti dával) jak kdyby ten syn mohl za jeho rozhodnuti… Bohužel ale příjem mu opravdu klesl tak nezbývá nic jiného než se s tím smířit… S tou stridavou péči to ale není špatný nápad.. Ať se taky chvilku snaží..
Mam syna 12 let, jeho otec plati alimenty 8500 mesicne. Ted mi prisel navrh od soudu, ze chce snizit vyzivne na 2700. Duvod uvadi, ze je na rodicovske dovolene se svoji rocni dcerou, ma ji soudne sverenou do pece a od matky teto dcery pobira alimenty 5000. Jeho celkovy prijem uvadi 10 000 rodicovsky prispevek a 5000 alimenty, ktere dostava od matky rocni dcery. Bydli v byte, ktery vlastni jeho matka za energie. Je vubec mozne takto rapidne snizit vyzivne z 8500 na 2700? Da se nejak branit? Uvadi, ze 2700 je 18 % z jeho aktualniho prijmu (rodicak + alimenty) a to odpovida tabulkam.